7 precept principal de prietenie

Uneori auzim expresii cum ar fi „Tu ești adevăratul meu prieten!“ Și odată ce nu ar putea ajuta gândi la ceea ce de fapt este prieten adevărat. Deci, pentru cineva care să aibă o prietenie adevărată și fals? Deci, prietenia este împărțit de real și fals? Greșită într-un fel se dovedește. Există doar prietenie, și toate „fals“ nu poate fi atribuită la conceptul sacru de „prietenie“!

Am de multe ori am pus întrebarea: „Ce este prietenia? Cine este prietenul meu, și cineva - un prieten? Pe care îl consider un prieten, și la care cel mai important lucru pe care pot fi un prieten?“. Să punem împreună toate poruncile majore prietenie.

7 precept principal de prietenie
Poate că cineva citind aceste porunci, pentru un moment să se gândească la atitudinea lor unul de altul, care este uneori greșit. Nu este necesar până la urmă să uităm că suntem toți oamenii, toți avem erori, dar au nevoie de timp pentru a vedea și corecte înainte de a fi prea târziu, înainte de a „trenul nostru nu a plecat.“

1 preceptele prietenie: înțelegere reciproc

Nu există aceleași persoane, în toate „gândaci“ lor în cap. În prietenie nu există nici un astfel ca cineva trebuie sa se adapteze la și ceva în sine pentru a schimba, de asemenea, cel puțin acest lucru nu ar trebui să fie.

Prieteni - oameni care au nevoie să fie tolerante unul de altul, încearcă să înțeleagă și ajutor. Prietenia nu poate fi o dezbatere despre gusturile și preferințele - toate bazate pe o dorință personală de a face ceva împreună.

2 precept prietenie: timp de partajare

Timpul, care este realizată împreună prieteni - nu este doar hangout, există mai mult! Prietenii împreună foarte bine, acestea sunt sincer și frumos situat liniștit împreună. Chiar pauză prelungită nu deranjează când lângă fiecare.

3 comandament prietenie - prietenii se simt reciproc

Ca banal și simplu ar suna, dar prietenii mei sunt capabili să se simtă reciproc. Prietenii simt starea de spirit a reciproc, ridica starea de spirit, să se înțeleagă reciproc, fără cuvinte sau chiar gesturi și expresii faciale.

Prietenii știu întotdeauna reacția reciproc la acest sau acel eveniment și un incident. Prietenii pot prezice chiar și cum să se comporte în fiecare situație particulară.

4 comandament prietenie - egalitate

În prietenie trebuie să fie în mod necesar egalitatea și dorința reciprocă. Prietenia este puțin probabil să dureze mult timp, dacă este cazul de management, ordinele, mustrari. Nu putem spune că în nici un prietenia certuri - acestea sunt, și ele sunt, de altfel, aduce împreună mai mulți prieteni, dar cererile nu trebuie să fie frecvente. Vrei să se întâlnească din nou cu persoana care este în mod constant nemulțumit de ceva, în mod constant și dă vina batjocorește?

5 comandament prietenie - încredere deplină

Prietenia - este atunci când toate pot spune un prieten, totul, și chiar dacă nu expuneți la avantaj. Nu mulți se pot lăuda că în viața lor există oameni care vă pot spune toate, și, prin urmare, este considerat a fi destul de rare prietenie.

6 comandament prietenie - Suport

Lonely persoană este dificil de a trăi în această lume fără suport, fără un iubit. Acesta este modul în care persoana care are nevoie de sprijin, aceasta trebuie să comunice.

Cu toate acestea, nu ar trebui să uităm că prietenia - un sentiment reciproc, prietenia nu este o singură cale, spre deosebire de a iubi. Și, din moment ce vorbim despre sprijin în prietenie, atunci acesta trebuie să fie, de asemenea, reciproc.

7 precept principal de prietenie
Mulți oameni fac greșeala de a lua unul de altul, și nu dau nimic în schimb. Cui îi place să bată în mod constant în ușa închisă și să dea la nesfârșit, fără a primi în schimb cel puțin ceva similar? Nimeni! Deci, fugi și mulți prieteni în diferite colțuri.

Nu vedeți reciprocitate față de cealaltă, nu arunca doar prietenie, poate fi util să vorbească - să-și exprime tot ce fierbere. Cu lacrimi, emoțiile, pentru a arăta că toate acestea te excita mai mult decât orice altceva, și că vă dau totul pentru prietenia ta deveni din nou puternic.

7 comandă prietenie - prietenie are timp și distanța

Uneori este util să-și reconsidere atitudinea lor față de oameni, a se vedea erorile lor și să le corecteze rapid, înainte de a fi prea târziu! De multe ori ne dăm seama că ne-am pierdut, atunci când este imposibil să se întoarcă, din păcate!

(Nu a fost evaluat încă)

7 precept principal de prietenie

7 precept principal de prietenie

articole similare