7 produse utile care pot fi gătite într-un storcător

Astăzi, cele mai multe dintre noi încercăm să ducă o viață sănătoasă, este aproape imposibilă fără o varietate de alimente și băuturi utile și sănătoase. De aceea, mi se pare, suc si piure de cartofi proaspeți - acestea sunt unele dintre cele mai bune „feluri de mâncare“, care ar trebui să înceapă cu ziua. Și cum crezi că trebuie să facem? Doar un storcător! Știi ce altceva poate fi preparat în această mașină minunat? Un număr foarte mare de alte produse utile! Iar dacă nu aveți acest miracol - asistentul, te sfătuiesc cu tărie să-l cumpere, pur și simplu.

Acest lucru vă va oferi o alternativă mare în ceea ce privește ideile tale culinare. Și mulți dintre ei nici măcar nu ghicit. Am încercat să colecteze pentru tine cele mai utile, neobișnuit și interesant dintr-o varietate de rețete pentru storcătoare. Asigurați-vă că pentru a încerca cel puțin unele dintre ele, și sunt sigur că îl va iubi.

1. Limonadă

Limonada este perfect pentru căldura verii. Sunt de acord, pentru că atunci când devine prea cald, vei merge cel mai probabil la magazin și să cumpere ceva gustos și foarte holodnenkoe. Cu toate acestea, recunosc modul în care v-ar fi grozav dacă ai putea găti singur. Tot ce ai nevoie - câteva lămâi și îndulcitor cu puține calorii. Derulați printr-un storcator de fructe și după câteva minute, vei fi gata limonadă.

2. Cartofi clatite

Sunt sigur că nu ai mai gândit la faptul că acest fel de mâncare poate fi preparat folosind un storcător. Ia un cartof, se taie în mai multe bucăți de longitudinale și doar le trece prin modul de viteză redusă. Ce veți obține în cele din urmă este perfect ca bază pentru clătite. Și ce să facă cu suc, vă întreb? Trebuie să vă spun că este bogat în potasiu, care este un efect foarte bun asupra sănătății corpului, astfel încât să puteți bea încet. Sau l utilizați pentru supă.

3. Ulei de migdale

Uleiul de migdale este unul dintre lucrurile cele mai delicioase l-am gustat vreodată. Și imaginați-vă ce a fost bucuria mea când am aflat că poate fi ușor de preparat folosind un storcător! Acum, nici din dieta mea a doua zi nu este completă fără acest produs minunat. Nu uitați că puteți folosi absolut orice fructe cu coajă lemnoasă pentru el.

Acum, dacă v-ați decis asupra a ceea ce să se pregătească de ulei pentru tine sau familia ta, profita cel mai bine de modul lent. Este necesar să se dea nuci un pic ud până la apă, și de îndată ce acestea devin suficient de moale, este deja posibil să le treacă prin storcator. De fapt, totul este foarte simplu, așa că este sigur de a procura nuci preferate și să le proceseze folosind această mașină miracol.

4. marinata sau reumplerea coajă de citrice

Mulți dintre noi sunt foarte mândru de gătit aceeași fructe de mare, cu adaos de coaja rasa de fructe citrice, care sunt foarte ușor de preparat la domiciliu, cu ajutorul aceluiași storcătorul. 1 Pregătiți portocala, lamaie si var. Curățați-le din piele și trece printr-un storcător. Și acum ați pregătit așa-numitele „ștergere“ pentru produsele. Dacă adăugați orice altceva și chiar piper negru, sare de mare, usturoi, sau orice altceva, antena va fi chiar mai interesant și picant. La fel ca multe dintre feluri de mâncare lor la marinat într-o stație de gaz, cred că, de asemenea, face același pește chiar mai delicioase.

5. lapte de migdale

7 produse utile care pot fi gătite într-un storcător

De altfel, migdale combinate cu storcătorul poate produce nu numai ulei, dar, de asemenea, lapte. Și am să vă spun că acum foarte mult fericit de a utiliza acest produs în loc de lapte de vacă are. Desigur, că în principiu se referă la vegetarieni. Cu toate acestea, nimic nu împiedică o încercați această băutură și tu.
Ei bine, hai să încercăm să facem lapte de migdale împreună. Nu uitați că, atunci când lucrați cu nuci, cel mai bine este de a utiliza modul cel mai lent. De obicei, totul se întâmplă așa: pe de o parte storcătorul veți obține ulei în combinație cu nuci pulpă, și alte fluxuri de fluid, care este laptele dorit. De asemenea, nu uitați că un pic mai bine pentru a absorbi migdale, pentru a face mai moale și suculent. Și asta, în opinia mea, doar într-adevăr mare, vă puteți pregăti cu ușurință această băutură sănătoasă, și alte fructe cu coajă lemnoasă, cum ar fi nuci sau caju.

6. supa

Desigur, aproape toate dintre noi sunt acum din ce în ce încearcă să folosească în produse alimentare diverse supe lor. Dar dacă ai gândit vreodată că puteți găti într-un storcător? Ia usturoi, ceapă, cartofi și morcov ca principalele ingrediente. le trec prin mașina ta minunată și stoarce sucul de la ei. Adăugați condimente la gust, nu uitați să adăugați la supa si pulpa. Dacă sunteți un pic prea departe cu numărul lor, puteți pune întotdeauna produsele rezultate pe tarta sau o brioșe foarte gustoase și sănătoase!

7. legume sau suc de fructe proaspete

Fără îndoială, pentru cei care se uita la sănătatea lor, suc de legume de origine naturală este cea mai frecventă oaspete pe masă. Și totuși, nici măcar nu trebuie să meargă la magazin si cumpara-l! Veți obține o băutură foarte gustoase, sănătoase, care este incredibil de ușor de făcut rapid și ușor. În sucurile „naturale“ care sunt vândute în magazine sunt, de obicei, foarte ridicat de sodiu și alte componente nu sunt cele mai plăcut, așa că, vezi tu, ar fi mult mai bine dacă o faci mereu singur. Cel mai util dintre toate în acest caz sunt morcovi, roșii, usturoi și ceapă. Asigurați-vă că pentru a încerca, și eu sunt sigur că te va iubi aceste băuturi.

Da, știu că mulți dintre noi le place sa gateasca suc diferit, folosind un storcător, cu toate acestea, unele dintre feluri de mâncare, eu te cred încă un pic surprins și inspirat. Sper foarte mult că, dacă nu aveți această mașină miracol, sunteți deja la jumătatea drumului la magazin în care sunteți sigur să-l câștige.

Ai un storcător? Ce ai de obicei se utilizează? Ce părere ai despre acele feluri de mâncare, pe care mi-ai spus? Poate ceva din asta, vrei deja să încerci?

articole similare