5 sfaturi pentru a lucra în Google Chrome

sfaturi mici pentru utilizarea browser-ul =) nimic supranatural, dar știu că trebuie să fie:

Dar asta nu e tot. Accesați meniul de setări - de bază și faceți clic pe „Manage“ căutare prestabilit. Enumerate aici sunt toate site-urile pe care le cautati. Prin selectarea oricare dintre ele, aveți posibilitatea să faceți clic pe „Modificați“ și selectați un cuvânt cheie.

De exemplu, eu sunt de multe ori în căutarea pentru fapte pe Wikipedia Mă interesează. Am cerut wiki Wikipedia Căutare cuvinte cheie. și acum, dacă am nevoie pentru a găsi ceea ce Hagnesta Hill, am doar scrie în caseta de căutare „deal wiki hagnesta“ (sau fără cuvântul cheie -en.wikipedia.org hagnesta deal) și ajunge direct la pagina dorită de mine.

3. Începând cu setările browserului Google Chrome

4. Comenzi rapide Aplicații Web

5. Trageți și plasați filele

Tab-uri în Google Chrome, puteți trage mouse-ul, nu numai într-o singură fereastră, dar, de asemenea, „trage“ ei de la o fereastră la alta, sau de a le face o fereastră separată. Acest lucru este util dacă aveți nevoie pentru a comuta în mod frecvent între file - trage doar unul într-o fereastră separată, și apoi a comuta între cele două ferestre un standard pentru Windows taste - Alt + Tab.

lucru de succes cu Google Chrome!

Opera - nu cel mai apropiat competitor. Cota sa este ridicată în România și unele țări din Europa. Și, în întreaga lume, proporția este foarte scăzută. Semnificativ mai mică decât cea a Firefox.

Despre meritele nu scriu, cred că browser-ul are perspective reale, deoarece Compania este bine poziționată pentru a atrage dezvoltator puternic de finalizare decente a proiectului ...

Sălbatic incomod, nu există nici un buton de „oprire de încărcare“. Ie dacă ai fi fost prins pe pagina unde a postat 10.000 de fotografii, va aștepta până când încărcați toate cele 10.000 Schimbarea inimii nu poate fi. Și nu doar, există o mulțime de situații în care este nevoie de acest buton. Deci browser-ul inteligent, și există un astfel de lucru simplu. Cautat în setările - poate încă într-un fel este posibil să se facă acest buton - nu a fost găsit. Unul care nu-mi dă, din păcate, pentru a face acest lucru browser-ul principal implicit.

Să-i facă mai devreme decât mai târziu =) Browser ceva mare! Am câteva ori a fost deschis, și am dat seama că, de îndată ce este această caracteristică va apărea în el, atunci acesta va fi browser-ul meu implicit.

Acest lucru nu a făcut doar. Prin ea însăși, mai devreme sau mai târziu, ei fac, chiar acum nu este o prioritate.

Ei au același motor, dar interfața este complet Safari 4, cu o ling, deoarece Chrome ... Pentru cei care nu sunt „în subiect“ Vă recomandăm să compare capturi de ecran 3 și 4 versiune.

Da Safari este foarte greu și clona ciudat de Chrome. Pentru proprietarii de Mac, desigur, tot ceea ce este convenabil, dar în Windows cultura puțin diferit ...

Despre „rău că crom nu este dezvoltat până la sfârșitul anului“ îndrăznesc să nu sunt de acord, dacă el ar fi dezvoltat înainte de sfârșitul anului, ar fi regretabil, pentru că nimic nu ar fi bine pus la punct mai mult. și așa mai departe, de fiecare dată mai bine și mai bine

a existat un nou safari și funcționează la fel ca și noi în Chrome unu la unu

articole similare