33 privind gestionarea timpului Consiliului

sfaturi de gestionare a timpului 1. „Astăzi este ultima mea zi“

Întrebați-vă întrebarea: „Ce ar face eu, cum mi-ar fi comportat dacă ar fi fost ultima mea zi“

sfaturi de gestionare a timpului 2a. motivație

Nu e de mirare ei spun că persoana să răspundă la întrebarea de ce. și răspunsul la întrebarea CUM? va veni de la sine.

Este necesar să se cunoască exact răspunsul la întrebarea, și că este așa, eu chiar contează, pot obține prin utilizarea tehnicilor de gestionare a timpului.

Treilea sfat de gestionare a timpului. Set goluri

Necesită un obiectiv precis (e): atunci când știi ce vrei pentru a realiza acest lucru aveți nevoie de un timp mult mai puțin.

sfaturi de gestionare a timpului patra. conștientizare

În timpul săptămânii, încearcă să fie conștient în termeni de ceea ce iti petreci timpul. Acesta va fi convenabil să aibă, pentru acest mic notebook-uri pe care le poate transporta peste tot. Pe parcursul acestor 7 zile de la momentul în care te trezești până în momentul în care te duci la culcare, scrie tot ceea ce faci, din faptul că dinții sunt periate și se spală și se termină cu picioare într-o coadă.

Acest exercițiu nu va dura mult timp, dar pur și simplu vă ajută să aruncăm o privire la modul în care vă petreceți de fapt timpul. Trage propriile concluzii, de unde vine timpul și cum să-l facă suficient.

5-lea Consiliu de gestionare a timpului. „Să risipească miturile!“

Managementul timpului nu este pentru omul românesc

Ceea ce managementul timpului nu este pentru poporul român - este o generalizare mare, precum și multe alte declarații. Managementul timpului - este la fel de mult o abilitate, cum ar fi conducerea unui autovehicul. Sunteți de acord ca toate inițial, a condus nu atât, dar mai devreme sau mai târziu devin disponibile pentru a conduce. managementul timpului practică, precum și conduce o mașină, și veți fi în argumente pro.

Nu putem gestiona timpul

Asta-i drept, în timp, nu putem controla. Putem controla modul în care ne petrecem timpul. Prin urmare, managementul timpului - este, mai presus de toate, Life Management, managementul vieții sale.

Utilizați de gestionare a timpului - este de a face mai mult și mai rapid

Departe de ea, de gestionare a timpului are ca scop principal creșterea productivității noastre și faptul că înclinării sarcini inutile. Și ce vei face cu timpul eliberat - este deja a ta.

Pentru a reuși, trebuie să munciți din greu de 24 de ore / 7 zile pe săptămână

Hai să mergem încă o dată înapoi la mașină. Sunteți de acord că nu va fi capabil de a conduce 1.000 de kilometri fără realimentare. De asemenea, puteți rula cu greu un proiect mare, fără odihnă. Puteți lucra foarte mult și de a fi fericit, dar cu siguranta are nevoie de odihnă.

Dacă am folosi de gestionare a timpului, atunci eu trebuie să fac în viață pe un program, voi avea mai puțină libertate și alegere

În orice caz. Puteți schimba oricând planurile sau să le abandoneze. Managementul timpului, dimpotrivă, vă permite să fie mai liber: ai ales să faci ceva - planificat și făcut. Și acei oameni care nu sunt de acord, probabil, doar dezorganizată.

Managementul timpului - este dificil să

Și cine a spus că va fi ușor. Cât timp, de exemplu, ai nevoie de un tânăr de învățare copil să meargă și să vorbească? Gândiți-vă la toate lucrurile pe care le fac bine, care se pot obține aproape automat. Cât timp durează să-l înveți peste tot?

Managementul timpului este folosit doar oameni de afaceri și manageri de top

Și ei nu sunt singuri. Dar dacă doriți să intre în cercul de oameni de afaceri și manageri de top, managementul timpului exact nevoie.

Managementul timpului este adecvat numai pentru persoanele cu o minte logică și nu este potrivit pentru cei care sunt angajate în creativitate

Dacă sunteți creativi, puteți utiliza, de asemenea, de gestionare a timpului în mod eficient. De exemplu, doriți să scrie muzică, dar de așteptare pentru muza, și nu știu când va veni. În loc de planificare pe care muza va veni mâine 07:30 - 09:30, planul de a scrie câteva versete în următoarele două săptămâni, sau o imagine la sfârșitul acestui an. Cred că această formulare va fi mult mai ușor și mai plăcută.

sfaturi de gestionare a timpului 6-a. planificare

Este necesar să se acorde o atenție la starea lor, și apoi să-și planifice. Numai „resursa“ de stat trebuie să lucreze. Managementul timpului nu funcționează dacă sunteți în stare non-resurse. Prin urmare, una dintre cele mai importante cheile de management eficient al timpului este de a lucra cu propriul stat. Practica de lucru cu starea lor în fiecare zi, și veți vedea tot ce doriți să, vă gestionați pentru a transporta.

Consiliul a 7-a de gestionare a timpului. Cine merge să viziteze în dimineața ...

Nu este un secret faptul că, în modificările noastre de performanță pe tot parcursul zilei. Un om este mult mai ușor să lucreze în dimineața, cealaltă, dimpotrivă, este mai ușor să lucreze în seara sau noaptea. Identificați un timp, atunci când sunt cele mai eficiente în ceea ce faci. Luați acest timp asupra lucrurilor importante. Orice altceva se face la un moment diferit. Atribuirea unui timp, atunci când sunt cele mai eficiente, cel mai important, puteți rula de mai multe ori mai mult, și de mai multe ori mai rapid.

Consiliul a 8-a de gestionare a timpului. Alegerea unui loc de muncă

Pe cât de confortabil și adecvat mediul de lucru creați pentru tine, depinde de cât de eficient lucrați, și, prin urmare, cât de mult timp, veți cheltui pe o anumită sarcină.

sfaturi de gestionare a timpului nouă. luaţi pauze

Pentru a realiza cel mai ușor și rapid obiectivele lor, trebuie să se odihnească. Cu cât lucrăm calitativ, mai ales calitativ, ne odihnim și vice-versa.

Consiliul a 10-a de gestionare a timpului. Cu mintea folosim timpul de călătorie și de așteptare

Ceea ce ne va ajuta să facă uz productiv timp pe drum sau de așteptare pentru: cărți, cărți audio, laptop-uri și alte dispozitive, care pot efectua diferite sarcini.

Pentru șoferii audiobook potrivesc. Cheltuielile în fiecare zi, timp de câteva ore pe drumul de a aprofunda cunoștințele în domeniul ales, pentru anul deveniți un expert.

articole similare