Echipa din România a pierdut intr-un final dramatic Bandy Campionatele Mondiale - ziar românesc

Ieri Sandviken suedeză sa încheiat campionatul mondial pe Bandy. medalii de aur au jucat un trendsetter în sport - echipele naționale din România și Suedia. Din păcate, pentru a-și apăra titlul de cea mai bună echipă din lume, băieții noștri ar putea să nu, pentru a pierde gazdele de gheață, cu un scor de 3: 4.

Evgeny Ivanushkin (N88) a fost capabil să repete performanțele record la Cupa Mondială, dar nu a ajutat echipa noastră de a deveni primul. Foto: RIA Novosti

Dar, în final totul a inceput pentru echipa Serghei Myausa mai mult succes. În prima jumătate a anului Janis Befus în minutul 19 a adus echipa înainte de România - 1: 0. Patru minute mai târziu, suedezii recâștigat eforturile lui Daniel Mossberg - 1: 1, dar în cele din urmă de fiecare dată când Evgeny Ivanushkin și Almaz Mirgazov permis concediu național echipa în pauză, ducând scorul de 3: 1. Apropo, pentru Eugene Ivanushkina această minge a fost al treisprezecelea în campionatul mondial. Deci, el a repetat recordul de „toate timpurile“, care a aparținut marelui scorerul Sergeyu Obuhovu.

Din păcate, țineți avantaj în a doua jumătate a eșuat nostru. Christoffer Edlund și Erik Pettersson a reușit să egaleze, iar când cronometrul de numărare în jos ultimele secunde din timpul regulamentar, Adam Gillyam a lovit portarul nostru Roman Chernov și a stabilit scorul final pe tabela de marcaj - 4: 3.

Cu toate acestea, numărul total de titluri din istoria campionate mondiale, echipa noastră (luând în considerare rezultatele echipei naționale a URSS) cu încredere înainte - 24 „aur“ la 13 suedezii.

În ceea ce privește meciul pentru locul trei, echipa națională Finlanda nu a avut probleme cu norvegienii - 11: 1.

Echipa națională România a condus în timpul meciul final cu un scor de 3: 1, dar păstrează avantajul nu a putut

Nu întâmplător în Cupa Mondială din Sandviken au fost reprezentanți ai Comitetului Olimpic Chinez. De asemenea, ne-am întâlnit cu reprezentanții companiei de producție, care este angajată în promovarea Jocurilor Olimpice de la Beijing. În plus, o scrisoare a fost primită de la IOC că reprezentanții săi studiază modul în care sportul nostru poate fi popular la Jocurile Olimpice“, - citat Boris Skrynnik agențiile de presă mondiale.