6 sfaturi pentru a trăi fără depresie de Sheldon Cooper

Spring - un timp de culori luminoase și marea de zâmbete. Dar, de multe ori, în primele zile de primăvară oameni perioada în care aceasta este atacat de blues de lumină. De fapt Inexplicabil, ca și pentru mine, dar are loc cu siguranță în lumea modernă. stare proasta „atac“, dintr-o dată și nu lasă oportunități „plimbare val“ o atitudine pozitivă. Rămâne doar încă o dată să te convingi că totul va trăi bine și cu speranță pentru cel mai bun. Forțele interne tind să se usuce și canalul „echilibrul interior“ este în mod constant nevoie de hrană.

Diferite persoane au moduri diferite de a te inveseli: cineva se întâlnește cu prietenii, cineva bea vin bun, unele dulciuri și înghețată ajutor, și cineva are nevoie urgent de o noua piesa „Love“. O singură formulă de „fericire“ nu există încă. Suntem cu toții luptăm pentru ea modalități accesibile. Și câștigă orice fel poate.

Gândurile noastre - acțiunile noastre. Ideile noastre - motivele actelor. Punctul nostru de vedere a lumii - o reflectare în oglindă a prezentei noastre. Deci, tot ceea ce se întâmplă cu noi - este un produs de degradare a gândirii noastre? Gândurile pozitive dau naștere la un fericit „azi“. Ei pot trage puterea și inspirație. Fiecare „da“, a pus astăzi fericit „doar pentru a fi“ mâine.

Sheldon Cooper - știe egoist, dar ferm ceea ce vrea eroul „Teoria Big Bang“, care - propriile sale reguli de viață. El nu se teme să fie diferite, folosind propriile lor reguli pentru „normale“ și „adecvat“.

Iată câteva puncte de vedere ale Sheldon Cooper cu privire la modul în care puteți obține rapid și ușor scăpa de această boală, cum ar fi depresia:

1. Cineva este acum în mod clar mai rău decât tine

2. Oricine vrea cu adevărat pentru a obține întotdeauna dorit

Doctor: Și pot să-ți pun o întrebare personală?
Desigur, Leonard Hovsteder.
Doctore. Deci, iti place la fel ca și mine. Și cum ai ajuns o fată ca Penny?
Leonard Hovsteder: Huh? Ei bine, știi ... am fost doar eu.
Sheldon Cooper: Te implor. O să-ți spun cum el a realizat: cerșească în mod constant și implacabil. Explică-i termeni urologice, el a fost rezistent la medicamente stafilococ, si este uretra, care nu a putut să-l rezista.

3. În toate situațiile vă pot supraviețui

Leonard Hovsteder: Dar dacă ne confruntăm cu un asteroid, vei muri prea! Nu-i așa?
Sheldon Cooper: Nu știu, eu sunt inteligent și îndrăzneț, ceva va veni.

4. simțul umorului Invincible salvează în orice situație

Sheldon Cooper: Îmi pare rău, dar nu am toate ingredientele pentru ceai Masala.
Raj Koothrappali: Haide, nu vă faceți griji.
Sheldon Cooper: Ei bine, desigur. Ești supărat despre Emily și tu ești un hindus, eu trebuie să fac niște ceai Masala. Asta e tot ce am, cu excepția semințelor de cardamom. Tu le aduce nici o șansă?
Raj Koothrappali: Îmi pare rău, și le-a lăsat în turban.
Sheldon Cooper: Atunci nu-i ceai englezesc. Ei au distrus cultura ta, asa ca se simte la fel.

5. Capacitatea de a găsi un compromis - un mod sigur de un „mâine“ fericit

Penny: Eu fac ceva prostesc. Ai făcut vreo prostie. Putem recunoaștem că suntem chit, și vom continua să trăiască la fel ca înainte?
Sheldon Cooper: Nu am făcut nimic stupid.
Penny: Să mergem pe compromisul.
Sheldon Cooper: Sunt deja pe ea a mers. Sunt dispus să recunosc că ai făcut lucruri stupide.

6. Punctul de vedere optimist al lumii oferă posibilitatea de a „pas peste“ prin orice problemă

Ramona Nowitzki: Dr. Cooper, trebuie să spun - prietenii tăi te trage înapoi.
Sheldon Cooper: Aș vrea să cred că le-am trage mai departe.

Păstrați o listă de lucruri frumoase și momente. Uita-te la dorințele dvs. pe partea. Nu ucide o credință în oameni și sinceritatea lor. Amintiți-vă că „mâine“ depinde în întregime de noi și deciziile noastre de astăzi. O serie „The Big Bang Theory“, vă puteți distra pe drumul spre „mâine“ idealul tău.

articole similare