5 motive - locomotiva - nu va câștiga la ȚSKA Moscova, sportdialog

Primul motiv. statistică

CSKA mijlocașul Zoran Tosic în ajunul meciului din etapa a 24-a campionatului din România cu „locomotiva“ încrezător că CSKA va câștiga peste „calea ferată“, în conformitate cu statisticile întâlnirilor echipei în ultimii trei ani.

După cum îmi amintesc, în ultimii 3 ani, „Locomotiva“ nu a bătut niciodată ȚSKA Moscova, ne-am jucat mereu bine împotriva lor. Acum, se va ține cu siguranță meciul și de a câștiga.

Oponenții rareori a jucat la egalitate, un total de opt ori în 50 de meciuri, iar în cazul în care se presupune că „locomotiva“ nu va câștiga, atunci câștiga. Dar să nu se grăbească, se poate întâmpla și nouă remiză.

Al doilea motiv. cursă din titlu

În cazul în care „CSKA“ a pierdut la o petrecere într-un meci din cadrul etapei a 24-a din Premier League, „creștere“ și „Zenith“ și CSKA pot obține în jurul valorii de roșu și albastru după acest tur va fi mutat la locul al treilea în clasamentul. Iar competiția pentru campionat va deveni mai acută. Adevărat CSKA va fi mai mult de șase meciuri, dar poate deveni fatală înfrângere în lupta pentru campionat și aurul, și un bilet la Liga Campionilor. Slutsky este conștient de echipa sa, și, prin urmare, pentru a se potrivi cu roșu și albastru ieși cu modul de gândire corectă.

Motivul Trei. Deja vu

Ciudat, dar au întotdeauna sentimentul că toate acestea au fost o dată. Ei bine, judecător pentru tine: „Spartacus“ și „Zenith“, a jucat în runda precedentă, „CSKA“ victorie majoră „Mordovia“, înainte de a fi fost o reuniune a „armatei“ cu „Zenith“ si CSKA a ratat două goluri în poarta. Undeva asta e tot ce văd, dar unde? Mi-am amintit în etapa a zecea a acestui campionat. În runda a noua, „CSKA“ a câștigat 6-4 în „Mordovia“, este acum adevărat cu șapte goluri marcate pentru tur înainte de care a jucat împotriva „Zenith“, și a jucat un 2-2, „Spartacus“ și „Zenith“, a jucat în runda a zecea. Și ce a fost peste tot. CSKA și corect „Locomotiva“, a jucat o remiză. După cum este bine cunoscut în fotbalul mare, nu, fleacuri, nu e de mirare jucătorii unii dintre cei mai superstițioși. Unii dintre jucătorii înainte de meci un ceremonial, astfel încât să nu sperie norocul. Deci, totul indică faptul că roșu și albastru nu pierde la derby.

Motivul pentru al patrulea. Cine va înscrie

Dar această întrebare este, probabil, cel mai important pentru Igor Cherevchenko. De ce? Este foarte simplu. În ultimele patru întâlniri dintre aceste două echipe de la Moscova, la poarta, „armata“, „cale ferată“, a reușit doar să înscrie două goluri și ambele ori au, ghici cine? Da Niasse, care este acum churning goluri în campionatul englez. Cu greu Petar Skuletic în acest meci va fi înlocuirea Niassa. Deși așteptați. Acolo, în „Loco“ este un jucător care a reușit mai mult decât o dată în poarta Akinfeev, în trecutul recent. Cine este el? Ventilatorul principal Președintele politicos - da, este Dmitry Tarasov. Dar cred că el va avea o mulțime de muncă în apărare și foarte puțin timp pentru a ataca.

articole similare