5 moduri de tonifiere țesut folosind microni cafea

Vreau să împărtășesc cinci moduri de tonifiere, folosind jucării de cafea textile. Sunt multe, dar am ales cel mai demn.
Dragostea de cafea - unul dintre motivele pentru care au originea acest hobby și a crescut într-o lucrare plăcută. Îmi place mirosul de cafea, aroma de vanilie și scorțișoară. Incintator pentru culoarea ochilor, este un natural și versatil. Încerc să-l transmită în scrierile sale. Coase păpuși și jucării timp de aproximativ trei ani. tonifiere Subiectul nu este nou, dar când am început o lungă perioadă de timp studiat până când a găsit un convenabil și acceptabil pentru o metodă.

5 moduri de tonifiere țesut folosind microni cafea

Interesat? Apoi începe. I se aplică în toate acestea, în situații diferite.

1. Tonifierea tesutul in sine.

Uneori ai nevoie pentru a picta foarte tesatura sau cârpă pentru haine pentru ea. Tonirujushchaja lungimi mici de pânză, nu mai mult de un metru, tkanvsegda naturale: stambă, cu două fire, lenjerie, bumbac. Este mai convenabil să picteze și uscat.
Ia cafea instant este cel mai ieftin (are mai mult pigment și economic pentru buget).
Ingrediente: 1,5 litri de apă, 50 g. cafea, 1 lingura de sare.
Mod de preparare: cu sare de cafea si apa fierbe. Pune cârpă în ea, se fierbe timp de 25-30 minute.
se clătește cu soluție de oțet (2 linguri. l. 5 litri de apă).

5 moduri de tonifiere țesut folosind microni cafea

Țesătura înainte și după vopsire:

5 moduri de tonifiere țesut folosind microni cafea

2. Uneori ai nevoie pentru a picta partea tesatura. bibelouri Edge, de exemplu.

Ingrediente: 100-150 grame. apa, 2 lingurite cafea 0,5 ore. scorțișoară, 0,5 ore. linguri de vanilie.
Mod de preparare: se dizolvă cafea, scorțișoară, vanilină în apă fiartă. Și vopsea tesatura uscat.
Obține un avantaj cu divorțul, dar uneori poate fi folosit ca aroma sau decora cu panglici, dantele.

5 moduri de tonifiere țesut folosind microni cafea

5 moduri de tonifiere țesut folosind microni cafea

5 moduri de tonifiere țesut folosind microni cafea

articole similare