14 moduri de a mărturisi iubirea sa te

În ajunul Ziua Îndrăgostiților, cred că de dragoste. În opinia mea, este imposibil să fii fericit într-o relație cu o altă ființă în contradicție cu ea însăși. Munca la problema singurătății, precum și în activitatea de orice altă problemă, aveți nevoie pentru a începe cu tine. Știm cu toții zicala „Ca atrage ca“, „Banii face bani“ și eu cred cu sinceritate că acestea sunt, de asemenea, aplicabile în ceea ce privește iubi. Deci, ce ar trebui făcut să se scufunde în oceanul iubirii reciproce? Ai nevoie pentru a începe să faci pentru ei înșiși toate același lucru pe care o facem pentru alții în relații, sau cu alte cuvinte - să-și mărturisească dragostea lui de 14 ori:


14 moduri de a mărturisi iubirea sa te

1. Fiți prezentat o
Prima dată într-o relație iubitorii recunosc reciproc: ca cineva pe nume care îi place să mănânce, care ca și odihnă, care au unele pasta de dinti pentru animale de companie, care are ceea ce părinții, ce este istoria familiei, etc. Cât de mult știm despre noi înșine? Sarcina principală de a ne examina în toate domeniile vieții lor, pentru a afla ce ne place și nu le place și de ce. Aflați dacă sunt sau nu inghetata preferata este fisticul, sau poate fi, noi credem acest lucru, pur și simplu din cauza douăzeci și cinci soiuri de înghețată în viața mea degustate doar zece? A doua provocare - să se întoarcă la rădăcinile sale, cere în jur și bunici să învețe istoria familiei, găsi ceea ce a fost transmis la noi prin moștenire: aspectul, calitățile de caracter, talente. Următorul pas - pentru a găsi ceva care nu folosim în viața ta, dar putem învăța din dreptul lor prin naștere ancestrală. Și crede-mă, vei fi placut surprins de bogăția care se va găsi.


14 moduri de a mărturisi iubirea sa te

2. Ai grija de corpul tau
Corpul - prima cu care ne identificăm. Și nu contează ce lume, fiecare dintre noi nu a aderat la corp - o parte integrantă din noi, în viața pe care o trăim aici și acum. Corpul nostru este mai bine ne-o spunem despre calitatea vieții noastre, așa cum se manifestă prin corp, copilul nostru interior. Cât de des ascultăm corpul tău? Cât de bine îl știm? Întotdeauna acolo pentru a satisface nevoile sale? Este bine să aibă grijă de el? Cât de des atingi de corpul tau? Care sunt aceste atingeri? Chiar și se spală sau aplica crema de corp pot fi diferite. Să ne amintim cum ne atingem de iubita ta. În ceea ce privește acum contactul zilnic cu propriul său corp impregnat cu dragoste, afecțiune și tandrețe?


14 moduri de a mărturisi iubirea sa te

3. Citiți cu dorințele tale
Pentru dorințele celor pe care îi iubim, ne tratăm cu respect și dorința de a le aduce la viață. Există literalmente dorinta doresc persoana iubita. Și cât de des această regulă aplicăm la noi înșine? Cât de des ne neglija dorințele noastre doar pentru că acestea nu sunt comparabile cu planurile noastre de astăzi sau pentru că normele societății, nu am pus, sau pentru că tocmai se tem de tine cu ei să mărturisească, sau pentru că noi credem că este încă să vină momentul cel mai oportun?


14 moduri de a mărturisi iubirea sa te

4. Protejați-vă
Întotdeauna frumos atunci când mijloci pentru noi și nu dau infracțiune atunci când legaliza drepturile noastre. Ne-ar fi fericit, și, uneori, gordstyu, face acest lucru pentru cei dragi. Dar dacă o facem pentru noi înșine? De exemplu, am observat că casierul ne-a înșelat - dacă-i spunem despre ea, sau lăsați-l să profite de banii noștri? Chelnerul a adus salata nu proaspete - am cerut un fel de mâncare de înlocuire, sau pretinde că deja a mâncat? Știm că comportamentul uman ne dă disconfort - fie că ne tolera sau de a face un efort pentru a schimba situația?


14 moduri de a mărturisi iubirea sa te

5. Colectarea punctele forte și abilitățile lor
Când ne îndrăgostim, obiectul adorării noastre, uita-te pentru toți prietenii noștri, ca purtător al celor mai bune calități și cel mai demn de merit din lume. De-a lungul timpului, efectul de treceri de noutate, ne obișnuim cu aceste avantaje și încetează să le observe. Cu noi înșine trăim destul de mult timp să-și piardă interesul pentru lucrurile pe care le-am obținut este bun. Cel mai simplu mod de a veni față în față cu propriile avantaje - o listă cu toate virtuțile lor: fizice și morale, precum și o listă cu totul pare bine, și reface în mod constant aceste liste. Mai ales atunci când există o mare succes sunt documentate (diplome, premii, certificate), este timpul să le scoată din cutii și plasate într-un loc proeminent spre deliciul de mine.


14 moduri de a mărturisi iubirea sa te

6. laudă în sine și o aplauze
Cel mai simplu mod de a face o altă plăcută - să-l laude pentru munca lor sau de a admira succesele sale. Și, după cum am spus, noi știm noi înșine prea bătrân și prea bine, atât de bine pe care le-au uitat mai mult decât oricine altcineva care are nevoie de propria lor admirație și laudă. Am venit astăzi la întâlnirea la timp? Lăudați-te! În cele din urmă stăpânit pentru o lungă perioadă de timp nu a cedat în fața clasei asana de yoga? Admirați te! În fiecare zi vom face mici acțiuni, care sunt demne de laudă, admirație și bucurie. Nu fi timid să se bucure de propriile lor succese de zi cu zi.


14 moduri de a mărturisi iubirea sa te

9. încetează să se holbeze la celălalt
Sunt de acord, este întotdeauna o rușine atunci când partenerul nostru pentru a ne compara cu alte persoane de sex nostru, sau doar le admiram în prezența noastră. Și cât de des putem face același lucru cu tine? Cât de des ne comparăm cu alții? Este întotdeauna această comparație în favoarea noastră? Dacă ne doare de fiecare dată când se face pentru noi, cei dragi, atunci cu siguranta vom avea dureri atunci când ei înșiși o fac cu tine. Este timpul pentru a opri acest masochist, și de a face ceva mai plăcută și plină de satisfacții pentru ei înșiși.


14 moduri de a mărturisi iubirea sa te

10. Asculta-ti intuitia
În experiența mea, relațiile sunt situații în care am acționat fără nici o logică bazată exclusiv pe dictatelor inimii (intuitia sau al saselea simt), iar acest lucru a condus la rezultate minunate. Uneori intuiția noastră este mai bună decât ne cunoaștem noi înșine, ceea ce trebuie să facem în acest moment. Uneori este necesar să se dea dovadă de flexibilitate, pentru a da drumul din toate planurile pentru a doua zi și doar să se predea fluxul de viață în care chudesa.Odnazhdy se intampla cu mine a avut o idee: „Este necesar să se păstreze toate fișierele laptop pe un hard disk extern“ Apoi m-am gândit: „Ce prostii cu laptop-ul meu bine!“. Dar apoi se gândește un pic mai mult, am ajuns la concluzia că transferul de date nu fac mare lucru și a făcut-o. Două zile mai târziu laptop-ul a încetat să funcționeze. Și m-am bucurat că a ascultat intuiția mea.


14 moduri de a mărturisi iubirea sa te

11. Ia adevarul
Onestitatea - cea mai bună politică. În ceea ce privește relația dintre perechea devine mai ușor atunci când ambele nu se poate pur și simplu recunosc deschis la orice, dar să ia o altă deschidere, cu alte cuvinte - să fie un prieten pentru tine. Fiecare dintre noi are dreptul de a schimba planurile, fie predispuse la modificări ale dispoziției, experimenta diferite sentimente. Nu acceptăm întotdeauna aceste schimbări în cei dragi, dar, așa cum stau lucrurile pe care le avem cu noi înșine? Cât de des ne permitem să fii tu însuți? Conștient dacă motivele reale ale acțiunilor sale sau pentru a le găsi scuze nobile? Este în prezent permit sentimente negative, ședere, cum ar fi frica, furie, furie, tristețe, sau fuga de ei la o alta realitate, complicând-vă această viață?


14 moduri de a mărturisi iubirea sa te

12. Stop „a văzut“ el însuși pentru greșelile
Amintiți-vă cât de frustrant este atunci când ne amintim acum două luni eroarea. Foarte des relațiile sunt distruse din cauza faptului că avem o casă de așteptare pentru cineva care nu va lipsi o oportunitate de a ne reaminti de gafe noastre din trecut. Ce se întâmplă dacă persoana care ne „tăierea“ escape este imposibilă, pentru că acest om facem? Tot ce se poate face astăzi este de a opri urmărirea penală și să cred că ne-ar face diferit astăzi, în această situație și să ia această experiență o notă mentală. Și lăsați ceea ce sa întâmplat în trecut, pe care am făcut-o așa cum am putut face atunci, pentru că pentru noi a fost singura soluție posibilă pentru cea deja a trecut, timp.

14 moduri de a mărturisi iubirea sa te

13. mulțumesc-te
Când cineva acordă o atenție pentru a ne spune complimente, pregătește o cină delicioasă și să se angajeze alte activități plăcute pentru noi, așa cum am reacționa, de obicei, la acest lucru? Mulțumesc. Și nu este nimic dificil sau rușinos să facă același lucru pentru ei înșiși. Astăzi am fost atenți să le asculte dorințele tale, să aibă grijă de ei înșiși? Deci, vă mulțumesc pentru ea, de asemenea. Antrenament? Vă mulțumim-vă pentru timpul corpul său, au ținut această promisiune pentru mine și a găsit puterea de a nu apela la cel mai apropiat magazin de cafea pe drum spre sala de sport. Doar gătite personal cina? Vă mulțumim-vă pentru a lua timp pentru a învăța o rețetă nouă și feluri de mâncare frumoase de servire. Și, de altfel, nu este nimic mai bun decât recunoștință, care nu face vin.

De ce ne prețuim pe cei dragi? Deoarece alte nu mai este pe Pământ astfel. Există doar o singură persoană îmi place. Și chiar dacă în timp vom pleca, iar mai târziu începe o relație cu un alt iubit-o, este același cu cel de un fel pentru noi. Fiecare dintre noi - singura persoană din lume - încă un alt aceeași persoană cu aceeași combinație de calități fizice, emoționale, mentale și spirituale nu mai există. Fiecare dintre noi - o naștere specială și merită să te trateze cu respect, grijă și dragoste.

articole similare