10 sfaturi cum să mă trezesc frumos și proaspăt

10 sfaturi despre cum să se trezească frumos și proaspăt

Chiar înainte de a merge la culcare, puteți face tot ce este posibil să se trezească fără vânătăi și cu pielea normala. Dacă doriți să încercați, există câteva sfaturi utile.

Timp de 15-20 de minute inainte de culcare trebuie să aerisiți camera, acesta va oferi un somn puternic și sănătos. In plus, oxigenul este foarte util pentru piele.

Noaptea trebuie să se spele bine, în scopul de a scăpa în mod corespunzător de reziduuri de murdărie și de machiaj. Aplicați crema de noapte trebuie să fie în strat foarte subțire, în caz contrar acesta va acționa ca o mască, împiedicând pielea să respire.

Nu este necesar să se bea multe lichide pe timp de noapte, provoacă umflarea. Nu este, de asemenea, recomandat sa se consume sare ca salinitatea reține lichid în organism, iar acesta este principalul motiv pentru aceeași și pungile de pungile de sub ochi.

Inainte de a merge la culcare bine să ia o baie cu sare de mare - relaxeaza si ajuta pentru a aduce zgura acumulate pe zi. După baie, aplicați agent anti-celulită.

Cafeina revigorează prea sistemul nervos, de aceea este recomandabil să nu-l folosească după 16 ore. De asemenea, nu beau alcool și fumatul, cel puțin 4 ore înainte de culcare.

Nu face un Ponytails noapte și împletituri. Orice clipuri si guma deteriora parul in timpul somnului. Dormi mai bine pe perne de mătase, mătase ajută la menținerea părului. Puteți purta o eșarfă de mătase.

În cazul în care parul este foarte lung și confuz, este mai bine să împletească lumină plait, dar, de preferință, fără gumă și noduri. Părul trebuie să fie curățate prin plasarea mijloace, ca fata de machiaj. În cazul în care aceste fonduri prea mult, trebuie să vă spălați părul, dacă nu este foarte bun suficient pentru a pieptene.

Perna de dormit ar trebui să fie redusă, iar salteaua plat și destul de greu să se odihnească coloanei vertebrale. Dormi mai bine pe partea din spate (dar eu nu știu cum partea din spate, și eu sunt sigur că acest lucru nu este unul). După dormit pe partea laterală a feței sunt dungi roșii de pe pernă, atunci va trebui să facă o mască ce conține o proteină, sau pentru a aplica o cremă hidratantă. Ei bine, în fiecare dimineață, pentru a lua vitamina B.

Dimineața, este util să se ia un duș de contrast. spălare Mușețel mai bine, persoana nu șterge și se udă un prosop pufos. În cazul în care, cu toate acestea, au existat cercurile intunecate de sub ochi, îndepărtați-le pentru a ajuta la frunzele de ceai obișnuite. După loțiuni de ceai, puteți aplica o cremă hidratantă, se va face un aspect mai sănătos și în plus, a netezi ridurile fine.

Pentru a energiza în dimineața, bea o ceașcă de ceai verde cu lamaie. Tea Party pot fi suplimentate cu câteva bucăți de ciocolată, care este un antidepresiv bun.

Oamenii fericiti si iubitor dormi mai bine și mai puternice, așa că - dragoste și somn lângă partenerul său. Omul fericit nu poate fi urât, și frumos să te trezești, trebuie să dormi frumos.

articole similare