5 puzzle-uri logice

1. În clădirea de 12 etaje dispune de un lift. La viața parterul 2 persoane, de la etaj la etaj numărul de locuitori sa dublat. Ce etaj în această casă de multe ori apăsat butonul de apel lift?
2.Ce nu poate crește bucla în triunghiul?
3.Dopustim am luat-ți datorez 100 $, pe care m-am dus la magazin și pe drum pierdut. Confruntându-se cu un prieten, l-am rugat să-mi iau 50 de ruble, pe care am cumpărat două batoane de ciocolată, timp de 10 ruble fiecare.

Am doar 30 de ruble, pe care le-am dat ție. Așa că am rămas încă îți datorez 70 de ruble și 50 de ruble prieten. Total de 120 de ruble de datorii, plus am la dispoziție există două ciocolata pe care am cumparat pentru 20 de ruble. Total de 140 de ruble!
În cazul în care sunt încă 10 de ruble?
șofer 4.Edet farurile off, luna nu strălucește există o fată pe drum. Pe măsură ce șoferul a observat-o?
5. În ce oraș a ascuns numele și chipul lumii unui om?


răspunsuri:
1.Use la parter
2.Ugly
3.Delo că, pentru a determina valoarea totală a datoriei trebuie să adăugăm la suma rămasă a datoriei [120 ruble] a plătit o parte din [30 ruble], în schimb ne-am propus pentru a adăuga valoarea costului celor două ciocolate [20 ruble], acea parte datoriile nu sunt.
zi 4.Byl
5.Vladivostok

9 plusuri minus 23

  • top top
  • în primul rând pe partea de sus
  • top real

2. deoarece lentilă biconvexă este probabil, cu suprafețe sferice, o imagine mai mare va fi întinsă într-o zonă în care, în general vorbind, suma unghiurilor unui triunghi nu este întotdeauna egal cu 180 de grade.
4. Pauzele driver

articole similare