9 Semne de un bun salon de manichiură

Numai deasupra tavanului # 33;

10 dispune de un salon de unghii bun. O manichiura de calitate.

9 Semne de un bun salon de manichiură

S-ar părea că ar putea fi dificil de manichiura. Această procedură banală în fiecare zi face ca milioane de femei din lume. Cu toate acestea, să fim sinceri, nu toate unghiile si cuticulele arata la fel de bun ca o manichiura ca întreg, pentru că totul are propriile sale nuanțe. Voi da semne de manichiura bun, ceea ce va permite lacului să rămână cât mai mult posibil, și petrecăreții - nu înaspri.

1. Alegerea unei manichiură
În primul rând - trebuie să decidă o dată pentru totdeauna cu ceea ce manichiura este potrivita pentru tine. Această opțiune depinde de tipul de piele pe mâini. Dacă aveți pielea uscată și cuticule - pentru a vă arăta manichiura hardware sau fișier manichiura unghii la modă. Dacă aveți pielea umedă, alegerea ta - o manichiura traditionala sau, cel mai rău caz, un european. Deci, dacă aveți pielea umedă și vă în salonul oferă hardware-ul manichiuri, care este mai scump - atunci vrei doar să se detașeze mai mulți bani.

2. Îndepărtarea oja gel
Gel lac de companii diferite în diferite moduri eliminate din cauza compoziției sale. Într-un salon bun are lichid separat pentru fiecare tip de lac gel (cel puțin pentru tipul cel mai comun), și nu numai în cazul în care lucrări interioare. Ce este plină cu utilizarea de lichid incorecte? Desigur, unghiile uscate și fragilitatea lor. Consecințe - unghiile scurte bolnăvicioase.

3. Dezinfectarea
Desigur, înainte de lac de unghii ar trebui să dezinfecta întreaga piele. Mult mai interesant o mulțime de întrebări - instrumente sterile pentru manichiură. Există un simplu hacking de viață, așa cum poate fi verificată. Sterilizatorul este foarte puternic adeziv se intareste ca urmare a pachetului este foarte dificil de a deschide. În cazul în care comandantul este ușor peels pachet - știi, ești înșelat.

4. Temperatura apei
Cand manichiura nevoie pentru a schimba cada cu apă pentru fiecare parte separat, sau cuticulelor pe mâini diferite nu sunt uniform otmoknet, și ca rezultat va avea o manichiura de calitate slabă. Și, desigur, comandantul nu trebuie să vă întreb despre confortul de temperatura apei. Nu e în confortul și temperatura corectă pentru manichiură și un maestru bun știe ochiul ei, el a luat, de asemenea, cursuri de manichiura.

5. cuticule Tratamentul
Cand cuticula manichiura eliminat una (din nou - a) se taie pe ambele părți. Fugi cât mai mult posibil acelor meșteri care pensetele tăiat în mod aleatoriu piele, deoarece aceasta va crește inegal, și în termen de cinci zile de la cuticula să devină un iad viu. Frumoasa manichiură va fi deteriorat în mod irevocabil.

9 Semne de un bun salon de manichiură

6. Alegerea formelor de unghii
Bine manichiurista întotdeauna conștienți de ce fel de cuie este acum în vogă și poate face întotdeauna o manichiura de moda. Mulți artiști din cei zece ani de moda de pe forma de „soft box“ uitat pur și simplu cum să facă unghiile ovale. Du-te la cei care pot face asta.

7. acoperire uniformă
Mulți, mulți păcat manichiurista, care nu sunt în stare să facă acoperire absolut netedă, ca urmare, fie baza sau vârful unghiei se transformă un bizon gros, pentru care, în cele din urmă este foarte ușor de a ridica și benzi de pe lac.

8. Alegerea lămpilor
În saloane de înfrumusețare bune au fost mult timp moderne LED-lămpi. Ce este rău de lămpi UV? Faptul că, atunci când în mod constant unghiile uscate, degetele plajă și în cele din urmă să iasă în evidență de restul pielii care nu arata estetic plăcut. Și, în cele mai recente modele de lămpi este chiar și un mod special pentru uscare de bază, de culoare și de top. Adevărat pentru fete, care preferă de obicei lac manichiura șelac.

9. Înlăturarea stratului adeziv
De câte ori împușcat manichiurista tine strat lipicios de gel de unghii de îndată ce vă luați mâinile de lampa? Știu, mereu. Dar, dacă da unghiile tale să se răcească complet după lampă, apoi îndepărtați de sus strat de adeziv va străluci mult mai mult.

P.S. N-am făcut-o manichiura în care au fost îndeplinite perfect toate regulile.

9 Semne de un bun salon de manichiură

- Eu însumi, lacuri convenționale, fac manichiuri. Iar pentru cei care cred că manichiura de moda se poate face numai în cabină, ai nevoie de un psiholog, în mod clar # 33;

- La acasă am un salon de unghii perfecte. Toate regulile cunoască și să respecte. M-am dus în mod special cursuri de manichiura pentru a se face o calitate si manichiura adecvata ca unghiile si parul, am rareori încrederea lor. Și pentru elementele de mai sus, aș adăuga că comandantul trebuie să lucreze în mănuși de unică folosință.

- Nimeni nu ia fluide gel. Acționați o duză specială pe aparat.

- La acasă cu ajutorul lămpilor de bronzare cu raze ultraviolete, puteți lua un bronz fără a merge la un salon de înfrumusețare sau la solar.

- Lămpi în solar și în lampa UV pentru unghii - sunt destul de diferite. salon de manichiură - acest lucru nu este un solar.

- Nimeni pe unghiile tale nu arata la fel, cu excepția pentru a le merge ca tine. Și numai tu, pui, arunca manichiura fotografie atunci când se laudă de nimic altceva.

- Și tu, de asemenea, face parul este frumos, dacă nu este un secret? Sau tu și de a construi cursuri de pictura a avut loc?

- Ce formă de unghii de moda? Ce fel de prostii? ar trebui să fie abordată forma unghiilor, dar nu într-un mod de a fi. Fiecare femeie are propria formă de degete, mâini. La fel cum cineva potrivit unghiile lungi, și cineva - unghiile scurte.

- Și am astfel de piese clemă cu un lichid și apoi a închiriat un polonez gel băț.

- 4000? Mi-ar face mai degrabă o manichiura acasă. Cu aceste citate pentru mine atunci, și un psiholog nu ajută să pună în stabilirea prețului sfărâmată saloane la modă psihicul.

- Aici o acoperire uniformă la punct, un număr foarte mic de artiști întâlnit pentru a aplica gelul perfect drepte. Apoi, uita-te în viața reală și fotografii poloneză gel, lucruri foarte diferite. De ce nu pot pur și simplu frumos realizat, la fel ca în fotografiile?

- Mama - manichiurist, jumătate din acest lucru nu este în conformitate și scuipat. elita orașului graba si graba spre ea. Și da, gel de unghii elimina fluidele sunt acum doar de masterat neprofesioniști și a alerga în jurul valorii, schimba zaderetsya de baie de master. O taxă de gheață lampă din cauza uscării rapide.

9 Semne de un bun salon de manichiură

- O temperatură de „ochi“ pentru a identifica? E ca la toate?

- Nu scuipat pe clienții lor. Dar articol fapte contradictorii despre manichiura clasica si manichiura hardware. În cuticula umed facem manichiura combinate și nu se taie. Și nu „rupe po- mai mulți bani.“ Despre pungi Kraft, astfel încât toate amuzant - de „topeste lipici și este imposibil de a deschide punga“ - ca un fel de prostii? Am suhozhar în cabină, iar instrumentele sunt 4 etape de sterilizare. După suhozhara kraft sac se deschide în mod normal, nu-mi rupe-l, oricum.

- Umplut cu apă caldă, dar care nu este ars mâinile. Plângerile de o manichiura rea ​​nu a fost nici măcar o dată.

- Selectarea formei de cuie, în cazul în care o persoană merge pătrat moale, de formă ovală de ce ar fi? Nu tuturor le place unghiile lungi. De ce studia clientul tendințele modei manichiură în cazul în care va arăta urât?

- Noi discutăm acum temperatura apei? Deloc. În opinia mea, o manichiura clasica - acesta este ultimul secol.

- Da, doar un mic moment, comandantul are dreptul de a moaie degetele în cada pentru a încerca apa, dar fiecare persoană are propriul său prag.

- Ai glasperenovy sterilizator? Foarte, foarte periculos # 33; Nu ai nici o sterilizare # 33; Nici o manichiura care se respecta cu nu va funcționa # 33;

- Oh, nu, nu, nu-mi pasă într-un fel. Pentru a nuia mama mulțimea nu este femei sărace, mai devreme deservite de saloane. Iar calitatea este mult mai bun decât multe locuri de elită. Un nume mare și salon de manichiură în centru - nu este un indicator al calității.

- Shit lichide maestru Indeparteaza manichiură unghii gel? Și poate că cineva nu vrea să cheltuiască bani pe un lichid excelent? Asta nu se va strica placa de unghii și cuticule uscate?

- Da, mama a fost la cursuri în mulți artiști profesioniști. Totul doar tăiat în jos shellac manichiură. Mă uit la ea, uneori, lucrările de difuzare cu orice expoziții. Peste tot tăierii.

- De multe ori hiperhidroză, de la acest strat poate deține mai rău. Apoi am recomanda manichiura clasica franceza.

- Am fost mult timp studiată, iar cunoștințele devin învechite și calitatea noilor tendințe în acoperirea îmi place mai bine decât înainte. Și idei de manichiură este acum mult creativitatea si vitalitatea.

- Și ce formă de unghii este acum în vogă?

- Și am gel de unghii. Unghiile la domiciliu nu magazin doar # 33;

- O astfel de nonsens # 33; Mai ales despre lampa UV. Pentru comparație - în obicei solar consum redus de energie într-un singur bec de 180 de wați, iar ei sunt acolo de multe? Și în toată lampa UV 36 Watt 4 scade. aritmetică simplă, după cum aveți nevoie pentru a ține mâinile în lampa UV, astfel încât acestea să lumineze? Da becuri arde mai repede.

- Ei bine, de a face cu servicii de unghii în mod evident acesta nu are idee cum se face o manichiura - prea.

- Degetele tan # 33; Ei bine, da # 33; În aceste lămpi nu este proporția de UV # 33; Și despre un lichid separat pentru fiecare polonez gel solid - un nonsens total.

9 Semne de un bun salon de manichiură

- Și ați stabilit că lichidul este îndepărtat doar „maestru non-profesional“? Îndepărtarea de lichid este mult mai puțin traumatizantă pentru unghii decât tăierea, astfel că, în acest caz, nu sunt de acord.

- Dacă nu puteți depune departe, da, mai doare.

- Ce fel de prostii? contactul complet diferit cu placa de unghii. Toate sunt fericit pentru că mama - manichiura, dar nu-mi spune ce tot ceea ce nu știe.

- Și apoi acetonă? Desigur, eu nu știu nimic, lucrul cel mai important, să știi. Și din ceea ce știi, așa cum am închiriat un gel de unghii. Eu vorbesc ca un polonez sigur că nu este un semn al unui maestru rău.

- lichide de compoziție citit. Există întotdeauna acetonă. O metodă bine cunoscută acetonă pe unghie nu este afectată. Apoi faci o manichiură unghiile scurte, iar apoi să restaurați toate placa. În cele din urmă, du-te prin periscop și a vedea difuzat destul de faimoși artiști români, difuzarea de spectacole acolo de multe ori. Toate Master Pro retezate off poloneză gel, este mai rapid și mai puțin traumatizantă pentru placa de unghii.

- Acetona, care face parte din dizolvant de fluid, exact același efect rău pe unghie.

- Doamne, atunci când tăiați gel afectat de bază poloneză și, după ce baza de date nu este tăierea pe # 33; Eliminarea chiar mai sigure decât hardware-ul manichiură # 33;

- Este imposibil să se taie lac gel manichiura complet fara a afecta unghia.

- Ei bine, du-te și învață. Cât de mulți a mers cu mama ei pentru a vedea cum meșteșugari lucreze la cursuri, toate frumos retezate off. Dacă aveți o mână de altă parte, aceasta nu înseamnă că alții, de asemenea.

- Încă o dată, eu spun că este mai sigur, dar nu toate. Timpul pentru a salva tot ce doresc, dar alții cred că despre unghii - nr.

- Abia după ani de taiere de la cei cu mâinile de dobitoci cuie toate în loc apoi rândul său, și fără gel de unghii nu se poate mai mult. unghii scurte fel teribil - că consecințele de tăiere dumneavoastră.

- Sunt aici ca un maestru interesant. Ai purta lac gel de peste un an, și ai văzut în jurul lui, fără a atinge de bază cu eliminarea. Ca rezultat, unghiile au o bază în vârstă de un an? Am înțeles bine?

- Dumnezeule, fetelor # 33; Da, ai nevoie de un psiholog, nu un manichiurista # 33;

9 Semne de un bun salon de manichiură

Forum pentru femei Istoria recomandă # 33; # 33; Trebuie doar să încercați # 33; # 33;