Echipa de fotbal din România a pierdut în Franța, la 2 aprilie, „trezirea“ prea târziu

Trei moduri de a INSPECȚIE LA STADIUM

Un minut de reculegere în amintirea victimelor atacurilor teroriste din Belgia. Foto: Alexander Demyanchuk / TASS

Publicul pentru a ajunge la joc între francezi și Rumyniyanami, a trebuit să treacă prin cordonul de securitate doar trei în loc de una. În primul rând - inspecție la stația de cale ferată din fața stadionului, și apoi - înainte de intrarea în stadion, și în cele din urmă - un cordon în fața standurilor de „Stade de France“.

În general, jocul câștigă 65 000 de spectatori la stadion capacitatea de a 81000 de locuri. Printre cei care au fost în tribune, a fost, de asemenea, președintele Franței Fransua Olland. El a fost însoțit la meci șeful Ministerului de Interne Bernardetta Kaznev.

Președintele franceză Fransua Olland pe joc. Foto: Alexander Demyanchuk / TASS

GOL francez la BIRTHDAY

Înainte de joc, un minut de reculegere a fost observată în memoria victimelor actelor teroriste de la Bruxelles. Echipa aliniat la mijlocul terenului. Echipa noastră a început jocul cu o pancartă pe care era scrisă în limba franceză: „Belgia. suntem cu tine!“.

Echipa noastră a început jocul cu o pancartă pe care era scrisă în limba franceză: „Belgia, suntem cu tine“ Foto: REUTERS

În gama de pornire echipa națională română pentru meciul cu echipa franceză a apărut formidabil de capital Mijlocașul în vârstă de 19 de ani, CSKA Alexander Golovin. Fotbalist a marcat într-un meci amical împotriva unei echipe din Lituania. aducând statistici lor apariții la numere foarte interesante - 2 jocuri si 2 goluri. Deci, a fost interesant - dacă Golovin, scorul francez?

După 38 de minute, „gratie“ înainte de Petersburg „Zenith“ Aleksandru Kokorinu echipa noastră a recunoscut al doilea gol. În primul rând, el a bătut pe fundașul flancul Evra francez a primit un cartonaș galben.

Kokorin a primit un cartonaș galben - România câteva minute pentru a înscrie al doilea gol. Foto: Alexander Demyanchuk / TASS

Și apoi, după o lovitură liberă a ratat atacantul echipei franceze Gignac - gazde atac a venit de nicăieri în fața Kokorin și a marcat al doilea gol în meci, mărind avantajul echipei gazdă.

Pierre-Andre Zhinyak egalat scorul la 2: 0 în favoarea Franței. Foto: Alexander Demyanchuk / TASS

GOL Aleksandra Kokorina nu a ajutat România

A doua jumătate echipa franceză a spus pereche dreptul de înlocuitori. Cu toate acestea, antrenorul francez Dide Deshamu a avut în grabă să facă un înlocuitor de urgență. Patrice Evra după prima jumătate a mers să se odihnească - el a suferit un prejudiciu în urma unei Kokorin aborda. Cu toate acestea, stânga-spate Evra în loc de „Barcelona“ Zheremi Mate a jucat tot 8 minute. A fost rănit după o aterizare rău în lupta împotriva jucătorului echipei Mathieu română a părăsit terenul, înlocuit de Luca Dinyu.

Ei bine, și în minutul 56-a jocului, după o lovitură liberă de Alan Dzagoev înainte nostru Alexander Kokorin a redus scorul! Jucătorul de „Zenith“ bine pus capul sub mingea, aducând scorul la 1: 2.

Alexander Kokorin foarte reținut sărbătorit gol său înscris în porțile Franței. Foto: REUTERS

Meciul a mers înapoi afacere. Dar mijlocașul substitut Dimitri Payet Franța frumoasă lovitură liberă a mărit diferența din nou - 3: 1. Gol Payet părea în mod clar opțional și ofensatoare, deoarece câteva minute după gol său mingea în porțile Franței marcat Yuri Zhirkov - 3: 2!

Yuri Lodygin încearcă să controleze mingea după ce a lovit Dimitri Payet. Foto: Alexander Demyanchuk / TASS

Cu toate acestea, din cauza cele mai sălbatice erori Yuriya Lodygina echipa noastră a ratat în curând a patra după ce a lovit mingea Kingsli Komana. Intriga în meci a fost în cele din urmă ucis. România a recunoscut cu scorul de 2: 4.

Kingsley Coman a marcat ultimul gol al echipei noastre. Foto: REUTERS

RumyniyaNE începe redarea numai după BREAK

După meci, antrenorul principal al România Leonid Slutsky a spus că modul în care jocul nostru în prima jumătate a anului, ei doar dezamăgitoare. Nu este un exemplu de a doua jumătate, în cazul în care Rumyniyane jucat mult mai bine:

- Jocul este împărțit în două jumătăți diferite, prima am acționat foarte sfios, ceea ce am spus la jucătorii de jumătate de normă. Sunt mulțumit de modul în care a jucat în a doua jumătate, este mulțumitor pentru optimism prudent. Din aceasta, puteți face un început, adăugând că Franța - principalul favorit al Campionatului European. Nu avem suficientă experiență de joc cu o astfel de echipa mare

Slutsky coleg Didier Deschamps l-au susținut, spunând că echipa noastră a început să joace mai bine după pauză. Acest lucru a surprins antrenorul principal al francezilor:

- Când Rumyniyane a marcat al doilea gol, apoi am avut un atac de mare. Echipa națională din România joacă în mod eficient în poziții standard, așa că încă mai avem de lucru.

Franța mijlocașul Dimitri Payet după ce sa lovitură liberă a căzut în brațele coechipierii. Foto: REUTERS

Trebuie remarcat faptul că, după înfrângerea jucătorii echipei naționale din România pur și simplu nu a putut găsi nici un cuvânt - toate au refuzat să comunice cu presa.

Șeful antrenor Leonid Slutsky România. Foto: REUTERS

Vitaly Mutko: „Trebuie să calm otnoitsya la rezultatul meciului împotriva Franței“

- Acesta este un joc amical, iar euro - este euro. Sparring a fost bună, una dintre favorite. comanda excelenta a francezilor, rapid. Ne-am uitat, de asemenea, poate juca. Împotriva unui astfel de adversar toate aratau tras concluzii. Francezii sunt o echipa mare, în fiecare zi, cu echipele de joc. Ar trebui să fie confortabil cu acest rezultat. Am marcat goluri mari. Are potențial. Au fost inteligent atac, fotbal inteligent.

a se vedea, de asemenea,

Kurban Berdyev a părăsit clubul de fotbal „Rostov“

Antrenorul mulțumit echipei și fanii timp de doi ani, o lucrare uimitoare

Instanța a dispus „Rostov“ să plătească 123.000 de dolari pentru agentul de transfer pentru jucatorul de fotbal, care a jucat timp de 7 minute

In timpul meciului din Liga Campionilor, „Rostov“ - fan PSV a aruncat o banana pe teren

Don Club se confruntă cu noi sancțiuni pentru incident

După victoria „Rostov“ peste „aripi ale sovieticilor“ Sardar Azmoun luat de ambulanță

Fotbalistul suspectat comoție cerebrală

„Zenith“ pentru a patra oară a câștigat Super Bowl din România

St. Petersburg Club ȚSKA Moscova a câștigat cu scorul de 1: 0

Sergei Stepashin: Stanislav Cherchesov cu mine deja contactat. Vă mulțumim pentru sprijinul acordat

Membru al Prezidiului RAF în aer de radio „Komsomolskaia Pravda“ - noul antrenor principal al echipei naționale de fotbal din România

Berezutski comercializate sport și Semak - cereale

Ce câștigă fotbalul românesc

Alexander Kokorin înapoi în partea principală a „Zenith“

Deși clubul și vede comportamentul său ca fiind „lipsit de etică și nepotrivite“

"Spartacus" este interesat Pavlom Mamaevym

Clubul a confirmat dorința de a consolida player-ul, „Krasnodar“

Vasily Utkin numit Rumyniyan care au semnat o petiție pentru dizolvarea echipei naționale de fotbal, idioti

Cherchesov numit antrenor principal al naționale de fotbal românesc

Faimoasa Portarul Osetiei de Nord a fost principalul candidat pentru această poziție