16 Rugăciunile lui David, citite online, fara inregistrare

16 Rugăciunile lui David

Acest psalm este cântată de fața unei persoane, perfect pentru Dumnezeu.

(1). Ascultă, Doamne, dreptatea mea. aceste cuvinte pline cu mare încredere. Menționează același lucru aici, psalmistul adevărului nu este în lauda de sine și nu pentru că pretinde a fi un om neprihănit, dar cum se spune, astfel: cere ca în mod corect ajutorul dumneavoastră și doresc să scape de faptul că suferă pe nedrept, fără nici un motiv vânați Saul va auzi și să îndeplinească meu petiție. Inspire rugăciunea mea nu este magulitor verbal, pentru că Dumnezeu aude rugăciunea nu este buzele lingușitoare, dar curat limba și obișnuiți să mediteze asupra cuvintelor lui Dumnezeu.

(2). De-ți fața mea izydet soarta. În mod evident, el se roagă ca el a fost singurul născut sudieyu. Ochii mei atât de vidita dreapta. Întrebați Fiul dreptei judecăți a modului în care ne-am judeca.

(3). Ecu ispitit inima mea, a vizitat noschiyu ecu: ecu tentate pe mine și care nu au găsit în mine nu este adevărat. Nedreptatea în Scripturi Divină numită în mod obișnuit blasfemie împotriva lui Dumnezeu. Deoarece este scris în glagolasha înălțime greșită (Ps 72, 8 ,.).

(4). Yako dar nu vozglagolyut gura mea în afacerile umane. Ea ne învață să se ferească și să nu spun nimic de moarte și umane. În spatele cuvintele tale usten al Salvare mod crud. Căci poruncile Tale am intrat pe porțile sunt înguste și strânse.

(5). Efectuez pașii mei pe cărările tale. Cuvântul este învățat să nu se bazeze pe noi înșine, ci în Dumnezeu aprobat. Căile Domnului sunt ținerea poruncilor.

(6). Az au strigat, ai auzit? Ecu pe mine, Dumnezeule. I-am spus: Am auzit ECU - în loc: auzi. Nu în zadar ca am strigat către tine, ci pe experiența învățat bunătatea Ta, pentru că el a fost auzit de multe ori Tine, Te cheamă. Recurs ca un gând îndreptată spre Dumnezeu. Urechea ta pentru mine. Dumnezeu are toate ureche, pentru că el aude totul.

(10). Tuck zatvorisha ta. Cuvântul „grăsime“, este indicat printr-o foarte mare dușmani prosperitate.

(11). Ochii lor vozlozhisha ukloniti sol. Ei au spus un singur scop a fost de a atrage cât nu este, la sol și au tendința de a filosofare carnale.

(13). Arma ta împotriva inamicului mâinilor tale. Sufletul celui neprihănit, mai ales unul care atrage păcătoșii de la stricăciunea la bogochestiyu, este ca o sabie sofisticată împotriva spiritelor rele. Aceasta este o sabie pe care le sunt Domnul sofisticate pe vrăjmașii voștri, a scăpa de inamic mâinile Tale. Cine sunt dușmanii mâinile lui Dumnezeu, indiferent de cât se opune credința în Dumnezeu unul-născut, care este mâna lui Dumnezeu?

(14). Doamne, de mică a pământului, am dezbrăcat. Ne rugăm ca cei răi au fost excomunicat și, ca în cazul în care separat de mici. Cine este mic, dar aceia despre care se spune nutrite mulți sunt chemați, puțini ca favorite (Mt 20, 16).?

Iar secretul pântecelui tău să le îndeplinească. Ei au spus să se bucure de toate dostochestnym și, prin urmare, vin la acest prezorstva acea fărădelege. Cuvintele la fel: Secretul tau - media: acele sancțiuni secrete pe care le-au menținut și eu nu știu, îndeplinesc uter sau, mai precis, a propriei lor. fii Nasytishasya, și rămășițele lor copil ostavisha. Ei au fost umplute cu orice nelegiuire, și a dat-o copiilor, chiar și sugari lăsat fii, și așa mai departe. E. Nepoții.

(15). Dar, ca și pentru dreptatea yavlyusya fața ta. Nu le asemuire și nu voi fi mulțumit, ceea ce au mâncat, dar faptele neprihănite îndeplinesc slava ta.

articole similare