10 Secretele uimitoare ale cerului de joc, pe care nu le știai

Dovakin este o persoană reală. Serios.

Într-adevăr o echipă de dezvoltare remarcabilă, care a reușit în primul rând pentru a conceptualiza un joc cu propriul său „limbaj dragon“ și scene de luptă mai puțin sângeroase, pentru a dilua toate patch-uri, oferind jucătorilor mai multe cursuri suplimentare, și de a crea istorie atât de mare de locuri de muncă, vă va forța să joace o zi înainte de a veți avea timp să înțelegeți că ați fost scos din cap.

10. Tema muzicală a lui Skyrim este o pistă cu 30 de voci.

10 Secretele uimitoare ale cerului de joc, pe care nu le știai

Tema muzicală a lui Skyrim este o pistă cu voci de 30 de persoane care cântă simultan, de trei ori suprapuse pe sine.

Tema maiestuoasă, epică, Skyrim, care cheamă la luptă, sună ca și cum o armată de războinici interpretează principalele părți vocale.

De fapt, intrarea de bază include vocile 30 de persoane și mai târziu în sine a fost impus de încă două ori, creând un efect de cor de o legiune de războinici, gata de luptă.

9. Vocea lui Parturnax și a lui Mario sunt aceeași persoană

Din nefericire (dar, în general, din motive evidente), jocul nu a fost o expresie de bun venit dragon „Th-apoi am Parturnaks!“ (Eng. „Este a'me, Parthunaax!“), Când în cele din urmă ajunge la întâlniți cu el, dar niciodată nu veți putea să vă uitați la acest balaur ca și înainte.

Aveți un tatuaj în limba "Fus Ro Dah"? Mulțumim lui Adamovitch pentru asta.

7. Un copil adevărat, pe nume Dovakin

10 Secretele uimitoare ale cerului de joc, pe care nu le știai

Studioul Bethesda a oferit o oportunitate de a juca gratuit un copil, numit Dovakin.

6. Echipa de voce a lui Skyrim a constat din 70 de actori.

10 Secretele uimitoare ale cerului de joc, pe care nu le știai

Echipa de voce a lui Skyrim a constat din 70 de actori care au înregistrat un total de peste 60 000 de fraze pentru dialoguri.

Crearea de noi lumi este o muncă grea, dar, deși jucătorii sunt obișnuiți cu faptul că în jocurile altor dezvoltatori, dialogurile tind să se răcească până la repetarea acelorași fraze, Skyrim este complet diferit.

Studioul a angajat 70 de actori de voce pentru a oferi înregistrări suficientă variabilitate, și ca rezultat a fost înregistrat mai mult de 60.000 de fraze, inclusiv legendarul «am luat o săgeată la genunchi«(un joc de cuvinte: literalmente - «genunchiul meu este străpuns o săgeată» la figurat -» Am schimbat decizia "), care în joc poate fi auzită în realizarea a zeci de voci diferite.

5. În joc puteți auzi vocea lui Winnie the Pooh și diavolul tasmanian

10 Secretele uimitoare ale cerului de joc, pe care nu le știai

Aceasta este o altă confirmare a talentului uimitor de reîncarnare a actorilor de voce. Jim Cummings a dat voci nu numai lui Winnie the Pooh, ci și diavolului Tasmanian din caricatura populară. În plus, el deține, de asemenea, vocile multor personaje mai vechi de la Skyrim, pe care îi întâlniți pe drum.

4. Harta lui Skyrim nu este chiar cea mai mare creată de studioul Bethesda

Hărțile celui de-al doilea joc, The Elder Scrolls II: Daggerfall, ocupă o suprafață de 100.413 km2, care este de 4000 de ori mai mare decât lumea Skyrim. Acest lucru, desigur, este impresionant, dar există ouă de Paști TES II cu Luke Skywalker suspendate în lume? Cel mai probabil nu.

3. În loc de Skyrim, aproape că am obținut "Jocul Tronurilor"

10 Secretele uimitoare ale cerului de joc, pe care nu le știai

Chiar înainte de lansarea serialului naturalist cunoscut al canalului HBO, creatorii sai au considerat serios ideea de a crea un joc bazat pe motivele sale.

Într-un interviu cu EGMi Todd Howard a vorbit despre modul în care studio echipa a încercat să se adapteze materialul la stilul lor, dar ideea a fost respinsă în cele din urmă, deoarece studioul a crezut cu tărie în succesul Skyrim, în primul rând din cauza posibilității de a crea propriile lor eroi și mitologie. Howard a spus că la un moment dat au fost aproape gata să preia proiectul „Game of Thrones“. Slavă Domnului, intuiția încă nu a dezamăgit dezvoltatorii.

2. Emil Pagliarulo a venit cu celebra frază despre săgeata din genunchi

10 Secretele uimitoare ale cerului de joc, pe care nu le știai

În teorie, acum a devenit o expresie cult „am folosit [pentru a pune adăuga backstory], dar apoi am primit o săgeată în genunchi“ a fost preluat din romanul lui Patrick Rotfassa „Nume vânt“.

Cu toate acestea, blog-ul Kotaku într-un interviu cu regizorul Todd Howard a aflat că fraza inventat gărzi Pagliarulo, în scopul de a obține caracteristici umane și să reflecte interesele personajului tău joc și timpul în care el trăiește.

1. Skyrim a primit un record de 40 de puncte în revizuirea revistei Famitsu

Articole similare