32 inspirational Citate pentru a crește motivația

căutarea de locuri de muncă - un proces care este întotdeauna plină de incertitudine și stres. Mulți își pierd entuziasmul și încrederea în sine. În astfel de momente, este important să ne amintim că zeci de mii de oameni au trecut prin ceea ce experimentati acum, si cu succes facut fata cu ea.

De multe ori un sfat bun sau o expresie de inspirație pentru a ajuta uite la lucrurile familiare într-un mod nou. Va oferim 32 de citate de oameni de succes. printre care s-ar putea găsi unul care va ridica starea ta de spirit, și, în același timp, și motivația.

1. „slăbiciunea noastră cea mai mare este că ne pierdem inima cel mai sigur mod de a reuși -. Pentru a încerca din nou.“ - Thomas Edison

2. „O modalitate de a învăța să facă ceva bine, fă-o în mod corespunzător mai întâi.“ - Dzhim Ron

3. „Ce defineste cariera ta, nu e ceea ce realiza acest lucru - ceea ce învinge.“ - Carlton Fisk

4. „Nu se poate construi o reputație pe ceea ce aveți de gând să faci.“ - Henry Ford

5. „Cei care nu sunt mulțumiți cu o îndeplinirii sarcinilor lor, ajung în partea de sus.“ - Og Mandino

6. „Mâine - cel mai important lucru din viața sa, el ne-a vizitat la miezul nopții foarte bun atunci când este vorba și este dat direct în mâinile noastre El speră că le-am avut cel puțin o lecție de ieri ....“ - Dzhon Ueyn

7. „Pentru a reuși, dorința de succes trebuie să fie mai mare decât frica de eșec.“ - Bill Cosby

8. „Singura modalitate de a obține satisfacție reală de la locul de muncă - de a face acest lucru perfect, ne dăm seama. Și singurul mod de a face treaba perfect - este să-l iubească. Dacă nu ați găsit lucrul meu preferat, ține în căutarea „-. Stiv Dzhobs

9. „Pentru a realiza ceva, trebuie să aibă două lucruri: un plan și lipsa de timp.“ - Leonard Bernstein

10. „furculiță a două drumuri - am ales una în care călătorii prin trecerea peste o milă distanță Orice altceva nu contează.!“ - Robert Frost

11. „Construieste-ti propriul vis, sau o altă persoană utilizează vă pentru a construi propriul dvs..“ - Farah Gray

12. „Nimeni nu poate merge înapoi și de a face un alt start. Dar oricine poate începe și să ajungă la linia de sosire la altul. „- Carl Bard

13. „acelor fotografii care nu le-ai făcut, 100%. - la nivel“ - Ueyn Grettski

15. „Dacă faci ce ai făcut întotdeauna, veți obține ceea ce ai întotdeauna luat.“ - Tony Robbins

18. „Dacă crezi că poți realiza ceva, sau crezi că nu sunt în măsură să facă acest lucru, ai dreptate în ambele cazuri“ - Henry Ford

19. „Personal, îmi place căpșuni și smântână, dar peștele preferă cumva viermi. De aceea, atunci când am merge la pescuit, nu cred că o iubesc și că îi place să pescuiască.“ - Deyl Karnegi

20. „Oamenii în vârstă sfătui întotdeauna bani de economisire de tineri nu este un sfat rău acumula pyataks Investește în tine sunt în viața mea și a salvat un dolar până când a ajuns la patruzeci de ani ....“ - Henry Ford

21. „În cele din urmă, este important în viață, și viața în acești ani.“ - Abraham Lincoln

22. „De la munca grea îndoit mai puține persoane decât să se aplece într-o încercare de a evita munca“ - Zig Ziglar

23. „Fără abatere de la norma progresul este posibil.“ - Frank Zappa

24. „Niciodată prea târziu pentru a deveni ceea ce ai putea fi.“ - Dzhordzh Eliot

25. „O persoană care nu a făcut o greșeală nu a încercat niciodată să facă ceva nou.“ - Albert Einstein

26. „Când o ușă de fericire se închide, o alta se deschide, dar de multe ori nu observa ei holbezi ochii pe ușa închisă.“ - Helen Keller.

27. „Singurul lucru la destinație - acesta a devenit persoana care decide să fie.“ - Ralph Waldo Emerson

28. „Obstacole - toate acele lucruri teribile, pe care le vezi doar atunci când ia ochii scopul.“ - Henry Ford

29. „Nu puneți niciodată pe mâine ce poți face azi.“ - Thomas Jefferson

30. „Oamenii care nu sunt capabili să se motiveze singuri trebuie să se mulțumească cu mediocritatea, indiferent cât de impresionant talentele lor nu au fost“ - Endryu Karnegi

31. „Dacă doriți să fie mai mult succes, face mai multe încercări,“ - Brayan Treysi

32. „Singura condiție de care depinde succesul, au răbdare“ - Leo Tolstoy

articole similare