Întâlnirea rubinului cu internetul sa încheiat la egalitate - ziarul rusesc

Majoritatea primei jumătăți de pe teren de la formidabilul "Inter" a fost doar un nume. În parte, nu este surprinzător: "Nerazzurri", ca orice club italian care joacă în Europa League, preferă Serie A, deci câțiva dintre principalii jucători ai Inter rămân în rezervă.

Kazan a controlat în mod confortabil cursul jocului, de multe ori de forțele mari care atacau posesiunile lui Samir Khandanovici. În minutul 16, nervii lui Jonathan au trecut: brazilianul a adus "Inter" o pedeapsă, într-o situație inofensivă, lovind Gekdeniz Karadeniz în propria sa zonă de pedeapsă. Handanovich aproape a salvat gazdele, reflectând lovitura simplă a lui Bibars Nath, doar apărătorii portarului său nu au susținut: primul pe rebound a fost Alexander Ryazantsev - 1: 0.

Pentru prima jumătate a anului, "Ruby" ar putea fi "excelent", dacă nu pentru o pierdere inutilă de concentrare înainte de pauză. "Inter" pentru o perioadă scurtă de timp ar putea înscrie în mod repetat. Primul Kazan a rămas singur în propria pedeapsă, Jonathan și imediat a trăit, însă prima, de la cinci metri, a lovit fundașul, iar al doilea cap a lovit deasupra porții.

Al doilea atac al "negru și albastru" a fost încununat cu succes. Antonio Cassano de Esteban eco estetic a atras o penalizare Kambyaso: pentru un motiv sau altul, argentinianul a venit Serghei Ryzhikov, care atârnă în poartă deja gol, astfel încât Marko Livaja nu putea lipsi - 1: 1.

Cu toate acestea, pentru pauză, "Rubin" putea încă să plece, conducând în cont. Sub propria perdea a dublului de 45 de minute a fost aproape proiectat de Alexander Ryazantsev, dar, din păcate, mingea după lovitura lui a lovit postul.

A doua jumătate a echipei a început pe un curs de coliziune. La atacul lui Karadeniz, "Inter" a răspuns imediat cu un contraatac, care a completat inimă Livaya, de 19 ani. Lovitura inteligentă a lui Bokketti după standard și răspunsul gazdelor. Este uimitor că într-un astfel de joc "Rubin, obișnuit să joace numărul doi, se simțea ca un pește în apă.

Odată cu lansarea lui Freddie Guarin și Diego Milito, "Inter" a jucat mai puternic. Dar am uitat complet de apărare. Dar "Ruby" nu a uitat cum să contraatacă. După 84 minute, Roman Eremenko a trimis punct de vedere tehnic Salomon Rondon la o întâlnire cu Handanovic: venezuelene nu converg cu portarul, mingea musca în colțul de jos - 2: 1!

Este păcat, dar, la fel ca două ore mai devreme, "Anji", Kazanul nu a reușit să țină victoria. Și din nou totul sa întâmplat în timp adăugat: Diego Milito a împușcat, iar Nagatomo din punct de vedere tehnic a atins poarta cu mingea după Ryzhikov - 2: 2. "Ruby" ia de la "Milano" o remiză, care ar putea fi o victorie.