100% de garantare de manipulare obiectii ale clientilor! partea 1

Fiecare dintre noi, uneori, vreau să privesc în viitor și să vedem cum lucrurile se dovedesc ... Trebuie să o facem sau nu depinde de tine, singurul lucru pe care îl va adăuga pe cont propriu: „Viața - un joc interesant plin de surprize. Dacă știți în avans cu privire surpriza - aceasta nu este o surpriză ... „Astăzi, cumpara circuit de procesare opoziție, care va face invingator !.

Uită-te în trecut și sunt uimit cât de mult de lucru a fost făcut, cât de multe greșeli a permis ca obstacole pentru a depăși ... Și lucrul cel mai important este faptul că - nici o altă cale ... Dar ce un fior ai, știind că unele lucruri sunt încă „ieri“ pentru tine au fost un obstacol de netrecut, „astăzi“ - conceptul de bază.

Cele mai mari incepatori greșeală este că se uita doar la rezultatul final al unui succes (de afaceri, mașini, călătorie, bani), mai degrabă decât modul în care acestea au trecut (eroarea, pierdere, frustrare, lipsa de bani, etc) Amintiți-vă o frază dintr-un film celebru „Brother - 2“: „spune-mi, un american. Ce putere are banii ...? Cred că toată puterea adevărului ... „Acum, eu sunt sigur că în viață și de afaceri toată puterea adevărului și a cunoașterii.

Art obiecții de manipulare client - este următoarele abilități ale unui comunicator de succes. Cu mare plăcere urmărim întotdeauna filmul „Teoria minciunilor“, și - invidia bine protagonistului, care, ca un scanner, detectează atunci când o persoană este de a spune adevărul, iar când - minte. Această abilitate unică și ani de formare greu, experimentare. Acesta poate fi învățat. Dar totul are timp sa ...

Astăzi voi împărtăși cu voi obiecțiile unice la circuitul de procesare. care va economisi timp și nervi și ajută întotdeauna trage „desyatochku“ epicentrul obiecțiilor:

100% de garantare de manipulare obiectii ale clientilor! partea 1

Deci, ia și să pună în aplicare de sănătate:

100% de garantare de manipulare obiectii ale clientilor! partea 1

Avertizare IMPORTANT. Sunt încrezător că, odată cu luminile de trafic toate familiare, astfel încât schema verde marcat calea de prelucrare a obiecțiilor. ceea ce va duce la o tranzacție, și roșu - la eșecul clientului (o altă lecție în viață). Acum sa trecem la limba.

Pentru a afla cum să se ocupe de profesional obiecții. trebuie să înțeleagă ceea ce sunt. Să-i împartă obiecțiile și condițiile în mod obiectiv. La rândul său, obiecțiile sunt împărțite în adevărate și false. Săpat mai adânc. OPOZIȚIE TRUE BYVAYuTpervostepennye și secundar (de important - nu este important). Iar prioritățile sunt împărțite în explicite și implicite. Și acum, din toate cele de mai sus, și mai precis.

Obiecții - cerere de informații suplimentare de către client, ceea ce îi va permite să ia o decizie.

FOARTE IMPORTANT. Este mai bine să ia o condiție obiectivă obiecției, decât excepția de o condiție obiectivă.

OBIECTIUNE TRUE - acesta este motivul real obstacol pentru client să semneze un acord de cooperare. De exemplu, vă oferim un client care are un magazin, pentru a începe cooperarea pe produse semifinite. Nu va dezvălui un secret că vânzările lor pentru echipamente speciale - congelatoare. Deci, clientul spune: „Am fost mult timp gândit să se ocupe de acest grup de mărfuri, dar există un“ dar „nu am congelator. Dacă o să-mi oferi - Sunt gata să înceapă colaborarea cu compania dumneavoastră ". Puneți camera, executa toate acordurile, și clientul. Super. Și, ce faci în cazul în care un magazin de client presărat cu congelator și spațiul real pentru camera noastră ... nr. Deci, aceasta este o falsă opoziție.

obiecție falsă - este dorința clientului de a ne-a pus pe drumul greșit, cum ar fi Ivan Susanin, pentru a intra în mlaștina de frustrare. De ce fac clienții ...? Pune-le. Gândurile mele pe aceasta sunt după cum urmează:

  1. Foarte mulți divortate acum vanzatori - lohotronschikov care promit mult și nu fac nimic. Gradul de încredere pentru cei care vând, cu fiecare zi ce trece devine mai puțin și mai puțin. O regulă de cardinal de orice relație - sunt credibile. ;
  2. Clientul este o anumită „zona de confort.“ El trăiește viața sa, în mediul lor, furnizorii lor, care sunt mai mult sau mai puțin încredere. Și apoi, de nicăieri, ai venit și revendica pacea lui de spirit, să-l puneți pur și simplu, „tensionate“;
  3. Clientul încearcă să te „dezumfle“ condițiile cele mai favorabile pentru el însuși și pentru a obține „ALL“ (pentru a ucide două păsări cu o piatră);
  4. Clientul cere mai mult, în scopul de a obține ceea ce vrea. Cu toate acestea, familiarizați cu această regulă: „Pentru a obține ceea ce aveți nevoie - cere mai mult“;
  5. Nu ai fost la acel moment și în locul greșit. Clientul este, de asemenea, un om, iar acum el ar putea greșit starea de spirit (de exemplu, sa certat cu soția lui). În mintea lui scrolled scena neplăcută, și, la toate acestea și mai mult te-a atras. Prin urmare, obiecțiile false context, vor fi după cum urmează: „Aș spune că nu am nici aparat de fotografiat, să nu mai vorbim te las în pace ...“;
  6. Ești neplăcut, ca persoană. Doar au trecut pragul magazinului, și doar un singur fel, suna clientul „înainte de starea infarctului.“

FOARTE IMPORTANT. Identificarea și eludarea obiecții false este la fel de important, cât de important este să se ocupe de adevărat. Sarcina ta principala obiecție determinarea false - client de afișare la „apă curată“ - aduce la true. Dacă nu doriți să arate ca un „idiot“ - nu răspund la obiecțiile false, este o prostie. ... Nu mă crezi? Amintiți-vă situația cu viața sa personală, atunci când ai crezut că o mișcare de revoluție (știri) în cap, iar adversarul tău joacă un medium - hrănire presupuneri lor (nu doar ghicit, a doua oară de către). Și vrea să „trimită“ omul, în măsura în care este posibil. Singura excepție de la regula este atunci când în mod deliberat fals răspuns obiecții, încercând să aducă un client în sine (atac frontal). Și când el va trece nervii, el a dat drumul afară, „Da, nu am nevoie de camera, pentru a-mi chiar pus nicăieri, doar eu supraîncărcat furnizor de mărfuri nelichide, și în timp ce nu am de vânzare și nici cu privire la orice produse semi-finite nu va mai vorbi ...“ Opachki, și aceasta este adevărata obiecție. Se poate cere numai:

  1. Ce bunuri nu sunt vândute (care „podvisli“ clientului);
  2. Din motive Presupusele de ce acest produs nu este vândut;
  3. Cât timp va lua pentru a pune în aplicare o balanță comercială;
  4. Aranja o data și ora întâlnirii;
  5. Pentru a pregăti întâlnirea, luând în considerare toate greșelile furnizorului anterior, „să nu calce pe aceeași greblă.“

Astăzi am primit o mulțime de materiale. Sunt sigur că asimilarea ei vor avea nevoie de un pic de timp, așa că propun să termin acest lucru și să continue în următorul articol ... Foarte multe altele plan pentru a partaja, atât de atent urmați site-ul de știri ...

Vă mulțumim pentru timpul prețios petrecut în compania mea.
Cu stimă, Andrey Zhulay.

Vă recomandăm lectură:

100% de garantare de manipulare obiectii ale clientilor! partea 1

articole similare