10 sfaturi pentru fetele care călătoresc singuri

10 sfaturi pentru fetele care călătoresc singuri

1. Alegeți direcția corectă de deplasare

Alegeți o țară relativ sigură de a călători și a lovit la drum! război civil al țării, un stat islamic, clanuri mafiote în putere și o mulțime de criminali foame din cartierele sărace sunt mai bine lăsat pentru mai târziu. Alegeți o țară europeană, Turcia, Bali, Statele Unite ale Americii, Australia, etc. Lista poate fi prelungit, dar te punctul meu. Aflați întrebările locale de limbă, cum ar fi „Unde?“, „Cum să obțineți“, și direcția spre stânga, dreapta, strada cuvântul, totuși, cât de mult, etc.

10 sfaturi pentru fetele care călătoresc singuri

Ei bine, desigur, dacă știi limba engleză, dar lipsa lui de cunoștințe nu ar trebui să fie un obstacol - de fapt, cele mai multe dintre localnici în țările în care limba nu este un stat, nu vorbesc limba engleză, și încă trebuie să comunice cu gesturi. Și este minunat!

2. Seara, mai bine să rămână în camera

3. Nu te grabi în vârtejul pasiunii cu o jumătate de tură

Femeile care călătoresc singuri, în multe țări, în special patriarhal, provoacă întotdeauna un interes sporit în rândul bărbaților singuri. Fii atent cu oamenii care te cunosc, păstrați distanța, pentru a cunoaște această persoană. Dacă el încearcă să te bat de pe traseu, nu se rezolva. Aranjați pentru a satisface după călătorie, în cazul în care aveți nevoie de ea.

4. Siguranța circulației

5. Nu te lăsa să jefuiască

6. Fii atent cu oamenii

Ține-ți ochii deschiși și nas la vânt - dacă divorțul. Nu afișați banii, nu aduc bijuterii scumpe - se va reduce considerabil numărul de persoane care doresc să te jefuiască.

7. Calculați traseul astfel încât să nu stea într-un singur loc pentru mai multe zile

În primul rând, te plictisesti, și în al doilea rând, prea relaxat, în al treilea rând, poate deveni o momeală pentru evazioniștii și hoți. Trei sau patru zile într-un loc mai mult decât suficient pentru călătorii independente.

8. Faceți cunoștință cu oamenii și du-te la locurile unde ți-e frică să mergi singur, o companie mare

Cursa independenta, cel mai probabil nu va fi singur - puteți găsi cu ușurință prietenii, dacă doriți. Simțiți-vă liber să vorbească cu oamenii în primul rând, spune-mi despre ce ai văzut în călătoria lor, dar taci din gură în primul rând în cazul în care aveți de gând. Probabil pentru ca vei gasi oameni ca-minded. O excursie în comun este mai ieftin și mai sigur.

10 sfaturi pentru fetele care călătoresc singuri

9. Convinge mama ta să nu vă faceți griji

10. Se prepară un răspuns decent la întrebarea: „De ce ești aici singur“

Oamenii au tendința de stereotipuri în această privință, dar trebuie să fii absolut sigur că o călătorie, sănătate și siguranță normală, și nu este „nimic“. Încrederea ta poți câștiga argumentele cel puțin suspicioșii, și, probabil, convins de contrariul. Crede-te că este în regulă! Citește pe internet în limba engleză și să verifice cât de mulți americani, germani, australieni și alți reprezentanți ai țărilor dezvoltate nu se teme să călătorească singur!

10 sfaturi pentru fetele care călătoresc singuri

Bună seara! M-am dus la Praga pentru o săptămână, a fost prima „iesire“ din România și călătoria cele mai uimitoare și intensă. dintr-o dată m-am trezit în turistic-entuziast, iar hotelul am venit doar să dorm. Pe parcursul celor șapte zile, uneori, am uitat să mănânc masa de prânz, primul efort de a merge la orice muzeu, veți găsi expoziția până la închiderea sa ...
Dar a fost foarte frumos, iar acest lucru plus călătoria singur - poate fi dizolvat complet în traseul său, nu este nevoie să își coordoneze acțiunile pentru altcineva sau să se adapteze la alte persoane (chiar prieteni). Sentimente de tristețe și singurătate nu a fost. A doua zi dimineață a început cu sms-o mama a doresc o zi buna, seara sa încheiat cu punerea niște fotografii pentru rețele sociale sau adunări în barul hotelului, cu o ceașcă de cafea / ceai și să se relaxeze.
Într-o după-amiază, de prea multe ori sa dovedit a fi. Ar putea suna prietenii, stând pe Podul Carol sau faimosul ceas de luptă ascultare pe zona. În plus, există întotdeauna fețe))) colegii în metrou, sau pe care le explica traseul, sau le, femei sau cupluri pe autobuz (și puteți merge pentru o lungă perioadă de timp).
Pentru avantaj de preț este, de asemenea, „prezent“ - în „puncte turistice“ în oraș este mult mai ieftin să plătească pentru sine. De exemplu, o vizită la cântarea Fântânile asupra prețului de cost de 25 de euro. A adus, sa uitat, a fost luată. Am venit în tramvai în sine, a cumpărat un bilet, plimbare în parc, vizionat spectacolul, hrăni rațele la centrul sportiv și a revenit la tramvai, uita-te si asculta seara Praga în doar 10 euro.
Sunt de acord că cheia pentru călătoria de succes - planificare. Dacă o soluție clară. unde și în ce zi pentru a merge sau pentru a merge, restul nu a reușit! Am luat-o pe autobuz pe drumul de la aeroport la hotel. Traseul aproximativă am fost încă în România ghid din categoria „Vreau să văd acest lucru, și a câștigat“ bine pe cale de a compara prețurile în broșurile agențiilor de voiaj și costul de vizitare a obiectivelor turistice independente. Ca rezultat, selectat din tur.agenta tur al orașului (doar pentru a explora orașul fără plutaniya pentru circulația în continuare) și o excursie la Dresda (pentru că era mai ieftin decât cel mai mult), iar restul în sine și a participat în oraș.
Acum vreau să văd Kazan, cu orașul asociat în timpul tinereții mamei mele. Cel mai probabil, de asemenea, va merge singur))

Natalia, vă mulțumesc mi-ai spus despre o experiență personală! Sper că, cu tot mai multe fete vor apărea în fiecare an, care nu se tem să călătorească singur. Sunt la Praga și Dresda, de asemenea, puteshstvovala, și mi-a plăcut. Mult mai interesant și incitant decât pentru a merge pentru ghidul „umbrelă“. O poveste poate fi citit și pe internet. Vă doresc mult succes în excursie la Kazan - Am auzit o mulțime de comentarii bune de pe acest oraș bogat și frumos. Dar am de gând să viziteze Albania. Îmi place la munte și la mare, și acolo este. Și ieftin, dacă la Istanbul zbura.

Anne, vă mulțumesc pentru cuvintele frumoase! Aștept cu nerăbdare să o excursie la Kazan, dar ea a fost de așteptare pentru mine în luna mai (program încărcat în toate deliciile sale). Potrivit sfatul dumneavoastră și se uită la numărul de rezervare zabronivala. Este foarte convenabil că există o anulare gratuită. La început am fost frică să rămână și în cele din urmă a ratat o mulțime de bună și democratică la prețul de opțiuni, și apoi a fost folosit, a anulat un cuplu de armură, până când a găsit o variantă care este potrivit pentru prețul și că mi-a plăcut. Tot așa, consiliul om a dobândit o anumită experiență - nu vă fie teamă să rezervați o cameră cu anulare gratuită de ea! La Buckingham pe acest subiect sunt foarte transparente.
Recent, în week-end am urcat în Sergiev Posad. Apropo, o distanță scurtă - probabil, o opțiune bună pentru începători călătorii de viață independentă. BOOK hotel pe Buckingham, alegerea a fost foarte multumit. A doua zi a fost minunat, dar seara nu avea unde să meargă - muzee și teatre au fost închise suficient de devreme. Am pregătit pentru studiul de pietoni Serghiev Posad, și după 30 de minute de mers pe jos de-a lungul străzilor și curți (în clădiri vechi, multe interesante) poticnit în prietenii lor aceleași vechi! Băieții au fost în căutarea unui loc să-și petreacă noaptea și în cele din urmă a ajuns la hotelul meu. Așa cum singur călătoria a devenit brusc un „colectiv“))))
Anya, mult noroc în realizarea ideii Albaniei! Va fi interesant de a învăța despre experiența!

Călătorind aproape întotdeauna da o mulțime de comunicare - uneori cu oameni noi, și, uneori, oo prieteni vechi în timp ce lucrați afară. Sunt de acord că Rezervare - resursă la îndemână. Dar este recomandabil să se verifice în continuare la Airbnb și pe site-urile hotelurilor - dintr-o dată va fi mai ieftin sau rândul său, ceva mai bun. Într-adevăr, problema în cazul în care pentru a merge în seara în călătorie independent de multe ori. Ori Stau pe balcon cu un pahar de vin sau, în cazul Europei, unde străzile sunt bine luminate, iar Wander oraș fericit. Puteți merge la teatru sau o filarmonicã, în cazuri extreme - în film (într-un fel a scăpat sub filmul The Mummy din Sankt-Petersburg de ploaie) Dacă sunteți interesat de viata de noapte, cred că probleme la toate există - uita în internet, în cazul în care clubul de noapte și du-te acolo cu taxiul sau transportul public. Multe temeri despre care călătoresc singur este în mod clar exagerat.

Îmi place să călătorească singur; În acest an, în drumul său spre Aeroportul din Munchen în Aeroexpress locală văzut, cu toate acestea, trei femei tinere germane care au mers în Peru, cu rucsaci totul bine! Pur și simplu complet inspirat de acest eveniment, și a realizat că de călătorie - perfectă.

articole similare