2 Strategia de realitate, citiți on-line, fara inregistrare

Privire de ansamblu de-al doilea capitol

• Să demonstreze strategii realitate

• Exercitarea. realitate strategie

Copiii spun adesea ca un eveniment real, de fapt - doar vis sau fantezie lor. Adulții, de asemenea, de multe ori nu sunt siguri au fost experiențe vii pe care le-au trăit în copilărie, real sau imaginar. O altă situație comună - atunci când suntem absolut siguri că cineva a spus ceva, iar interlocutorul nostru ne asigură că nu ne-am spus, și numai atunci ne dăm seama că se spune doar în mintea lui, nu și în realitate.

Noi nu știm cu adevărat ce este realitatea, deoarece creierul nostru nu percepe diferențele dintre ceea ce ne imaginăm și ce experiență cu adevărat. În ambele cazuri implică aceleași celule ale creierului. Deci, avem nevoie de un fel de strategie care ne-ar ajuta să distingem informațiile primite prin intermediul simțurilor, din imaginile interne.

De multe ori oamenii încearcă să schimbe sau reprograma in sine, prezenta ei înșiși cu succes. Pentru cei care folosesc strategia desigur, funcționează bine. Pentru cei care au văzut imaginea, el aude o voce care spune: „Eu nu pot face acest lucru,“ este o programare vizuală nu funcționează. Dacă vreau să fac ceva real pentru tine sau să te convingi de ceva, trebuie să se asigure că se potrivește criteriilor dvs. referitoare la strategia realității voastre. Trebuie să ne asigurăm că se potrivește cu calitatea imaginilor interne, sunete și senzații. (Aceste calități sunt numite submodalitati). Deci, dacă mă ajută să schimbi comportamentul, trebuie să vă asigurați că noul comportament se va potrivi ca un om. Identificați strategia de realitate, pot determina exact modul în care trebuie să se gândească, să creadă că o acțiune pentru tine destul de bună dreptate, să-l efectueze.

articole similare