8 Reguli pentru zborurile de noapte

8 Reguli pentru zborurile de noapte

Sa întâmplat astfel că recenta noastră călătorie în Malaezia și Indonezia a inclus 10 zboruri. Aceasta este de 12 zile. Este o mulțime de! Mai ales având în vedere distanțele care au fost acoperite pe parcursul acestei perioade. zborurile nocturne și piesa au fost foarte lungi (de exemplu, pe ruta Moscova - Singapore - Kuala Lumpur și vice-versa).

De două ori în această perioadă, o avere specială a căzut. Din aer am observat o puternică furtună asupra Indiei și erupția vulcanului Slamet în centrul Java.

Cât de frumos să petreceți o noapte în zbor

Cum să nu transformi un zbor de noapte într-un test pentru corp? Am formulat pentru mine câteva reguli:

Desigur, există mai multe momente pictate, legate direct de viața organismului. De exemplu, este logic să se monitorizeze prospețimea respirației. Din nou, companiile aeriene bune oferă fonduri pentru acest lucru (de exemplu, în cazul companiei Singapore Airlines - aceasta este o odorizantă specială a cavității orale). Are sens să frămânți gâtul și picioarele (în special ouăle).

Ce să faci într-un avion? La un moment dat am publicat deja "20 de moduri de a te ocupa într-un zbor lung".

8 Reguli pentru zborurile de noapte

Citiți mai multe

Articole similare