Asta spune despre omul interiorul casei sale

Psihologii pot spune despre caracterul unei persoane pe o varietate de criterii: modul în care se îmbracă, culoarea ochilor lui, muzica preferată și așa mai departe. Astrologii poate spune cu ușurință totul despre o persoană cunoscând doar data nașterii.

Dar cea mai mare informația va plasa în care persoana trăiește. Culoarea peretilor, dulapuri, perdele și chiar o lampă de masă - toate acestea caracterizează identitatea proprietarului acasă.

Să învețe să înțeleagă oamenii, învățând despre particularitățile caracterului lor din interiorul apartamentului lor.

Se crede că cei vii - este inima casei.
Check out cele 7 camere de zi, cu un design diferit, care este ales pentru ei înșiși sau de o altă persoană.

1. Designul interior în stil minimalist

În ciuda popularității sale, designul interior minimalist este dureros pentru cele mai multe. Pe scurt, acest stil descrie o persoană foarte organizată, care este oprit la un anumit „model“ de design. El cântărește fiecare schimbare în interiorul săptămâni înainte de tot ceea ce ar trebui să meargă conform planului. Minimalism descrie, dar nu o abordare superficială luminoasă îndrăzneață de a proiecta. Omul este supus valorilor estetice, iar acest aspect - principalul factor pentru deciziile pe care le ia cu privire la calitatea materialului, textura și funcționalitatea. Această persoană apreciază mobilier Eames - se potrivește în ideea lui de frumusețe.

Aceste cuvinte descriu o persoana care a ales pentru sine interior în spiritul de minimalism: o metodic și eficient, perfecționist și un introvertit.

2. design interior scandinav

În cinci cuvinte, el este prietenos, sociabil, luxos și elegant, interesat de cultura

3. Designul interior în stilul de arta pop

Arta pop a apărut în același timp cu două stil menționat mai sus și, în ciuda faptului că acestea trec, versiunea finală este radical diferită. arta pop, desigur, minunat stil, interioarele sunt foarte elegante, elegant și foarte curajos. Utilizarea de culori luminoase și opere de artă neobișnuite este aproape obligatorie. Design interior in stilul artei pop - interior, cu toata povestea din spatele fiecărui obiect trecutul său.

individualitatea poate fi citit pe mobilier, pe care îl alege. Fiecare element și de detaliu poate fi interpretat ca o parte din povestea vieții sale. Spre deosebire de stilurile reprezentate, el este mult mai dinamic, intrigant și misterios - calități care induc în eroare.

El apreciază apropierea și caracterul de mascare. el este un prieten prezinta un mobilier de primă clasă și opere de artă, el apreciază istoria și experiența, ascunse în obiecte. Acest design poate ascunde o persoană cu un mare interes în artă și istorie. El are un caracter complex, anumit punct propriu de vedere asupra lumii, care este adesea diferită de cea adoptată de majoritate.

O astfel de persoană are următoarele caracteristici: un caracter complex, mister, eleganță și prospețimea.

A citi mai mult, du-te la pagina următoare făcând clic pe numărul său DE MAI JOS

articole similare