9 moduri de a determina succesul

9 moduri de a determina succesul

9 moduri de a defini succesul

Cum definiți succesul? Cum se măsoară? Nivelul venitului dumneavoastră? Sau nivelul de influență? Din moment ce îmi amintesc, am dezvoltat întotdeauna în subiect de conducere. Pentru toți acești ani am studiat noțiunea de succes. În afaceri, viața personală și la echipa, pe care am avut onoarea de a ridica. această lume oamenii imagina de succes ca o cariera de succes, o căsătorie de succes și o familie perfectă. Dar eu sunt convins că acest succes este dincolo de toate acestea. Eu cred că un succes real se află în planul de procedură, care te-a instruit, și Domnul și în fidelitate față de cazul. Cum te simți în legătură cu faptul că, pentru a realiza o astfel de succes?

I a lua o mulțime de întrebări despre ce înseamnă să fii un lider de succes, indiferent dacă posedă capacități mici sau mari. Astăzi vreau să vorbesc despre conducerea de nouă criterii. Am folosit pentru a preda la oamenii din echipa mea, care vin în biroul meu și să pună întrebări cu privire la acest subiect.

Aici sunt 9-cheie care definește leadership-ul de succes:

1. Calitatea oamenilor care sunt în jurul tău. Succesul - este un sport de echipă, nimeni nu este capabil să-l învingă singur, astfel încât influența și potențialul de lider este măsurată prin calibrul persoanelor pe care le atrage în echipa ta.

2. Capacitatea ta de a reuși este determinată de curajul să își asume riscuri mari, și înțelepciunea de a ști când să nu.

3. Stabilitatea succesului constă în capacitatea de a aminti greșelile tale. Trebuie să aveți o scurtă de memorie în acea parte din mintea ta, care este responsabil pentru etapele îndrăznețe în timpul eșecuri. Și o memorie bună în acea parte a minții, care este responsabil pentru înțelepciunea de a evita pas cu pas pe una și aceeași greblă.

4. Puterea de succes depinde de nivelul de încredere personale pe care sunt în măsură să-și îndeplinească misiunea până la sfârșitul anului. Iar nivelul de credință în ceea ce Dumnezeu este în stare să acopere slăbiciunile tale, și să corecteze greșelile tale.

5. Durabilitatea succesului este determinată de capacitatea de a da naștere celor care se schimbă lumea și de a face istorie - oameni care sunt capabili să aducă măreție în generație, care nu sunt destinate să vadă.

6. Determinarea succesului tau este credincioșia ta vocației pe care Domnul pentru tine, mai degrabă decât rezultatele misiunii dumneavoastră. Cu alte cuvinte, loialitate, și nu rezultatul este un succes, pentru că este Domnul, în cele din urmă determină rezultatele.

7. Frumusețea succesului constă în harul pe care il manifesta în vremuri dificile, iar gradul de bunătate cu care tratezi pe cei care nu îndeplinesc standardele, sau conduce, subminând misiunea ta.

8. Memoria succesului este determinată de modul în care oamenii se simt spre obiectivul tău.

9. Cultura succesului tau este la capacitatea oamenilor tăi de a transfera sau de măreție adevărată, sau pentru a suprima încrederea oamenilor.

articole similare