3 idei de afaceri profitabile la servicii la domiciliu pentru copii 5-7 ani

Dreaming unei afaceri profitabile pe bază de acasă? Ia-afaceri 3 idei profitabile și ușor de acasă în jurul valorii de servicii pentru copii de 5-7 ani. Ca răspuns la interogarea blogul unui cititor: „Cum de a organiza activitatea pentru copii de 5-7 ani în sistemul de învățământ?“.

Criteriile pentru o afacere profitabilă.

Acasă Bazat de afaceri - este o afacere, o mică afacere organizată chiar în jurul casa ta, apartament sau vila.

Home Bazat de afaceri, apoi cu participarea gospodăriei și casa ta. (C) psiholog Fericire

Poate ai visat mult timp de o astfel de afacere?

Este important ca noua afacere, afacerea dumneavoastră acasă să îndeplinească mai multe criterii:

  • Rentabilitatea. Venitul dumneavoastră în orice afacere este rezultatul diferenței dintre cifra de afaceri și costul managementului și organizarea acestuia. Este important ca venitul a fost mai mare decât zero. Este de dorit cât mai mare posibil, cu investiții minime din partea ta. Acasă afaceri salvează costurile: închirierea și achiziționarea de mobilier, pentru ca deja plătiți chiria și casa ta este deja mobilat.
  • Resource. Cel mai mare și ireparabil de investiții în orice afacere - de data aceasta. În plus, este recomandabil să aibă întotdeauna resursele la îndemână. Punctul de acasă vă economisește timp pe drumul spre locul de afaceri și înapoi.
  • Simplitatea. Este important ca problemele organizatorice nu sunt luate departe de tine o mulțime de timp și energie. Copii 5-7 ani de experiență necesare (dacă - mama sau un profesor, atunci aveți unul).

idei de afaceri 3 acasă cu copii de 5-7 ani.

Luați în considerare numai acele idei care sunt cât mai aproape de 3 criterii de mai sus.

Copii 5-7 ani - o Klondike pentru organizarea unei afaceri de origine.

3 idei de afaceri profitabile la servicii la domiciliu pentru copii 5-7 ani

Ai experiență în educația și dezvoltarea copiilor de 5-7 ani?

Servicii în jurul copiilor preșcolari în cerere, și acestea sunt mult mai dispuși să plătească toți părinții și bunicii.

Trimite o idee pentru un nou articol!

Toate ideile de afaceri de origine pentru copii de varsta, care va conține informațiile minime necesare pentru a evalua posibilitățile și perspectivele acestor idei pentru tine.

  • Dragostea pentru copii. Acesta este un criteriu suplimentar, dar foarte importante pentru organizarea salariilor și a serviciilor interne pentru copii de 5-7 ani. În cazul în care nu este nici unul din fasa (rar, dar apare), apoi uita-te la asistenți oamenilor, cărora le place să se joace cu rebyatney. Adevărul în acest caz (care implică o asistență terță parte) va suferi un prim criteriu mic (rentabilitatea), deoarece acești oameni trebuie să plătească, deși ...

1. IDEA Acasă prodlenki - îngrijirea copilului.

Am pus această idee în primul rând, pentru că acum soția mea și am organizat ceva similar în apartament nou achiziționat. Plățile ipotecare, știi.

Ideea se bazează în jurul unei nevoi reale cautati dupa clasa intai in perioada de la sfârșitul lecțiilor, până la sfârșitul părinților lor. Și tenace, chiar acum, când „prodlonok“ nu a devenit în școlile românești.

Acest tip de afacere acasă. precum și alte organizate în zona în care casa ta. Cu cât o școală în care studiază clienții potențiali, cu atât mai bine. De exemplu, am luat copiii de la școală, care este situat la 50 de metri de ferestrele noastre.

  • Pretul definesc termenii lor. Soția mea și cu mine nu am copii lor o mulțime de timp liber și o pasiune pentru gherghef (soția), jocuri în aer liber în aer (I) și jocuri de masă (amândoi). Promonitorte cât de multe să ia afacerea de locuri de muncă non-based home-și seta propriul. De exemplu, ne întâlnim copilul și să se ocupe cu ea de 6 ore pe zi, 5 zile pe săptămână, de 2 ori pe zi pentru a hrăni mâncăruri de casă (masa de prânz și o gustare de după-amiază), plimbare, joaca, fac temele, fac meserii, citiți mai departe, desena și sculpta. Prin urmare, am cerut la fel de mult ca 1500 de ruble pe lună decât majoritatea prodlenki (hrana pentru animale personalizate produse alimentare 1 dată pe zi, într-un grup de 30 de copii din diferite clase, 2 tutori, cele mai multe ori in camera, 2 cane - șah și desen).

2. Cursuri de IDEA necesare? Există - acolo, în cursul?

Al doilea cel mai important (pentru părinții copiilor în vârstă de 5-7 ani) problema - este de a pregăti copiii pentru școală. Spun acest lucru cu deplină responsabilitate, la fel de mult ca 4 ani de lucru ca psiholog școlar în complex: Gradinita / colegiu / universitate.

Spre deosebire de grădinițe și centre de îngrijire a copiilor cu abordarea lor de masă, și de muncă timp de multe ori incomod se va asigura că individul în fiecare sens al serviciului.

Și din nou, acest lucru este o afacere bună este într-o zonă rezidențială, din cauza comoditatea pentru părinți (și pentru tine!).

IDEA 3. Și în curtea noastră există un loc de joacă pentru ...

O alta idee pentru o afacere în apropierea casei tale. Aceasta va necesita un pic mai mult de investiții decât primele două, dar de evacuare și poate chiar mai mult.

Se bazează pe problema orașelor mari - absența sau jocuri și divertisment centre de copii scumpe direct pe zonă, cu atât mai mult literalmente în curtea din spate.

Dacă - un rezident al blocului, și am observat că pentru rătăcitor copii absolut nici o îngrijire sau loc de joaca amenajat foarte prost - atunci acest loc va fi potrivit pentru tine.

Ponderea la idei de afaceri acasă cu prietenii!

Utilizați o caracteristică nouă pe blog pentru furnizarea de noi idei pentru articole pe teme care vă interesează (idei Fericirii).

Citiți cele mai bune materiale de fericire psiholog pe această temă!

Evaluează acest material!

Vă mulțumim pentru ideea! Doar mare! Mă tem că acasă 3-4 copilul va fi mult, și să ia mai puțin -nerentabelno.Kak într-un fel toate acestea ar conta (pentru mine este dificil) .Și ideea unei platforme este foarte simplu trambulină interesnaya.Esli -Există totul clar: firends, plătesc taxe și totul este în ordine, dar ideea de jocuri care au nevoie de inventar interesnaya.Dlya. loc provedeniya.i să se gândească din nou, deoarece acest lucru va oplachivatsya.Spasibo Alexandru, mi-a placut ideile tale pot fi pe același centru de principiu și petrecere a timpului liber, cu care deține jocuri pentru copii, sport, pirați, sau orice salvatori.

Fericirea Psiholog, Alexander Molyaruk

Natalia, centrul de recreere? Aceasta nu este o afacere la domiciliu.

Criteriul este o afacere la domiciliu - stabil, deși nu aproape la fel de mare de venituri la domiciliu sau la domiciliu.

A se vedea 1 idee - clasa intai. Să numărăm din debitul de 100 de ruble pe oră.

1 copil aduce 6:00 x 5 zile pe săptămână x $ 100 x 4 săptămâni = 12 000 de ruble.

1 copil aduce un profit net de 10 000 de ruble pe lună.

2 - 22 000 3 - 34 000 ruble. Alege!

Soția mea și m-am oprit la 2, dar o lună mai târziu, o mamă a fost nevoită să ia băiatul (el nu era pregătit pentru școală și a trebuit să angajeze un terapeut de vorbire). Prin urmare, Consiliul a experienței: ia 3, în cazul în care se merge - vor rămâne doi.

Alexandru, psiholog fericire

Fericirea Psiholog, Alexander Molyaruk

articole similare