7 motive bune pentru a depune dosarul pentru divorț

Uneori oamenii se divorțează, astfel încât să nu înțeleagă cu adevărat situația. Sunt divortati deoarece sunt obositi, obositi sau au alte motive. Este posibil ca, dacă soții ar fi rezolvat împreună această problemă, relația ar putea fi ușor restaurată și să trăiască o viață lungă și fericită. Toate dificultățile sunt depășite. dacă există dragoste. Dar există cazuri când divorțul este cea mai corectă decizie. Și, deși nu-mi place chiar cuvântul în sine, voi enumera cele 7 motive cele mai convingătoare pentru a decide asupra acestui pas.

7 motive bune pentru a depune dosarul pentru divorț

7. Este un escroc

Frauda nu este în nici un caz un indicator al unei persoane bune. Deși mulți nu-i pasă. Ei continuă să se întâlnească și să trăiască cu o persoană, știind că el înșeală alte persoane. Cu toate acestea, unii nu pot concilia cu acest lucru și cu divorțul.

6. Este un mincinos

Nu vorbesc despre faptul că el a mințit pe cineva aici, nu a spus nimic, și apoi toate acestea acumulate, iar acum trebuie să divorțezi. Nu, nu este. Faptul că el pretinde că este la lucru, dar de fapt, sa distrat mult timp în bar. El se află în întregime, în general. Un motiv bun pentru divorț, cred.

5. Nu te înțelegi mereu

Unii oameni pur și simplu nu pot fi împreună. Se căsătorește, fără să se gândească, în grabă, și numai atunci le ajunge la ceea ce au făcut. M-am căsătorit personal cu șapte ani în urmă și suntem încă fericiți împreună. Cred că suntem infinit de norocoși. Bineînțeles, totul depinde de persoană.

4. Te simți fără valoare lângă el

Nimeni nu ar trebui să te facă să te simți inutil și inutil. Dacă la astfel de relații cu soțul / soția, mergeți în siguranță la REGISTRU OFICIUL. Numai cu o afirmație puțin diferită - despre divorț.

3. Monitorizarea continuă

Nu știu cum ești, dar personal nu-mi place să fiu controlat sălbatic. Uneori, desigur, el te poate influența, dar dacă soțul tău decide cum să picteze, ce tunsoare trebuie făcut și cum să te îmbraci ... Nu, acest lucru este insuportabil și greșit!

2. Nu-i iubește pe copiii tăi

Acesta este cu siguranță motivul pentru divorț. Dacă soțul / soția nu se înțelege bine și nu dorește să se întâlnească cu copiii, luați-i și în siguranță plecați de la el.

1. Exploatare îndrăzneață

Dacă soțul dvs. exploatează fizic sau psihologic și "vă abuză", este timpul să decideți ceva. Viața ta este numai viața ta și nu merită să fii tratat așa.

Există 7 motive bune pentru divorț. Dacă am atins viața și ați atins recent acest subiect, îmi cer scuze. Nu-mi pot imagina ce ai trecut. Dar sunt sigur că l-ai lăsat pentru un motiv bun. Totul va fi bine.

Articole similare