30 lecții de viață pe care a prezentat-o ​​în 30 de ani

De îndată ce m-am născut, am început imediat la vârsta. Orele din viața mea și au pus în mișcare. secunde zatikali. Timpul. Acesta este cel mai valoros pe care o avem și cele mai reduse cu noi înșine. Oamenii dor printre degete, gândindu-se că este o resursă nelimitată. Doamne, cum l-am tratat nu ia în considerare. Ca fără țintă a rătăcit timp de mulți ani, așa cum băutura și a avut loc în conversații inactiv ale vieții sale. Cum de a pierde timpul pe neimportante pentru mine oameni care rulează departe de rezolvarea problemei, furtul de timp de la cei dragi. Irosim, risipindu, el a aruncat timp, dacă am o eternitate să vină.

30 lecții de viață pe care a prezentat-o ​​în 30 de ani

Trăiește viața mea strălucitoare, demn, frumos, feeric! Trăiește fiecare secundă, în fiecare minut. Acționează! Acest lucru nu înseamnă că trebuie să ruleze la o viteză amețitoare, și să fie în mod constant în mișcare (deși pentru unii este o viață plină și este mare). Acest lucru înseamnă importanța timpului pentru tine. Daca iti petreci timpul cu copilul tau, mergi cu el, joacă - este important pentru tine. Nu este fără țintă. Dacă te culca cu persoana iubita de mana si uita-te la cer - și acest lucru este, de asemenea, important pentru tine - nu este fără țintă. Chiar și singur plimbarea obișnuită cu gândurile sale - aceasta, de asemenea, este important în viață. Conștientizarea necesității. Ai nevoie de a înțelege ceea ce fac în acest moment, într-un timp dat. Am conduc aceste acțiuni de succes? Ce fac? Este important pentru mine? Pune întrebări mai des, nu va lasati pacaliti. La urma urmei, tu - cea mai importanta persoana din viata ta.

Bernard Werber.
Un scriitor francez modern filosof.

30 lecții de viață pe care a prezentat-o ​​în 30 de ani

Viața nu se măsoară prin numărul de respirații. Aceasta se măsoară prin numărul de momente care ne ține respirația. Timpul cade departe de noi în fiecare secundă. Și pentru a prinde momentul de nevoie chiar acum.

Imaginați-vă în fiecare dimineață, pe contul curent 86400 ruble vor apărea în bancă. soldul contului Nightfall este adus la zero. Ce vei face? Desigur, în fiecare zi, se va elimina la ultimul bănuț. Deci, știu acest lucru: avem cu toții un cont similare în bancă! El are un nume - timpul! unitatea sa de cont - a doua.

În fiecare dimineață, ați acumulat 86400 secunde. În fiecare noapte, prin zero. Banca vede o parte din timp ați pierdut și nu sunt utilizate în ordinea corectă. Nu puteți muta această dată, a doua zi și nu pot fi eliminate, ca bani.

Dacă nu utilizați acest timp, pierde numai tu! Apreciați fiecare moment! Amintiți-vă, timpul nu așteaptă pe nimeni. Investește bani în fericire, prosperitate, sănătate și succes.

Trăiește în prezent! Folosește fiecare moment! Apreciați timpul!

Aici este un mic calcul al duratei de viață a persoanei medii. O motivație bună pentru tine. Începe pentru a gestiona timpul acum!

Timpul - neprețuit!

Vă recomandăm să citiți articolul. Este foarte interesant:

articole similare