12 comentarii despre copilul magic la București, Vernadsky Prospekt, strada Udaltsov, 36

Promovarea foarte puternic de livrare la domiciliu, și vi se spune constant că medicii de la spitalul va face totul greșit, obkolyat orice și temerile legate de naștere, nu este ceva care nu diminuează și crește ca un bulgăre de zăpadă. În plus, o mulțime de timp este petrecut pe practica inutile și apoi timp pentru a face informațiile necesare nu rămâne!

Am încercat să merg la cursuri de formare pentru naștere, și o piscină pentru copii. Cursuri de pregătire pentru naștere a condus Nastya Nechaeva. El spune foarte monoton, ca și în cazul în care lectura o mantra, este foarte greu pentru a asculta. În același timp, după cum îmi amintesc, ea a fost un jurnalist, încă de preferat atunci când astfel de prelegeri citește persoanele cu studii medii medicale, cum ar fi în „perla“, în cazul în care în cele din urmă ne-am dus la cursuri si au fost foarte multumiti. Ca rezultat, \ „magie copil \“ că grupul nu înscrie. Și banii, de altfel, pentru prima lecție. mai departe ›

Soțul meu și m-am dus mai întâi la cursurile de formare rapidă de sarcină pentru naștere, soțul ei + clase pentru tați. Îmi pare foarte rău că nu a ascultat moașa și Katya sa dus la calea de rulare. Al doilea copil, soțul meu înființat doar pentru a da naștere la domiciliu! Cu o moasa BP. Mai mult, datorită uriașe la cursuri de instructor „cuibar Dolls“, vom merge la prima lună, copilul fericit și a devenit mai sociabil.

Mergem la șase luni, în piscina lor cu Lyalya nostru. Noi se arunca cu capul și să înoate în companie bună. Noi credem că aceasta este o sarcină foarte bun sport pentru copil și bun pentru dezvoltare. Este dificil de explicat, dar în același timp, el a devenit mai calm și mai activ. După clasă, el doarme bine noaptea, și să devină mai mobile. În general, noi credem că astfel de studii sunt foarte utile pentru toți copiii.

La recomandarea de prieteni a plecat cu soțul ei să se pregătească cursul pentru nastere Karina Rychkova. Am învățat o mulțime de informații utile și interesante, care a schimbat atitudinea față de naștere și a ajutat ton potrivit pentru eveniment. Datorită cursurilor de soțul însuși a decis să participe la nașterea. De asemenea, până la nașterea bucurie m-am dus la piscina clase pentru femeile gravide. Utilizarea serviciilor de sprijin la spital - a dat naștere la Lily Bychkova în 15 de spital. Am fost foarte multumiti! Nașterea a mers fără probleme și în mod natural. mai departe ›

M-am dus la cursuri pe centrul de nastere moale în Belyaevo. Profesor Maria Volkova - o femeie minunata. Mama a trei copii. Înainte de cursurile am citit o carte, naviga pe internet. În mintea mea exista doar un singur scenariu de naștere. Acest lucru este sigur de a epiduralka stimulare și nimic altceva. Dar Maria a spus că există alte genuri. Ce puteți face fără intervenții inutile. Da, de multe ori a vorbit despre nașterea acasă, dar toate fetele din cursurile au fost de gând să dea naștere în spital. Prin urmare, doar informații despre animalele de companie. mai departe ›

Mă duc la cursuri de formare pentru naștere, cum ar fi totul. Soțul ei, de asemenea, a fost umplut cu informații și acum pe de altă parte se referă la sarcină și mă sprijină în angajamentul de a conceptului de naștere moale, naturale, prin prelegeri Maria Volkova. Acum, să ia o abordare responsabilă față de alegerea spitalului. Acest lucru nu m-am așteptat de la el. De asemenea, mă duc la piscină, se bucură de o bună respirație antrenament, înot sub apă, mai degrabă decât doar efectuarea de exerciții fizice în apă. În general, în timp ce nu există plângeri, eu sunt fericit. Grație Centrului și personalul acesteia.

Cu sinceritate am fost uimit de cât de prietenos și de familie atmosferă în centru. Am organizat cursuri de formare pentru naștere (cursuri de week-end) în ramură Belyayevskoye. receptionere benevole, toate confortabil și plăcut. Și, desigur, aș dori să-și exprime recunoștința față de instructor - Natalia M .. În general, cu un copil, de asemenea, voi veni cu siguranta!

Promovarea foarte puternic de livrare la domiciliu, și vi se spune constant că medicii de la spitalul va face totul greșit, obkolyat orice și temerile legate de naștere, nu este ceva care nu diminuează și crește ca un bulgăre de zăpadă. În plus, o mulțime de timp este petrecut pe practica inutile și apoi timp pentru a face informațiile necesare nu rămâne!

Foarte luat cu pricepere nepotul meu preferat. Totul a fost doar o mare! Fiica mea (in-law) se simte bine. Fiule, e tata fericit! Nașterile erau acasă. Emoțiile sunt suprapuse. MULTUMIM TUTUROR!

Am încercat să merg la cursuri de formare pentru naștere, și o piscină pentru copii. Cursuri de pregătire pentru naștere a condus Nastya Nechaeva. El spune foarte monoton, ca și în cazul în care lectura o mantra, este foarte greu pentru a asculta. În același timp, după cum îmi amintesc, ea a fost un jurnalist, încă de preferat atunci când astfel de prelegeri citește persoanele cu studii medii medicale, cum ar fi în „perla“, în cazul în care în cele din urmă ne-am dus la cursuri si au fost foarte multumiti. Ca rezultat, \ „magie copil \“ că grupul nu înscrie. Și banii, de altfel, pentru prima lecție. mai departe ›

Noi mergem la sesiuni educative pentru copii, în Bell, al doilea an, în studio muzical-coregrafic Rosinka pe de fitness pentru copii. Și acum, de asemenea, copii de studio grădină acolo. Doar nu știu ce să aleagă.

În primul rând ne-am dus să se pregătească pentru naștere, și, astfel, a dat naștere la un copil bun în spital 16. Acum vom merge la studio în curs de dezvoltare, cu varsta de 1 ani „Matryoshka“, și sunt mulțumit că a deschis clubul-mamă, o mulțime de sprijin în probleme de educație parentală.

articole similare