12 Desene animate în limba engleză pentru învățarea limbii

12 Desene animate în limba engleză pentru învățarea limbii

Clasicele genului

Voi începe cu desene animate, care sunt recunoscute în întreaga lume ca programe clasice de predare a limbii engleze. Primul este Gogo Loves English. Acesta este un desen animat despre dragonul lui Gogo, format din clipuri scurte de cinci minute. În cadrul scenariului, Gogo se găsește în diferite situații amuzante și instructive, în timp ce învață fraze folositoare și aplicabile în viață în limba engleză.

Cărți animate cognitive în engleză

Pentru acei părinți care doresc nu numai să învețe copilul englez, ci și să-i insuflească aptitudini utile, descoperirea este Crawford's Corner. încă se găsește sub numele de Crawford The Cat. Cat Crawford - protagonistul acestui desen animat - un personaj pozitiv cu obiceiuri bune. El va învăța copilul să-și spele dinții, să spună "mulțumesc" și "vă rog", să pliați jucăriile și să faceți exerciții dimineața.

12 Desene animate în limba engleză pentru învățarea limbii

Cele mai frumoase seriale

Filmele animate anterioare în limba engleză erau utile, dar foarte simple în ceea ce privește desenul. Pentru cei mai mici spectatori, simplitatea percepției este importantă, iar valoarea estetică ajunge la fundal. Un copil care se poate concentra deja pe imagini complexe, merită să arătăm alte lucrări - capodopere ale artei animate.

De exemplu, pe Internet ușor de a găsi Cartoon Little Bear - serial de desene animate produs în Canada, care spune despre principalul urs erou, familie, prieteni și aventuri incitante. Cel mai bine este să-l urmăriți după 4 ani.

12 Desene animate în limba engleză pentru învățarea limbii

Desene animate care au supraviețuit timpului

Cele mai bune lucrări, ca de obicei, nu devin caduce. Dar caracteristicile lor tehnice devin caduce. Și, în timp ce regizorii moderni fac remake-uri de filme de cult, canalele moderne de televiziune fac noi versiuni de desene animate, care sunt deosebit de apreciate de copii.

12 Desene animate în limba engleză pentru învățarea limbii

Un alt exemplu al unui desen animat care a supraviețuit timpului este o poveste despre un Penguinenk, care studiază limba engleză. Pingu Loves English iese de-a lungul anilor și chiar are propriul canal pe Youtube. O opțiune excelentă pentru copiii care încearcă numai limba engleză "să guste". Potrivit pentru copii de la 3 ani.

Cântece în engleză

De fapt, există o mulțime de desene animate care vor servi bine în studiul de limba engleză. Este important doar să înțelegeți că rezultatul acestor desene animate este adus doar dacă vă place acest tânăr spectator. Merită să rezolvi câteva lucrări și să găsești "propriile lor" - și apoi un nou format de lecții se va înrădăcina în familie pentru o lungă perioadă de timp.

Nu ar trebui să căutați Jungle, ci să faceți jingle
Dansând prin zăpadă, într-o sanie cu un singur cal,
Pe câmpurile pe care le vedem, râzând tot drumul.
Clopoței pe inelul bob-coils, făcând spiritele luminoase,
Ce distracție este să călărești și să cânți în seara asta un cantec cu sania.

Jingle clopote, jingle clopote, jingle tot drumul!
O ce distracție este să călăriți într-o sanie cu un singur cal.
Jingle clopote, jingle clopote, jingle tot drumul!
O ce distracție este să călăriți într-o sanie cu un singur cal.

Acum o zi sau două, am crezut că o să merg
În curând, domnișoara Fanny Bright, stătea lângă mine;
Calul era lejer și strident, nenorocirea părea o mulțime;
A intrat într-o băncă rătăcită și ne-am ridicat

Acum o zi sau două, povestea trebuie să-i spun
Am ieșit pe zăpadă și pe spate am căzut;
Un vag era călărit, în sania cu un singur cal, în aer liber
El a râs, pe când m-am întins și m-am îndepărtat repede

Acum, solul este alb, mergeți în timp ce sunteți tineri
Ia fetele în seara asta și cântă această cântec cu sania;
Dă-i un golf cu boboc, două-patruzeci de viteze
Trageți-l într-o sanie și crăpătură! vei lua conducerea

Voi începe să-i arăt desene animate în limba engleză, dar el nu-i place absolut "Shrek", "Corporation Monsters" etc. Dacă există astfel de - unde pot fi găsite? 12 desene animate în limba engleză pentru învățarea limbii.

Îmi place foarte mult vechile desene animate Disney din seria "Melodii amuzante" - prin referință.
ele sunt, de asemenea, frumos exprimate și în limba rusă

Articole similare