10 reguli de bază pentru crearea unui personaj în blogul 3d, gerser maya

10 reguli de bază pentru crearea unui personaj în blogul 3d, gerser maya

2. Creați o rețea uniformă. Grilă ar trebui să arate în ordine exterioară. O mizerie în rețea va duce la o mizerie în lucrul cu personajul în viitor.

3. Poligoane ar trebui să fie 4-cărbune. Încercați să faceți acest lucru numai. Uneori trebuie să combinați, să tăiați margini, să adăugați altele noi pentru a obține o rețea de poligoane cu unghi de 4 unghiuri.

4. Creați o grilă care va forma o formă. Grilă trebuie să creeze un formular și să nu fie prezent pentru vizualizare. )

5. Poligoanele din rețea trebuie să fie permise în direcția grupurilor principale de mușchi din model. Una dintre regulile de bază. Nu obțineți niciodată mușchii potriviți dacă o faceți diferit.

6. Mai exact, du-te la locurile de coturi și articulații. Nu uitați că va trebui în continuare să animați modelul. Pregătiți-l la maxim pentru lucrările viitoare.

7. Modelul trebuie să aibă o formă clară la nivelarea de nivel 1.

8. Încercați să nu aveți mai mult de 4 fețe atasate la un vârf. Încearcă să o faci. În timp, veți înțelege de ce aceasta este modalitatea de a face acest lucru.

9. Faceți modelul integral. Dacă deja, și a început să model în părți. Reticularea.

10. Încercați să vă îndepărtați de formele pătrate. Dar nu exagerati cu fetele de taiere.

Asta e tot. Munca.

Regulile skiffa sistematizate rescrise

Pe scurt - este potrivit pentru cei cu experiență, dar condimentați și astfel toată lumea știe.
Și pentru începători trebuie să mestecați totul.

Al cincilea punct este foarte controversat. Acum nu există astfel de modele loupoli pentru a începe într-adevăr poligoane pe mușchi. Acum toți mușchii sunt făcuți pe o gamă uniformă de patrulave. Deoarece dacă ați pus 4 poligoane de-a lungul mușchiului (în poziție statică), atunci cum animați rularea cărnii și a grăsimilor sub piele lângă acest mușchi?

"Încercați să nu atașați mai mult de 4 fețe la un vârf"

departe de întotdeauna întotdeauna adevărat. Și eu, la început, am crescut și am învățat atunci când modelam capul, spre exemplu, în pentak inevitabil (unde 5 pătrați pe vârf). Desigur, ar trebui să existe câteva astfel de locuri, dar ele nu pot fi evitate în niciun fel, cel puțin în caractere organice

Articole similare