8 Citate despre un husky de la un mare interviu pentru postere

8 Citate despre un husky de la un mare interviu pentru postere

În această seară, premiera unuia dintre cele mai anticipate albume ale anului - "Cântecul preferat al oamenilor (imaginari)", rapperul Husky.

El a dat un mare interviu site-ului Afisha Daily (textul este complet aici), citam cel mai important lucru.

DESPRE dorința de a părăsi BATTALUL PRINCIPIILOR ȘI VIZITA DONBAS

Va fi un turneu de concert. Apoi, vreau să merg acasă, în Ulan-Ude. M-aș duce la Donbass. Mi-ar scăpa cu plăcere totul și m-am dus la batalion la Prilepin. [Am fost în Donbass], când totul era în plină desfășurare. Am cumpărat un bilet la Rostov, unde m-am mutat într-un microbuz și am venit la Donetsk. Am luat o gunoaie în centru pentru douăsprezece mii de ruble. Am primit acreditarea în prima zi la sediu ca jurnalist pur și simplu pe un card de student al jurnalistului. Rătăcit peste tot. În zona aeroportului, oamenii din Motorola m-au răsturnat, m-au luat pentru sabotorul ucrainean. Am fost dus la Motorola, i-am explicat totul: "Și așa am venit să văd pur și simplu". El este: "Ei bine ... [dracu] cu tine, du-te." El este o figură, bineînțeles. Apoi am fost în Lugansk, în Debaltsevo.

DESPRE PROSE CONTEMPORANA RUSA

Prilepin și Limonov. Există, de asemenea, Alexander Terekhov, există Mikhail Gigolashvili, Roman Senchin, Mihail Elizarov, Ivanov. Mă duc la bibliotecă din apropiere, iau cărți acolo. De asemenea, am avut propria mea bibliotecă, mică, dar puternică, pe care am adunat-o, dar i-am dat-o unui prieten, pentru că nu am unde să trăiesc, m-am rătăcit - și ea a fost o povară pentru mine.

Am citit mult datorită cunoștinței cu Prilepin, el promovează constant proza ​​rusă modernă. Îmi place o persoană care scrie ceva - cel puțin niște ... [gunoi], dar încă scris - este interesant. Pentru că toți scriitorii sunt, deși în diferite epoci, dar în aceeași cameră. Poți vorbi cu ei. Nu contează ce scrieți: cântece, ... [blestemă], pentru grupul "Hands up!" Sau trasee filozofice. Într-un fel sau altul, lucrați cu un cuvânt, cu sensurile sale secrete, cu mintea subconștientă, cu umplerea unui cuvânt.

Despre Lymonov, Nemtsov și Transformarea puterii

Să luăm nemțovenii convenționali, pe care niște tovarăși i-au plasat pe iconostas. Poziția sa, să spunem, în cazul vehiculelor cu volan pe dreapta - un subiect atât de acut în Orientul Îndepărtat, chiar și în țara noastră, în Buryatia - depindea mereu de locul pe care îl are în arena politică. Adică, când a fost oficial, a apărat punctul de vedere al puterii. Când a fost în opoziție - a spus totul exact invers. Asemenea oameni nu-mi fac nici o simpatie. Nu. Aceasta este prostituția - există multe dintre ele la putere și în opoziție. În mass-media, un număr mare de curve funcționează din nou. Oamenii au nevoie de ceva de mâncare, sniff, zboară în Spania - trebuie să vinzi puțin.

Dar să ne întoarcem la oameni vrednici. Vedeți, acum Limonov și Prilepin ca autoritățile, pentru că ei spun că autoritățile în acest moment sunt profitabile. Dar au spus acest lucru mult timp și vor vorbi mereu. Și ce se va întâmpla cu autoritățile într-un an - nimeni nu știe.

PE VIZIUNI POLITICE

Toate aceste gradări politice, de dreapta și de stânga, au fost inventate ... [oroare] pentru cât timp. Și totul se amestecă, cumva crescut. Când vorbim despre stângaci, este, în general, foarte dificil, suntem într-o societate postindustrială - ce alți muncitori și sindicate? Trebuie să punem în mod diferit întrebarea.

Sunt într-un fel aproape de poziția lui Guy Deborah. Levak Nu pot să mă numesc, dar în același timp simpatiz cu niște idei stângi. Așa cum pot simpatiza cu unele idei liberale, unele idei corecte. Și despre putere - bine, există un aparat birocratic, un număr mare de oameni, pur și simplu nu au nevoie de noi. Trebuie să scuturați această grăsime, să o luați la mama diavolului. Cât mai curând posibil și mai greu. Cine va face acest lucru este neclar. Nu am încredere în germanii condiționați. În plus, există niște populiști la putere, Milonov, și o femeie ca ea ... Mizulina. Cred că sunt fie clovni, fie nebuni. Există legi care au fost adoptate la inițiativa acestor oameni, care, în general, nu sunt necesare, în opinia mea. Ei bine, și corupția. Acestea sunt toate anchetele recente - este rușine, desigur. Pe de altă parte, dacă totul era peste tot în conformitate cu legea ... Dacă toți prietenii mei care au fost prinși cu substanțe ilegale au fost puși în închisoare, poate că nu aș avea prieteni deloc. Și cel puțin puteți plăti.

DESPRE HONESTY IN MUSIC

Este posibil să cânți despre dragoste, astfel încât în ​​această muzică să fie cea mai puternică critică a societății consumatoare. În general, încerc să scriu cu sinceritate texte, indiferent de ce-i place și de ce nu-i place. Am facut piese cand nu m-am interesat de nimeni si nici nu am incercat sa fiu interesat de cineva. Acum, când există un interes, nu aș vrea să-mi schimb comportamentul din cauza lui.

Ideea că ceva mă așteaptă de undeva, undeva în curtea conștiinței este. Trebuie doar să o trimiteți .... Și asta e tot. În caz contrar, puteți deveni o maimuță manuală pentru cineva - critici, instituția muzicală. Plus muzica, ca orice altă lucrare, părăsește interpretarea deltei. Prin urmare, dacă cineva crede că, de exemplu, critică prea mult instituția de la Moscova, aceasta nu este problema mea. Poate critic oamenii care critică unitatea Moscovei. ... [cine] știe, nu mă cunosc.

DESPRE REALITĂȚILE CULTURALE

Ascult mai mult negrii, iar atunci când un negru vorbește engleza, este ... [zashib]. Și ce altceva ar trebui să spună? Dar, de exemplu, pentru iarba din fiecare regiune există cinci sau șase nume. Și în rapul rusesc, fără sfârșit, "voi răsuci greșelile". Ei bine, ce alte probleme? De ce să nu vorbim despre asta cu limba noastră, când este mult mai interesantă, mai abruptă, mai primitoare? E un pic umilitor. Te simți așa, ... ... naibii, scumpo.

Aici avem, să zicem, chansonul rusesc. Cel puțin e cel puțin lucrul cu realitățile noastre. Și pentru asta poți să faci un nebun. Și când îți creezi creativitatea pe ceea ce ai văzut la Yutyube - și există asemenea oameni, și ei ... [la smochin] Sunt, de asemenea, o sursă de inspirație undeva în Occident. Nu am inventat un rap.

CE ESTE LISTA

["4 posturi ale lui Bruno"], "Caste", "Ellipses", "25/17", The Chemodan. Aici Rem Digga este un personaj foarte cool. Omul a fost condamnat la un scaun cu rotile de voința destinului, își petrece cea mai mare parte a timpului în camera lui, dar piesele sale au fost auzite în toată țara. Din fiecare bazin. Oamenii cheltuiesc bani, zamorachivayutsya despre marketing și PR, încercați să vă rog pe cineva și încă acest rezultat nu este realizat.

DESPRE AJUTOR ÎMPOTRIVA CORUPȚIEI

În ultimele săptămâni am fost atât de ocupat cu albumul că am pierdut complet agenda. Câțiva dintre prietenii mei au mers pe jos în jurul Tverskaya. Dacă nu am vorbit în această zi, este destul de posibil să merg și eu. Prin Navalny nici o simpatie, doar întrebam ce fel de oameni au ieșit și de ce.

Articole similare