10 lucruri pentru a vă ajuta să înțeleagă mai bine muzica în stilul de joc de picioare

Intr-o conversatie privata, el a zburat la Moscova pentru o săptămână rezident Lokiboi Londra împărtășit gândurile sale despre publicul român: „Eu te văd numai role scena joc de picioare“ Sixth Sense zabugornogo DJ nu a ratat - jocul de picioare, publicul din capitala este în creștere încet, dar sigur ritm. La acel moment producătorii americani mai bine Batrânețe ajuns în mâinile sculei și cu fiecare nou salt record de peste tot propriul cap: hotcakes de DJ Rashad și Traxman plus fata de confirmare. Am decis să sprijine valul în creștere și de presă un mic ghid pentru a genului, chiar și pentru cel mai îndepărtat de la oameni de muzică.

Înapoi în anii optzeci numit Footwork breakdance inferior. Dar el are sens zero, mult mai restrictiv - a devenit dansatori tineri băieți negru Chicago batters pantofi unici în overclockat la 160 de batai pe minut casa ghetou. Când gloria acestor dansatori a ieșit din oraș, jocul de picioare (și juke) a devenit cunoscut, de asemenea, că muzica footwork dansat.

Pentru a distinge acest stil de muzica dintr-o altă clipă. Principalele caracteristici: viteza de 150-160 bătăi pe minut, tarahtyaschaya percuție, bas pulsează. Acest lucru este completat de o probă loopback-frază, este adesea redat în titlu, și nu se schimbă pe parcursul întregii pista. Prin acest joc de picioare atât de ușor să cânte împreună, chiar prostie.

10 lucruri pentru a vă ajuta să înțeleagă mai bine muzica în stilul de joc de picioare

10 lucruri pentru a vă ajuta să înțeleagă mai bine muzica în stilul de joc de picioare

În mod oficial cel mai murdar genul melodiei - l «mă dracu 'în față» DJ Rashad. În graficele care urmăresc monstrii bate ca pe propria lui «Tu Azz», precum și de reprelucrare destul de murdar piesa „Tu și eu» EVA cantareata Krasnoyarsk producator Appleyard.

Trebuie înțeles faptul că multe DJ-ii footwork au un bun simț al umorului și auto-ironie, și ce fel de cântec cu textul «Tu Azz» ar trebui să fie romantic «Love U S-au găsit».

Faptul nu merită camera:

Editura uita la mine Vasile Esmanov numește jocul de picioare „mașină de scris muzica"


Imnul neoficial al fanilor genului - Track DJ Manny «Tot ce face este de fum Copaci». Din motive evidente.

DJ negru în jocul de picioare atât de mult încât ar putea părea că nu există nici un alb deloc. Acest lucru nu este atât de - Machinedrum New Yorker, de exemplu, alb. Albumul său de anul trecut, comparativ cu al doilea album Îngroparea, dar suntem atât de jocul de picioare și a părăsit șira spinării fata din locul lui din nou taxa de DJ Rashad.

10 lucruri pentru a vă ajuta să înțeleagă mai bine muzica în stilul de joc de picioare

În România, mulți experimentează cu genul - OL, Damscray, aceeași APPLEYARD. Dar cel mai bun lucru sa întâmplat încă de la Vtgnike (citește „Vintazhnayk“) - mostrele de pop rusă, orchestrare delicată - Hei, de ce nu are steaua?


În cele din urmă - aici sunt câteva albume, cu care este loc plăcut pentru a începe:

10 lucruri pentru a vă ajuta să înțeleagă mai bine muzica în stilul de joc de picioare

articole similare