10 lucruri pe care oamenii fericiti nu cred

Locul 2 - plin de gunoaie. Suferința ca fericire, rezultatul unei alegeri personale. Alege să fii fericit, tu deja nu va alege să sufere. Da, poți fi rănit, puteți obține obosit, poți să faci ceva ce nu funcționează sau poți pierde ceva. Dar o persoană fericită nu va avea de suferit. Va pur și simplu „live“ emoțiile și statul, care sa dovedit a fi.

Un „viu“ din întâmplare nu înseamnă „simți plin“? Nu alerga prin lângă durere, stres sau depresie, nu te uita la ei din lateral. Daca esti bolnav - te simti durere daca te întristează - te tânjesc după, dacă nu vrei să vorbești cu nimeni - nu ai pe nimeni să vorbească. Ideea nu este de a evita ceva. Ideea este de a lua viața și sentimentele pe care le întâmpină. Suferința - nu este o afecțiune cronică. Este o parte a oricărei vieți omenești ca bolile din copilărie a apărut la imunitate. Evita-le - înseamnă să crească inferioare, dureroase și întotdeauna ceva să fie frică.

Experiența de durere (oboseală, iritație, etc.) - se confruntă cu un fel de sentiment. De intrare, ca să spunem așa, un semnal. Suferința - atitudinea la ceea ce experimentati. Forma vă că semnalul de intrare este procesat. Deoarece senzații - este un lucru. E ceva depinde de noi, ceva - nr. Dar atunci, cum vă simțiți despre aceste sentimente - aceasta este doar alegerea noastră. Poate, desigur, ne-am certat termenul :) Dar eu știu din experiență că „calibreze“ propria lor percepție a lumii, în așa fel încât să nu fie fluctuat între „rău - bun“, și între „bun - mare,“ mai mult decât reală. Și pentru că într-un om fericit „suferință“ nu este pur și simplu în „imagine a realității“. Există, în general, o mulțime de lucruri (de la „natural pentru un om“) nu este, în principiu, nu numai acest lucru. Ceea ce, de altfel, ea impune propriile sale limite.

Ahh, în acest sens. Poate-poate că nu voi argumenta. N-am fost în stare să se ocupe, ca să spunem așa, semnalul de intrare este de lucru într-un mod special. Ei bine, rău și rău, ceva de genul asta. Emoțiile negative sunt uneori atât de puternice încât resursele „otkalibrovku“ Este greu pentru a îndepărta împreună. )

Orice emoție, este orice - atât pozitive, cât și negative, este foarte ușor pentru a stinge, dacă este strâns „la egal la egal“. Și dacă reușești să mergi la întrebarea „de ce-ai simțit?“ la „de ce mă simt?“ (Și este într-adevăr dificil nu este utilizat pentru a), atunci controlul asupra propriei lor percepție a lumii devine simplu și natural ca respirația. Separat, există sarcina de a elimina frica (fără ca acest lucru nu poate fi un om fericit prin definiție).

Bună ziua, rasswett! Vreau să recomand o carte de Stephen R. Covey „7 este extrem de eficiente abilități de oameni.“ În ea, sper că veți găsi multe lucruri utile pentru ei înșiși. Pentru aceasta, cărțile inițiale rom el are alte câteva pe teme similare, dar acest lucru va depinde de interesul dumneavoastră. Cartea este disponibilă în magazine și este în așteptare pentru tine. Un pic gelos, va fi o cunoștință foarte plăcut și util. Mult noroc.

articole similare