20 de recunoaștere, ceea ce face un om după divorț

Prezentăm 20 sfaturi de la omul divorțați care este încă căsătorit. Dzherald Rodzhers, un autor si antrenor de afaceri de succes american, a spus despre greșelile sale, din cauza pe care el a fost în imposibilitatea de a păstra familia împreună.

Evident, eu nu sunt un expert în relații. Dar ceva experiență, am primit un divorț, ma gândesc, ce aș face diferit dacă am avut oa doua șansă. Am pierdut femeia cu care a trăit împreună timp de aproape 16 ani. Și nu vreau să repete greșelile mele.

1. nu încetează să aibă grijă de ea. Niciodată nu opri pentru a face cunoștință.

Cea mai mare greseala mea a fost că am luat femeia de la sine. Când o rogi să mă căsătoresc cu tine, probabil că au fost convinși că va lupta mereu pentru inima ei să-l protejeze. Dar, de-a lungul anilor aceste promisiuni cu siguranță uitate.

Soția ta - cel mai important și sacru comoara vieții tale. Te-au ales pentru mine. Nu uita asta. Și nu fi leneș pentru a menține dragostea lor.

2. Protejați-vă inima.

Trebuie sa fii un avocat nu numai din inima ei, ci și al ei. Protejați-l de alte femei cu mare grijă. Iubeste-te si nu pierde timpul pe fleacuri. Nimeni nu ar trebui să pretind că inima ta, dar soția ta. Ea, dimpotrivă, trebuie să pătrundă în ea, la cerere.

3. îndrăgostesc. Din nou și din nou și din nou.

Sunteți în continuă schimbare. Nu mai ești același om care sa căsătorit. După cinci ani, nu va fi unde sunt astăzi. Schimbarea - constanta, deci va trebui să aleagă în mod conștient o viață unele cu altele în fiecare zi. Lupta, câștiga dragostea ei în același mod ca și ați făcut în primele câteva săptămâni după întâlnirea ei.

4. Intotdeauna uita-te la ei cel mai bun.

Concentrați-vă atenția asupra faptului că am bucura, și nu pe ceea ce deranjează în ea. Numai în acest caz, dragostea ta pentru ea să continue să crească. Focus pe acele momente in viata cand te-ai simțit complet iubit și complet fericit. Tu însurat cu ea pentru un motiv.

5. Nu încercați să-l schimbe. Nu e treaba ta.

6. își asume întreaga responsabilitate.

Ia întreaga responsabilitate pentru sentimentele tale pentru tine. Fericirea ta personală - nu are grijă de soția ta. Nu se poate face fericit, dacă nu doriți să. Sunteți responsabil pentru asigurarea faptului că toți membrii familiei au fost fericiți. Dacă poate fi fericit, fericit, și ea va, și toată familia ta.

7. nu a ridicat vocea, ca și în cazul în care ea este vinovat, că ești supărat.

Dacă sunteți supărat sau supărat pe soția ta, este doar emoțiile personale și propria alegere. emoțiile tale - este responsabilitatea ta.

Femeia ta nu este necesar pentru a vindeca traumele din copilărie sau a alerga după ce cu emoționale „salopete“. Dacă este necesar, să ia o pauză, stai în singurătate și să se înțeleagă. Odată ce ați stabiliza starea emoțională, acest lucru imediat, și observați că relațiile din familia a început să construiască.

8. Lăsați femeia ta, pur și simplu trăiesc.

Când ea a fost într-o stare proasta sau supărat teribil. nu încercați să-l repara imediat. Atitudinea ei pozitivă - nu e treaba ta. Doar explica-i ca furios, furios, și descurajați din când în când - acest lucru este normal.

Femeile sunt constituite astfel încât percep lumea și emoțional. Nu poți face nimic în privința asta. Dar, chiar dacă ea știe că se poate baza întotdeauna pe tine. Când se răcește, vei realiza că ești - un om puternic si vointa puternica. Că ea poate avea încredere în tine: nu fugi de apartament ori de câte ori este supărat. Dă-i încrederea pe care le va fi de partea ei, indiferent cât de des ea rage și dificultățile pe care le întâmplă să întâlni.

9. Fii prostie.

Nu te lua prea în serios. Este mai bine sa razi mai des. Și face să râdă. Rasul face viața mai ușoară.

10. picătură în sufletul ei în fiecare zi.

Aflați ce face cu adevărat să se simtă iubit și protejat. Dacă este necesar, să facă o listă cu 10 lucruri care fac viața ei fericită. Faceti o prioritate. Încearcă în fiecare zi pentru a face să se simtă ca o regină.

11. Prezența în viața ei.

Fii atent cu viața ei. Dacă ea spune ceva pentru tine, asculta. Fă tot ce este nevoie pentru a comunica cu ea în seara cu un cap gol. Tratați-l ca în cazul în care - clientul dvs. cel mai valoros.

Nu trata sexul doar ca o modalitate de a elibera tensiunea. Aceasta este o oportunitate pentru tine de a pătrunde cel mai adânc nivel al sufletului. Să te topesc în tandretea ei. Las-o să știu că poți avea încredere la 100% - în pat, în viață.

13. Nu fi un idiot, dar nu-ți fie teamă, uneori, să fie.

Vei face greșeli. Se va face greșeli. Au curajul să-l recunoască, în scopul de a preveni o greșeală și mai mare. Nu trebuie să fie perfectă. Dar nu pari prost la ei 24 de ore pe zi, 7 zile pe săptămână.

14. Dă-i un spațiu privat.

Dă timpul liber. Permite-i să se întâlnească cu prietenii și au un hobby. Dă-i posibilitatea de a hrăni energia sufletului tău. Ocazional stau cu copiii înșiși. Dă-io șansă să se relaxeze și relaxați-vă. Ea are nevoie să se odihnească la fel de mult ca tine.

15. Fii vulnerabil.

Fiți pregătiți să-l împărtășească cu temerile și sentimentele lor. Recunoaste greșelile. Mi cer scuze.

16. Fii complet sincer cu ea.

17. niciodată nu a încetat să crească împreună.

Un iaz stagnantă - reproducere la sol pentru malarie, si graba rapid de flux este întotdeauna rece și proaspătă. Atrofia - un proces natural pentru mușchii, care nu sunt angajate. Exact același lucru se întâmplă cu relația ta. Dacă încetați să lucrați la relația ta, ele se estompeze în mod inevitabil. Găsiți obiective și vise comune. Faceți planuri generale. Și să lucreze la punerea lor în aplicare împreună.

18. Nu vă faceți griji cu privire la bani.

Banii - este o resursă pe care trebuie să gestionați ca o echipă. Ei nu ajuta, dacă ți-e frică să le folosească. Învață să ai încredere în partenerul tau. Și amintiți-vă să se ascundă de soția sa „nychku“ - este Mauvais tone.

19. Învață să ierte și să uite.

La revedere amintesc rapid și niciodată ranchiună vechi. Focus pe viitor și nu lăsa trecutul să interfereze cu planurile tale. Nu lasa istoricul trecut tine ostatici. Monitorizați erori care a făcut, dar numai pentru scopuri practice. Nu este reflectorizant. Erorile comise în trecut, poate deveni o ancoră grea pentru căsnicia ta. Ei trageți în partea de jos. Pe de altă parte, iertarea - scutite. Pur și simplu tăiat lanțul de ancoră și vele departe fără să se uite înapoi.

20. alege întotdeauna dragostea.

În final, placa poate fi doar unul. Folositi-l ca principiu director al vieții sale, prin care se poate schimba totul. Dacă alegeți iubirea, atunci nimic nu va fi în măsură să compromită fericirea ta. Dragoste toate supraviețui. Și suferă.

Căsătoria - nu e „și au trăit până la adânci bătrâneți.“ Acesta este un loc de muncă. Această dorință de a investi continuu în relația lor. Singurul mod în care pot trece testul timpului. Lucrul pe relații, și fericirea va veni.

Căsătoria, cum ar fi viața, se trece prin suișuri și coborâșuri. Aflați toate etapele sale. Învață să iubim unii pe alții, acest lucru vă va da puterea și perspectiva. Salvați această clădire este posibilă numai în cazul în care în fiecare zi să-l o cărămidă cu cărămidă nu a reușit schimba.

Este învățat că, am realizat prea târziu. Și calea cea grea.

Stai pentru soția ta soțul, ea nu poate ajuta, dar lauzi.

articole similare