Poezia afectează gândirea și care sunt caracteristicile personale ale poeților? Să ne dăm seama!
Așa că viața sa dovedit că unul dintre grupurile mele de referință era o companie de poeți care sunt membri ai partidului de micro-poezie (m-am alăturat rangului organizatorilor). Și nu aveam de ales decât să studiez situația din interior (și să scriu poezie, bineînțeles).
![Influența poeziei asupra gândirii (propria experiență) (gândire) Influența poeziei asupra gândirii (experiența proprie)](https://images-on-off.com/images/180/vliyaniepoeziinamishleniesobstvenniyopit-e30b6582.jpg)
Deci, ce am afla? În primul rând, diferența dintre media poetului mediu „nepoeta“ (pentru o abordare similară nomatetichesky oameni creativi s-ar fi rupt capul meu, în timp ce agresivitate crescută nu le-au văzut), și în al doilea rând, ca și scriind poezii mi-a influențat cel mai mult.
Cum pot să rămân eu?
Cum să nu cădeți în acest abis?
Și cum pot fi cu tine?
A fi fără a cădea în această maturitate. (C)
![Influența poeziei asupra gândirii (propria experiență) (gândire) Influența poeziei asupra gândirii (experiența proprie)](https://images-on-off.com/images/180/vliyaniepoeziinamishleniesobstvenniyopit-1dd8c4e8.jpg)
2) Dupa ce m-am început să scriu poezie (am făcut-o inițial pentru a îmbunătăți abilitățile lingvistice și perfecționa abilitățile de oratorie și vorbitul în public), a început să observe un lucru interesant - modul în care fiecare creier cuvânt pe automatism selectează opțiunile de extensii de cuvinte, și așa mai departe fiecare eveniment creaza acelasi creier dezvoltarea situatiei / reactiilor / raspunsurilor / deciziilor / etc in conformitate cu aceeasi schema.
Cu prezența pe termen lung în acest mediu (și scriind poezii regulate), am început să observ că există o simulare constantă a diferitelor situații și metode de rezolvare a acestora, fără a face referire la situația „aici și acum“.
![Influența poeziei asupra gândirii (propria experiență) (gândire) Influența poeziei asupra gândirii (experiența proprie)](https://images-on-off.com/images/180/vliyaniepoeziinamishleniesobstvenniyopit-6f9e634b.jpg)
Vă mulțumim că ați citit, în Ziua Victoriei și o zi bună!