7 Diferențe bogați și săraci

Într-o zi, sa întâmplat să citesc un articol interesant despre cum să cred că oamenii bogați, și ceea ce le distinge de om sărac. Dupa ce a citit articolul, m-am trezit gândesc, „Oh, Doamne! După ce am făcut acest lucru a fost! „Apropo, atunci voi câștiga mult mai puțin decât media ...

7 Diferențe bogați și săraci

Vă recomandăm să citiți până la capăt și să stabilească cel puțin un element din listă.

1. Deci, persoana medie crede că banii - rădăcina tuturor relelor. Oamenii bogați cred că sărăcia este rădăcina tuturor relelor.

Ai auzit acest lucru: „Niciodată nu voi câștiga așa că ... Nu e al meu.“?
Voi spune acest lucru: în cazul în care obiectivul dvs. - pentru a câștiga mai mult, așa că de ce găsești scuze? Vrei avere - câștiga. Și nici o scuză.

2. Oamenii bogați cred Virtutea Egoismul, săraci - viciu.

Noi toți într-un fel egoist. în acest caz, pot evidenția egoismul evidente și ascunse.
Deci, evident - este atunci când spui direct: „Vreau aceasta, aceasta este calea mea, și eu sunt gata pentru el să meargă.“ - Bine, mare! Ai venit!
Dar aici e egoismul ascuns - este atunci când doriți și doriți să realizeze ceva, ci despre planurile sale nu ei înșiși sau pe alții reprezintă ...
Și care este rezultatul?

3. rich - oameni de acțiune, săraci - așteptând un miracol, sau câștigurile.

„Oh, asta pentru a câștiga o mulțime de bani ... Asta ar avea sansa ... as vrea sa am ceva avansat în sus!“.


Chiar dacă obține o victorie, ai cheltui doar banii.
Acțiuni aceeași - aduce investiții în formă de experiență, cunoștințe, prin urmare, „Snatch“ poate perturba mult mai mult. Mult mai mult!

4. Cei bogați gândesc la viitor, cei săraci - vremurile bune.

5. Oamenii bogați urmeze pasiunea. Slaba - a face ceea ce nu le place.

Mai degrabă, bogat se potrivesc cuvântul „obsesie“ sau „entuziasm“. Și este minunat! Imaginați-vă ce esti pasionat de ceva, dat cazul, să se distreze, energizant! Ar fi grozav, nu?
„Da, dar ... în ziua de 8 ore, concediu de cinci zile ... o dată la 2 ani ...“ - Stop. Meriți mai mult.

6. rich preocupat de banii lor. Slaba - petrec nesabuit cel mai scurt timp.

Sub îngrijirea mă refer strict de control și de investiții competente că, în viitor, aducând mai multe și mai multe venituri.
Exemplele nu trebuie să meargă departe: toți oamenii bogați din lume, partea leului din capitalul lor acumulat pe investiții (Warren Buffett, Donald Trump, Bendzhamin Grehem). Secretul acestor oameni este ca banii să lucreze pentru ei, și nu invers.

7. Oamenii bogați, în plus față de învățământul universitar, în căutarea posibilitatea de a obține cunoștințe specifice.

La universitatea nu învață să câștige. Dacă aveți nevoie de bani, atunci vă rugăm să caute alte oportunități, educa-te, și nu se opresc la un moment dat.
De exemplu, doriți să câștige mai mult?
Dacă vă place, de ce încă nu găsiți informațiile de care aveți nevoie?
Mai ales pentru tine, am luat un material interesant pentru studiu, după care se va schimba atitudinea dumneavoastră de a finanțelor personale și să învețe cum să gestioneze banii, astfel încât să înceapă să lucreze pentru tine, nu invers.

Cei bogați nu sunt cele șapte diferențe între săraci și singurul! Chutzpah! Acest lucru este la fel ca în natură, în conformitate cu proverbul - „s-ar putea are dreptate“. Doar oameni bogați un alt instrument, nu gheare, iar banii și lipsa de scrupule! Este prin bani și aroganță, oamenii care sunt mai bogate, a început să-și însușească bunurile și lucrările altora, cei care sunt mai săraci. Pe scurt, unele dintre ele - un puternic, a simțit dreptul lor inalienabil la profit în detrimentul altora - slabi! Dar, în categoria slab avem cea mai mare parte a populației, care nu nu este de fapt idioți, nu alcoolici, dependenți de droguri și nu leneș. Ei sunt oameni obișnuiți, este - profesori, medici, fermieri, muncitori, majoritatea pensionarilor și chiar veteranilor Marelui Război pentru Apărarea Patriei! Ceea ce acești oameni sunt acum lipsiți. Doar pentru că ei nu știu cum să investească?

Arunca. Sora mea a decis să „iasă din întuneric“, după 50. Forțele nu au aceste. El a câștigat un cancer. Nu toate ușile pot fi deschise doar o curiozitate. Speak (scriere) este mai ușor de zis decât de făcut raționamentul filosofic, în timp ce în realitatea noastră. Nu există bani în oameni, chiar dacă există curiozitate.

articole similare