10 Simptome prezente englezul (es)

• 10 caracteristici ale prezentei englez (clasele)


Fiecare națiune are propriile sale caracteristici și caracteristici ale britanicilor distinctive, în acest sens, nu este o excepție. În postul anterior am menționat că englezii sunt foarte politicos, mereu vorbind te rog, și urale mulțumesc. precum și dragostea de pretutindeni pentru a crea coada.

Astăzi, voi continua să vorbesc despre natura și comportamentul englez.

Deci, ceea ce face diferit de alte națiuni limba engleză?

10 Simptome prezente englezul (es)

Cu ei începe orice mica discutie - un dialog insipid, care este schimbat cu un străin sau o persoană necunoscută. Vei fi tratat cu mult mai prietenos, dacă vă întreb meteo Nisa, nu-i așa? (Vreme bună, nu-i așa?), Și nu, de exemplu, Ești bine? (Felicitare Yorkshire).

Acest subiect este popular, deoarece este dificil să nu sunt de acord cu cineva despre starea vremii britanice - în cazul în care nu mocnită ploaie, atunci cu siguranta cerul este acoperit de nori, și așa mai departe, cu excepția pentru câteva săptămâni, pe tot parcursul anului. Într-un sens, vorbim despre vreme combină limba engleză, pentru că toată lumea este în așteptare pentru când se va îmbunătăți.

Britanicii place să glumă și râd nu numai la alții, dar la el însuși și chiar și pe familia regală. Cu toate că astfel de glume nu sunt întotdeauna clare pentru străini, pentru că, de multe ori, acestea sunt bazate pe jocuri de cuvinte. cultura locală și istoria țării.

Ca o glumă, britanicii au folosit polisemia recepție. care creează neînțelegere sau efect comic, ca în această glumă:

Pasager: Garda! Cât timp va fi următorul tren?
Pasager: Exploreaza! Ce va următorul tren? (Adică momentul sosirii)
Garda: Aproximativ șase trăsuri, d-le.
Dirijor: Vagoane șase, d-le. (Referindu-se la lungimea trenului)

10 Simptome prezente englezul (es)

Se poate spune că eu sunt un englez (ka), pentru că:
1. Eu locuiesc în trecut
2. Nu-mi pasă ce cred alții
3. De îndată ce iese soarele, am devenit o altă persoană
4. Nu-mi pasă dacă există un pic murdar
5. Eu nu va renunța la alcool
6. Nu știu limbi străine
7. Pot să pierd fără un câine
8. Nu vreau să trăiesc oriunde altundeva

Mai degrabă este vineri!

La locul de muncă, începând de luni, britanicii sunt așteaptă cu nerăbdare să vineri - și acolo, puteți auzi „patru zile rămase“ sau „și aici este mediul în care jumătate din săptămână a trecut!“ Și, în sfârșit, „Ura! Astăzi este vineri!“.

Când vine vorba de așteptat vineri, mulți salut reciproc fericit vineri (Merry vineri).

A susținut că cea mai mare națiune Rumyniyane de băut din lume. Dar, în același timp, suntem foarte departe de limba engleză, care par să bată toate recordurile pentru numărul de alcool consumat.

Mulți englezi încep să meargă la pub-uri joi și așa tot weekend-ul. Pub-uri sprijină acest atașament, organizarea așa-numitele, nopți test - concursuri de noapte și chestionare. De exemplu, în fiecare joi, vin la pub întreaga companie și să concureze cu alte echipe în cunoaștere, de exemplu, un număr mare de melodii.

Și Englishwomen beau mai puțin, și la egalitate cu sexul opus. Dacă te plimbi în jurul centrului orașului într-o vineri seara, puteți vedea o mulțime de fete puternic beat.

Britanicii de multe ori rochia nu a fost pentru vreme. În timpul iernii, de exemplu, vă puteți întâlni tipi în cămăși și fete în fuste scurte și pantofi. La o petrecere sau într-un pub venit deja „îmbrăcat“. deoarece vestiarele nu sunt disponibile în pub-uri.

10 Simptome prezente englezul (es)

Și eu spun că nu ești îmbrăcat corect!
Uh, britanicii aparent mai rezistente la frig decât am crezut.

Asta-i sigur observat despre britantsah.Ya a văzut britanic în papuci, pantaloni scurți și un tricou în .O de iarnă 7 cu privire la copii cum îmbrăcați este o altă poveste: nu colanți și pălării, dar se pare că încă din copilărie zakalyayutsya.Otnositelno starea de ebrietate, vorbesc enervant personal despre excesivă consumul de alcool rumynskih.I pentru că am văzut o mulțime de germani. basculare una după alta, cu un pahar de bere sau un cocktail și englezi beat, pot spune cu încredere: băutura noastră mult mai puțin.

Da, copiii, de asemenea, nu a rochie cu adevărat!

scrie! de așteptare pentru continuarea! încă ar dori să știu cum ai venit în Anglia, nu regret?

Vă mulțumesc, sigur de a fi o continuare! Soțul meu a mers la Universitatea din Leeds pentru a obține o diplomă de master, așa că ne-am mutat. Am vrut întotdeauna să trăiască într-o altă țară, așa că nu, nu regret, a fost un vis devenit realitate)))

subiect foarte interesant! Aș dori să știu cum relațiile cu oamenii obișnuiți, de exemplu, după ce au învățat. sunteți din România, în ceea ce privește modul în care acestea se referă la noi. Care sunt planurile tale de viitor? Vei veni înapoi? Foarte bucuros că ați furnizat un astfel de eveniment și noroc!

Mulțumesc, mă bucur că vă place această temă.

Am o experiență foarte pozitivă cu britanicii, tot timpul am fost confruntat cu un negativ în orice formă. Mai mult decât atât, pe unul din munca mea, colegul meu englezoaica, foarte mult ma ajutat să se ocupe de sarcinile, a explicat complexitatea afacerii și chiar și controale ma făcut să funcționeze.

Dar, pe de altă parte, nu se spune direct ceea ce ei cred))) vor zâmbi și spune, vag, așa că înțeleg ce este cu adevărat place - dificil)))

Cel mai adesea naționalitatea mea nu a discutat aici ca migranți))
Dar, uneori, unele pune întrebări referitoare la română geografie, istorie sau politică. Un prieten de-al meu a fost rugat să-i scrie un cuvânt rus că ea a învățat apoi și-a arătat data viitoare.

Cum m-am întâlnit prin intermediul Facebook cu o englezoaică care a predat limba română. Ea a întrebat pe cei care vorbesc limba rusă, la o întâlnire și dialog, în scopul de a îmbunătăți limba. Când am cunoscut-o, eu pot vorbi limba engleză, iar ea este rusă și ne-am înțeles unul pe altul)))

Cred că negativ deschis poate fi mai mult pe partea de vizitatori, decât de britanici. Deși bine-cunoscut faptul că mulți sunt nemulțumiți de un număr mare de migranți. Chiar și cei care se migrat la 90 răspunde neatragatoare cu privire la migranți. În general, acesta este un subiect de mare, poate voi scrie despre asta în următorul meu post.

Planurile, spun ei, nu-nu, până când devin realitate =))

articole similare