10 lecții angelice, comorile angelice

10 lecții angelice, comorile angelice
10 lecții de îngeri (conform lui Dorin Verche)

Cu cât vorbesc mai mult cu îngerii mei, cu atât învăț mai mult. Iată cele zece lecții pe care mi-au învățat îngerii și care mi-au schimbat viața.

1. Să trăiți în integritate. Îngerii spun: "Petreceți timpul numai pe ceea ce corespunde aspirațiilor cele mai înalte. Dacă intuiția ta îți spune să renunți la ceva - să refuzi. Tot ceea ce vine în viața voastră este menit fie să vă ajute și să vă slujească și să vă bucure, fie pur și simplu pleacă ". Îngerii vorbesc despre încrederea în inimile noastre. Ei ne asigură că vom rămâne în siguranță, chiar dacă renunțăm la o activitate care nu corespunde adevăratelor noastre interese. Și am descoperit foarte repede că îngerii au avut dreptate!

2. Există doar acum. "Sunteți perfect, sunteți integral acum. Nu așteptați cu nerăbdare - aceasta înseamnă că veți fi pregătiți pentru tot ce va veni în viața voastră în viitor ". Când îngerii mi-au spus despre asta, mi-am dat seama că trăiesc în mod constant în viitor. Atenția mea sa concentrat mereu asupra a ceea ce mâine mă va aduce, și nu a fericirii care este în prezent. Și acum, în fiecare seară, scriu o listă specială "mulțumesc".

3. Toate conflictele din mintea ta. "Orice conflict pe care îl experimentați este o proiecție a ego-ului tău. De fapt, vă proiectați pur și simplu frica sau pacea în lume. Nu vrei să-ți rezolvi conflictul interior, dar vrei să scapi de el. Astfel, proiectați-o pe ceilalți și credeți că vă provoacă disconfort. În realitate, ceilalți oameni sunt neutri, incolori, iar tu culori cu propriile semnificații și definiții. Și apoi reacționați la ele, ca și cum aceste definiții sunt reale. Alți oameni, la rândul lor, vă tratează așa cum vă așteptați și este ca o profeție care este împlinită de ea însăși ". De îndată ce îngerii mi-au explicat acest lucru, mi-am dat seama cât de des lăsam frica să mă facă nefericită. Dar, în același timp, am avut mereu ocazia să aleg gândurile și sentimentele pe care le-am atribuit tuturor evenimentelor.

4. Nu mâncați totul. Orice produs alimentar are o vibrație și, dacă doriți să vă acordați vibrații mari și subtile, rămâneți la o dietă de fructe proaspete, legume, nuci și cereale integrale. Aceste produse au cele mai mari frecvențe oscilante. Evitați carnea, produsele lactate, alcoolul, zahărul, ciocolata și cafeina, care au vibrații scăzute. Și amintiți-vă că esența alimentelor pe care le consumați vă afectează și după ce mâncarea este digerată și iese. În momentul în care îngerii mi-au învățat această lecție, mi sa părut că dieta mea poate fi considerată destul de sănătoasă. Am renunțat deja la carne, păsări și alcool. Cu toate acestea, m-am gândit că, odată ce există oportunități de îmbunătățire, atunci probabil că voi urma recomandările dietetice ale îngerului meu păzitor și voi deveni vegetarian. Îmbunătățirile în domeniul energiei au urmat imediat! Sentimentul privării de alimente obișnuite a înlocuit rapid și în mod natural alegerea alimentelor sănătoase.

6. Petrece ceva timp singur în natură. "Sunetele și mirosurile naturii nu vă sunt văzute, așa că vă duc în regiunea spiritului, unde vibrațiile sunt mai mari și mai rapide. Natura are proprietăți vindecătoare. Și în plus, există și îngeri (spirite) de natură. pe care le puteți cere vindecare. Permițând naturii să vă ajute să vă adaptați la ritmurile naturale ale Pământului, veți deveni mai sincronizate cu ritmurile vieții ". La apelul îngerilor, am început să petrec mai mult timp în aer liber. Aerul proaspăt, soarele și parfumul florilor mă ajută să meditez la un nivel mai profund. Eu doar stau în aer și cer spiritelor naturii să mă înconjoare.

7. Nu te atașați de material. "Când sunteți atașat mental materiei, rămâneți în captivitatea ego-ului. Și nu există nicio modalitate de a evita această lege. Mintea legată de materie este o minte egoistă. " Ingerii mei păzitori au clarificat faptul că nu există nimic în neregulă cu chestiunile materiale. Materia în sine rămâne neutră. Îngerii înțeleg că noi oamenii avem nevoi materiale, cum ar fi mâncare, îmbrăcăminte sau adăpost. Cu toate acestea, dacă ne gândim excesiv și continuu la bani și lucruri, ne concentrăm asupra naturii noastre inferioare, în loc de sinele nostru superior.

8. Nu judecati. "Judecați pe alții, pentru că acesta este modul în care vă protejați și păstrați pe alții la distanță, pentru a nu suferi de a avea prea aproape de voi. Dar nu trebuie să te gândești la siguranța ta. Sunteți deja în siguranță și îngrijorarea excesivă pentru propria dvs. siguranță poate aduce exact ceea ce vă este frică în viața voastră. " Îngerii mi-au explicat că ne atragem la noi tot ceea ce gândim. Dacă sunt obsedată de pericolul meu fizic sau emoțional, atunci creez un climat în care se întâmplă adevăratele mele temeri. Cu practica, am început să observ momentul în care încep să judec și alți oameni. Am început să-mi transfer doar temerile mele îngerilor și am simțit că aceste trăsături ale caracterului mi-au dispărut.

9. Trăiți după ceea ce vă concentrați asupra minții. "Sunteți bolnav când gândurile voastre sunt lipsite de dragoste, sunt geloase, neliniștite și se concurează unul cu celălalt. Sunteți conștiință și simțiți efectul asupra căruia vă concentrați mintea. Nu vrei să te îmbolnăvești. Dar apoi adăugați lumină la gândurile voastre! ". Această lecție a fost foarte dureroasă pentru mine. Întotdeauna am crezut că circumstanțele externe mi-au afectat fericirea, viața. Cu toate acestea, îngerii au insistat că gândurile mele mi-au colorat lumea. Mi-au spus că fericirea mea nu depinde de ceea ce am, dar depinde de ce și de ce cred.

10. Lăudați întotdeauna pe Dumnezeu. "Nu căutați glorie pentru voi înșivă. De fapt, când dai o laudă Domnului, te referi la acea parte din tine, care este partea Lui. Lăudându-L pe Dumnezeu, vă lași starea egoistă și rămâneți în centrul conștiinței voastre. " Această lecție ma învățat umilința. Dar înainte de a mă simți rușine, îngerii mi-au inspirat cu un memento că, de vreme ce adevăratul meu sine și Dumnezeu sunt unul, mă laud de fiecare dată când îmi laud la Dumnezeu.

Zece lecții au fost de mult o parte a vieții mele de zi cu zi. Când îmi mulțumesc clienții, eu de obicei spun: "Mulțumesc, dar este tot meritul lui Dumnezeu și al îngerilor. M-au învățat cum să-i ajut. Doar pretinz că ai încredere, pentru că - datorită lor - acum sunt un ascultător foarte bun ".

Articole similare