50 lecții de viață înțelept

Ca întotdeauna, problema o mulțime de oameni cu experiență sfaturi: 1. Sunt cei care au nevoie să se supraviețuiască, să se simtă cu adevărat și să își schimbe comportamentul lor (de exemplu, 1 și 2). Pentru ei depinde doar de experiența pe care sunt verificate în practică, de exemplu, nimic rău nu se va întâmpla, ca să trăiască prin momente negative. Este normal ca noi să vă faceți griji cu privire la viitor, asa ca am aranjat. 2. Sunt cei care depind de nevoile persoanei (de exemplu, 3). Nu neg că oamenii aproape de importante, dar totuși, de ce în mod constant se întâmplă un astfel de lucru ca „până când ne-am - nu apreciem“? Pentru că noi nu știm diferența, pentru că se aștepta. Tocmai ne-am obisnuit cu cei dragi sunt mereu cu noi și de sprijin, atât normale, în unele momente ale vieții umbri. Începem să apreciem cu adevărat numai atunci când sunt avem nevoie - astfel încât oamenii sunt aranjate. 3. Sunt controversate, care depind de situația (de exemplu, 14 și 24). De exemplu, eu pot deschide o persoană, și el va beneficia și ma rănit strâns. Da, este experiența, dar este o situație proastă, provocată de deschiderea mea excesivă. 4. Există un sens în ceea ce privește formularea (de exemplu, 35). E ca si cum spune "Bring It On". Problema este că este atât de aproape cu toții, problema principală este tocmai metoda de punere în aplicare. Ie să zicem, spun ei, „găsi oală de aur“, dar nu a spus cum, dar pentru că este cel mai important și cum.

Așa că lăsați-l să fie) Aceasta este o oportunitate în timp 100500-lea pentru a reflecta și de a evalua dacă ai face totul corect, și poate ajusta cursul!

articole similare