Zenith "și-a dat soarta în mâinile greșite

De la începutul jocului, inițiativa a fost preluată de gazdele de pe teren, iar copertinele în zona de pedeapsă a lui Malafeev au reprezentat un pericol deosebit pentru obiectivul lui Zenit. Deja în minutul 6, "Alemannia" a avut o bună șansă de a deschide un cont în meci, dar cu un atac periculos, Siccone, portarul a reușit. Puțin mai târziu, Meyer ia lovit de două ori capul. Din fericire pentru "Zenith" cu același rezultat. Cu toate acestea, a treia încercare a numărului 11 al echipei germane a avut succes. În minutul 25, Meyer a izbucnit în zona de pedeapsă din Petrograd și a lovit doar colțul din depărtare. După 7 minute el a putut dubla avantajul "Alemannia", dar a lovit postul.

În minutul 37, aproape singurul moment de la poarta gazdei sa încheiat cu un gol. Izbucni în pedeapsa Kerzhakov a oprit încălcarea regulilor, și Radimov greva din penalty a făcut numerele de telefon de pe tabela de marcaj. La începutul celei de a doua jumătate, mingea a mers din nou în poarta „Alemannia“, dar diferența după ce lumbago Shirley Arshavin a marcat de la „margine“ și meciul șef arbitrul gol românii Korpodean anulate.

În minutul 76, "Zenith" a venit în continuare. Gorshkov, după o lovitură liberă de la conducerea echipei Radimov, a lovit colțul din apropiere. Scorul a fost 2: 1 destul de mulțumit de echipa din Sankt Petersburg, dar minutul 90 al meciului a fost fatal pentru oaspeți. Lansat pe înlocuitorul Flahbart a încălcat regulile în propria zonă de pedeapsă, iar Blank a realizat o pedeapsă, aducând "Alemannia" remiza dorită.

Soarta unui alt meci din grupa H Sevilla - AEK a decis, de asemenea, o pedeapsă, numită la sfârșit. Clubul grec a dat o bătălie adevărată în Sevilla spaniolilor. De-a lungul aproape întreaga doua jumătate scorul în acest meci a fost o remiză 2: 2, dar 88 minute în Botezătorul, sa distins în joc cu „Zenith“, ia fost acordat un penalty și a adus clubul la victorie și un bilet la 1/16 Cupei UEFA.

Dinamo Z - Heerenveen - 2: 2

Obiective: Boshnyak, 15; Pranjić, 57 - Yildirim, 84; Huntelaar, pixul de 89 de grade

Beveren - Benfica - 0: 3

Obiective: Simao Sabrosa, 5-stilou; Zahovich, 21, 59

Sevilla - AEK - 3: 2

Obiective: Julio Baptista, 19, 88-stilou; Antonyito, 30 - Liberopoulos, 10; Giorgiopoulos, 46

Alemannia - Zenith - 2: 2

Obiective: Meyer, 25; Blank, 90 de pixuri - Radimov, 37 de pixuri; Gorshkov, 76 de ani

Panionios - Dinamo Tb - 5: 2

Obiective: Mantzios, 58, 67, 78; Breshko. 90 + 1; Marcora, 90 + 3 - Kakaladze, 38; Akhalaya, 60 de ani

Pădurea Arhangelsk se întinde pe o distanță de sute de kilometri, intră adânc în continent din gura Dvinei. Industria lemnului este baza veniturilor fiscale din regiune și a câștigurilor pentru populația locală. Pădurea a fost recoltată aici din timpuri imemoriale. Dar a venit Anul Ecologiei, iar ecologiștii internaționali au apărut cu o ofertă uimitoare. În loc să vă înregistrați, creați o zonă naturală protejată special.

Zenith

Zenith

Zenith

Zenith

Extremiste și organizațiile teroriste interzise în Federația Rusă: "Sectorul dreapta", "ucrainean insurgentă Armatei" (UPA), "LIH" (IG, statul islamic), "Dzhabhat Fatah al-Sham," (fostă "Dzhabhat en-Nusra" "Dzhebhat en-Nusra"), partidul bolsevic, "al-Qaeda", "UNA-UNSO", "TVA", "Unitatea Națională Rusă", "taliban", "Mejlis poporului tătară din Crimeea", "Martorii lui Iehova". O listă completă a organizațiilor pentru care instanța a acceptat a intrat în vigoare, o decizie privind lichidarea sau interzicere a activității, este pe site-ul Ministerului rus al Justiției