5 moduri de a face viața mai puțin de nesuportat vecini

Pe „Consiliul de rușine“ este planificat să stea fotografii contravenienților ordinii publice ... Ca fumatul în locul greșit, cum ar fi mersul pe jos un câine pe terenul de joacă, parcul este greșit și așa mai departe.

Plus cele mai multe dintre aceste infractori vor găsi voluntari-combatanți. Vor fi 700 de persoane. Conform planurilor.

Desigur, este necesar să se pună în aplicare contravenienții. Dar de ce este necesar doar să sperie vecinii? De ce doar o rușine? Nu se poate altfel de acord să trăiască unul lângă celălalt, fără a interveni?

Tu poți! Spune profesorul de departamentul Școlii administrației publice locale de Economie Elena Shomina.

Elena se ocupă cu probleme de bună vecinătate nu este primii doisprezece ani. Și în aerul de radio „Komsomolskaia Pravda“ a permis accesul la unele trucuri, tehnici, trucuri și noțiuni de modul de îmbunătățire a relațiilor cu vecinii săi.

Noi le codifice pentru tine. Utilizați.

2. Aranjați VACANTE GENERALE

În ajunul alt Anul Nou am fost obtinerea gata pentru a sărbători, și nu a fost foarte curat la intrare. Moș Crăciun a trimis o zicală telegramă pe care le mulțumesc locuitorilor anului frumos a trăit, pentru că intrarea este aproape gata pentru vacanță, și oasele jeleul, care au stat la etajul cinci din cele trei zile a eliminat ... Imediat oasele au dispărut. Un Moș Crăciun a scris felicitări și mulțumiri lui Victor electricianul care a ajutat conecta un Garland, și un tâmplar.

Noul an a trecut deja. Și într-un fel m-am întâlnit pe străzile unui tâmplar. El ma întrebat: „Elena, nu ai nici o șansă telegrama Moș Crăciun?“ Ei bine, eu știu unde computerul l-am salvat, dar am fost curios: „Victor, de ce mă întrebi?“ „Soția mea nu cred că vreunul dintre vecini ar putea spune vreodată „mulțumesc.“

4. ASK VECINII atât de importantă pentru ei

- Persoanele care au un câine, reciproc, mai mult sau mai puțin cunoscut - găsit la plimbare. Dar proprietarul pisica nu este de obicei familiarizat. Am instruit copiii în munca noastră în jurul valorii de intrare apartament și să ceară pentru fotografii de animale. Apoi a făcut-o expoziție.

După aceea, a devenit clar că cineva care lucrează la un magazin pentru animale de companie. Proprietarii de animale pot sta acolo cu cumpararea produselor alimentare mici en-gros, de a comunica mai mult.

5. CONECTAȚI TINERET

- Este foarte dificil să se conecteze la tineri de bună vecinătate. Dar există opțiuni. Adolescenții ar trebui să fie rugat să facă intrarea site-ului, sau acasă. O fac cu plăcere. Ei sunt foarte experimentat și abil. În plus, puteți cere să organizeze un buletin informativ prin e-mail. Și trimite scrisori cu privire la unele probleme generale.

SFATURI DE LA STUDENȚI RADIO „KP“

- „La intrarea noastră a făcut în cazul reparațiilor zgomotoase să își ceară scuze și a invitat la ceai“

- „Când m-am mutat aici, am luat două sticle și a plecat să se întâlnească cu locatarii

Sfaturi de la Dmitry Gubin

- Există o altă metodă. În Sankt Petersburg acest an, am lua o mare parte. Acest QR-cod la intrările care spun povestea casei tale. Am săpat casa, unde a trăit timp de șapte ani Zoshchenko. Am dezgropat casa unde a locuit ceilalți oameni minunati ...

În acest cod, puteți conduce informații, și pentru vecinii, și despre oamenii care trăiesc acum sau au trăit recent. Acest lucru nu este ceva care să realizeze instalarea unei placă memorială. Oricine poate conduce informația de pe veranda casei sale, care nu știu nou-veniții care nu cunosc pe cei care închiriază un apartament. Comanda autocolant - este un ban, pentru a lipi ușa de fier de la intrare, și totul va fi bine.

Oleg Smolkin. - Consiliul de rușine, despre care ai spus, nu oferă Oleg Smolkin, iar aceasta este doar o inițiativă care a venit de jos, de la case și verande oamenilor. Și noi suntem pe aceste panouri nu vor posta nimic, pentru că placa este panouri de informare, iar proprietarii lor sunt fie companii HOA sau de conducere sau de firme specializate orice ... Rezidenții ar trebui să decidă împreună cu proprietarul scutului, ce informații pentru a posta pe ea. Din partea noastră suntem gata să ofere Photofacts acele infracțiuni care sunt identificate de către voluntarii noștri în cursul monitorizării.

Dmitry Gubin. - Oleg, înțeleg, dar de ce partidul „United România“, șeful de la Moscova, care nu sunteți faci ceva minunat? Tot ce ai spus este teribil de plictisitoare, și într-adevăr, mă tem că toate pur și simplu se certau ... Atunci te prind într-o stare de spirit vesel atunci când vă place Mozart. care a scris în cupe sale Duo pentru vioara si Viola, si posta imaginea ta, nu după cum va fi mulțumit? De ce nu oferă să dezvolte o inițiativă bună?

Oleg Smolkin. - Ei bine, inițiative bune sunt de asemenea puse în aplicare.

5 moduri de a face viața mai puțin cu vecinii intrari nevynosimoyV Moscova ar putea să apară „bord de rușine“, cu fotografii ale fumătorilor și bătăușii [Audio]

articole similare