8 sfaturi cum să faceți plajă Thailanda

Categorie: Tailanda 19 868 23

Bună ziua, prieteni! Recent, am de multe ori se plâng de arsuri solare în Thailanda și întrebați cum toate la fel pentru a le pentru a se proteja. Uneori, seara ne întâlnim Tourists Red Seven, cum ar fi crabi, și abia reținute, astfel încât să nu ceară, „Ei bine, cum reusiti sa arda ceva asa?!“ Din experiență, ne-am dat seama că există un motiv principal de ce compatrioții noștri obține arsurile solare în Thailanda și șapte secundare. În acest articol, vom rezuma-le pe toate și.

Cauza principală a arsurilor solare în Thailanda

Oamenii albi subestima pur și simplu puterea soarelui tropical. Foarte, foarte mult subestimat. Se pare că este la fel de fierbinte ca de obicei soarele de vară în România, și că acesta poate fi răsfățat și vă încălziți. Scaldă și încălziți la soare Thai nu poate în nici un caz! Este nevoie de doar o oră sau două să-și petreacă în soare, fără protecția unei persoane cum ar fi nasul roșu și umerii bășici vor fi furnizate în seara.

Dacă doriți să învățați cum să faceți plajă în Thailanda, pentru a asculta urmatoarele sfaturi.

8 sfaturi cum să faceți plajă Thailanda

Pe unele plaje din provincia Krabi, șezlonguri și umbrele în după-amiaza cu foc nu va syschesch. Prin urmare, sfatul principal este modul de a face plajă în Thailanda - gros mai bine să aștepte undeva în umbră!

Sfaturi cum să facă plajă în Thailanda

Ele produc, de asemenea, cauze secundare arsuri solare în Thailanda.

1. Cumpara protecție solară în România, și Thailanda. Stabilit în hotel - du-te imediat la cel mai apropiat 7-Eleven și Family Mart, sau farmacie. Cumpara crema cu factor de protectie ridicat. În Thailanda, există o crema cu SFF-50 și 70, în România - cea mai mare parte de la 20 la 35. Cel mai important lucru - să uite de economisire, folosiți crema de mai multe ori pe zi.

8 sfaturi cum să faceți plajă Thailanda

Nu pentru a obține o arsură solară în Thailanda, asigurați-vă că pentru a cumpăra crema - acesta este vândut în orice magazin 7 unsprezece.

2. Cumpara Gel Aloe Vera (Aloe Vera), înainte de a lua arsuri solare. Puteți să-l cumpere în aceeași Ceveni. Folositi-l pe timp de noapte, gel de aloe vera catifelează și hidratează pielea, vă aduce ușurare, chiar dacă în mod miraculos transformat roșu în timpul zilei.

4. Purtati o palarie cu borduri largi. Cel mai rău dintre toate - să trișeze pe cap tot felul de eșarfe de vară și șaluri. Ei fericit vă oferă arsuri netede frumoase pe fata, gat si umeri. Opțiunea puțin mai bună decât cel mai rău - PAC. Aceasta, desigur, sfaturi pentru femei, bărbați care utilizează pălării nu le salva de roșeață nesănătoasă a feței și a gâtului lui, dar asa au alte sfaturi.

8 sfaturi cum să faceți plajă Thailanda

Cum de a face plajă în Thailanda: trântor în Pattaya costă 30 Baht de crema de soare - de mai multe ori mai mult. Ce ne salva?

5. Pe plajă se pot relaxa pe șezlonguri cu umbrele de soare, și nu pe prosoape de hotel. Umbrele vă va oferi umbra necesară și, prin urmare, protecția de la soare. Postelennuyu aceleași prosoape pe nisip va salva pe sezlonguri, dar apoi trebuie să furculiță afară pentru o nouă protecție solară, sau un borcan de smântână (în Thailanda, 200 g acru costurile smântână între 70 ruble), sau cămașă din bumbac cu mâneci lungi.

6. Evitați soare deschis de la 12 la 15 ore. În acest moment, puteți arde timp de o jumătate de oră! Noi nu vă încurajăm să stea în aceste ore de la hotel, dar este în mijlocul zilei trebuie să fie protejate la maxim.

7. Nu pune corpul la soare. Celebrele Marea Neagră raft „mâinile pe șolduri, picioare în afară,“ lăsați-l să rămână pe malul Mării Negre. Dacă faceți plajă în Thailanda în această poziție timp de aproximativ 20 de minute, în seara va ști despre toate :).

Ce trebuie să faceți dacă aveți o piele albă ca laptele?

Acceptați faptul că, arsuri solare, în Thailanda va fi unic si ciocolata de culoare cafenie nu apare chiar și atunci când bășicile vor merge, pielea coaja, si roseata va lasa treptat umerii, brațele și piept.

Atunci când pentru a merge la Pattaya, nu te arde toate?

Prieteni! Dacă vă place să călătorească și sunt interesați în Asia de Sud-Est, abona pentru a actualiza site-ul să plece. noi doar scris despre asta.

8 sfaturi cum să faceți plajă Thailanda

Cum de a face plajă în Thailanda: dar excursioniști europene, simpatiza insula Phi Phi. de protecție solară preferă berea. Se spune că are un gust mai bun.

Avem pentru tine există încă o mulțime de lucruri interesante:

  • 8 sfaturi cum să faceți plajă Thailanda
    O lună de viață în Thailanda am pierdut șase lire sterline!
  • 8 sfaturi cum să faceți plajă Thailanda
    La revedere, dureri de cap! Ca clima Thailandei afecteaza sanatatea mea
  • peeling de pește în Pattaya: testat pe mine!
  • 8 sfaturi cum să faceți plajă Thailanda
    Noul nostru de revizuire de asigurare „Libertatea“: asta e cât de mult costă să facă o radiografie!
  • 8 sfaturi cum să faceți plajă Thailanda
    Bangkok Pattaya spital: o revizuire a tratamentului ureche. Ce se întâmplă dacă nu știi limba engleză?
  • 8 sfaturi cum să faceți plajă Thailanda
    Tratamentul nostru de experiență de asigurare a „Liberty“, în Pattaya Memorial Hospital: Ghid și recenzii

Pe un biet vietnamez spune un cuvânt. Pentru care nu le place?

În cazul în care pentru a merge, în loc de Egipt și Turcia, fără viză: 5 versiuni diferite, cu prețuri și recenzii

All-Buna ziua! Vom acest an pentru a vizita Thailanda! Pe care trebuie să aibă asigurare pentru copii?

Buna ziua, Olga! Sunt de acord cu dumneavoastră că este necesar să se folosească de protecție solară. În trei călătorii la Tay, puternic am bronzat doar o singură dată - în ultima zi înainte de a pleca. Am fost toată ziua în turneu, cred că numit Serenity catamaran: Trei insule într-o singură zi. Toată ziua a fost cheltuit pe insule și înot la plajă. Din păcate, crema de ajuns, probabil, nu rezistent la apă, pentru că după înot în mare a încetat să apere și seara, cu nasul roșu a fugit pentru a cumpăra gel de aloe vera. Acest gel - instrument foarte bun. După frotiu gel, a ars zona acopera toate ca filmul se răcește imediat și ameliorează durerea rapid. L-am cumpărat înainte de a părăsi casa și sa bucurat de la domiciliu. Dar restul timpului doar un soț mic pentru plajă și fiica. Eu nu o dată în toate cele trei călătorii niciodată tăbăcite și nu doresc să facă plajă. Poate e din cauza a ceea ce avem în regiunea de soare în plus față de 9 luni ale anului și în cursul verii + 60 și avem o radiație solară foarte proastă. Și de aceea am încetat de mult să fie un iubitor de bronzare pentru tineri și, sincer, sincer nu știu și se întreabă de ce oamenii doresc sa fie ciocolata de la soare. N-am bronza, fie în propriul lor oraș sau în Thailanda și eu cred că doare doar pielea de culoarea bronzului. În Tae am mereu - și merge în oraș și în excursii și pe mare - oriunde, peste tot înainte de a părăsi hotelul am uns cu cremă și ia-l mereu cu tine și am uns de mai multe ori pe zi. Pe plaja avem întotdeauna șezlonguri cu umbrele de soare. În al doilea rând - am întotdeauna și peste tot este posibil, sau să poarte o pălărie de soare sau de mers pe jos, cu o umbrelă. Chiar și în prima vizită a hotelului ghidul nostru ne-a spus, și a avertizat că este imposibil să se bronza pentru o lungă perioadă de timp în soare Thai și chiar și atunci când norii, este de asemenea posibil să se ardă și așa mai departe în acest sens. Sfatul tău în acest articol este într-adevăr corectă și, practic, util pentru fiecare turist))). Ca întotdeauna, aveți subiecte foarte interesante și informative))))

Bună ziua, Svetlana! Rare, pentru a găsi oameni care nu caută să bronza 🙂 Și da, ai dreptate - ai făcut, și așa soarele este abundent. Eu, de asemenea, în Thailanda, nu căuta să fie un pic întunecată, dar nu în zadar majoritatea Taisia ​​întotdeauna cu mâneci lungi și pantaloni. Le-am întrebat, cum nu te cald, atunci? Și ei spun la cald, desigur, dar lotul soare helluva mai puternic 🙂

Pentru a avea un bronz bun și arde, este necesar să existe mai multe creme. În Thailanda, este necesar să se înceapă să se aplice crema cu SPF 50 si aplica-l timp de 3-4 zile, urmate de 3-4 zile cu spf 25-30 și când veți vedea că tan pentru a merge la culcare exact, dar totuși doriți să fie tăbăcite, atunci crema poate fi utilizat cu un nivel scazut gradul de protecție, dar pielea inchisa la culoare posibil și ulei pentru bronzare. Dar, pentru a începe cu 50 sf peste tot, indiferent de tipul de piele, aceasta poate fi diferența în zile, cineva este de 3-4 zile si 5-6 zile, și care. În România, puteți începe cu spf 30. Dar uita cel mai important lucru este că, în plus față de creme care protejează de la soare, este necesar să se cumpere crema dupa arsurile solare, acestea sunt de obicei vândute în perechi și vin într-un ambalaj albastru. Aici ei fac cel mai important efect, creșterea bronzul și fixați-l, dar, desigur, hidrata pielea. În mod greșit, atunci când oamenii aplicat, de obicei, după crema de soare pentru organism. Singura problemă este că oamenii vin să se odihnească timp de 7-14 zile, în cazul în care în termen de 14 zile, puteți obține un bronz, apoi de numai 7 zile blistere, deoarece ei vor să facă totul. Nu trebuie să uităm că soarele este inamicul pielii și nu se poate glumi cu el. Concluzie, vin în Thailanda nu mai puțin de 14 zile, ciocolata uedite.

articole similare