6 Semne că sufletul tău a experimentat reîncarnarea

Adepții filosofiei reîncarnării au evidențiat 6 semne prin care se poate recunoaște că sufletul avea un trecut.

6 Semne că sufletul tău a experimentat reîncarnarea

1. O persoană vede vise repetitive

O femeie visează în mod constant același coșmar: ea a fost un copil mic, o fată, și a fugit în jos pe coridor lung întuneric în rochie eră Marea Depresie. Ea este urmărită de un om necunoscut cu un topor. Când o apucă, se trezește. Dacă visezi că ești - orice altă persoană care trăiește într-un alt timp, iar acest vis se repetă, apoi, în conformitate cu înțelepții de Est, ați avut o viață anterioară.

2. Sentimentul puternic al șaselea

Toată lumea are intuiție, dar, de regulă, când este tânără, este mai degrabă superficială, dar cu vârsta și experiența devine mai puternică și mai clară. Învățăturile din Est insistă: o intuiție naturală puternică este un semn al unui suflet renăscut.

3. Memoria necunoscuta

Uneori, o persoană își poate aminti în detaliu situații care nu i s-au putut întâmpla a priori. De exemplu, amintirea vârstei bătrâne a unui tânăr. Cu toate acestea, această caracteristică este rară.

4. Momente de previziune

Hindușii cred că uneori oamenii pot deschide viitorul prin gânduri, sentimente, vederi. Jung a atribuit acest lucru inconștientului colectiv. Mecanismul acestui lucru nu este cunoscut, însă filosofii estici cred că oamenii care au fost reîncarnați pot face acest lucru.

5. Senzație de vârstă

Acest fenomen poate apărea atunci când o persoană simte că sufletul său trăiește mai mult decât el însuși. Dacă ești înțelept dincolo de anii lor, sau se simt mai matur decat ar trebui, este posibil ca în spatele tău este trecut, iar acum - unul dintre „real“.

6. Omul este nebun ca anumite epoci sau culturi

Ei bine, de exemplu, cineva sa născut în 1988, și este de până la loviturile de gâscă care au rănit în anii '20. Sau germanul pur și simplu se simte brusc acasă, lovind, de exemplu, San Francisco. Dacă te gândești la teoria hindusă, nu numai că, și acești oameni erau deja acolo, trăiau în acest loc sau în timp. Dar într-o viață trecută.

Mă simt ca acasă pretutindeni, în Caucaz, în Italia, în Polonia, Germania, Ungaria. Mai ales cu câinii lor. De câte ori mi sa spus să nu mă apropii - toți se rup și eu vin și mă linge. Mai ales două cazuri În orașul Kaspi, nu departe de Tbilisi, sa aflat într-o călătorie de afaceri la uzina Kaspielektroapparat. Trec prin teritoriu și văd - un caucazian uriaș - un câine pe un lanț. Nu puteam să stau jos să stau lângă el m-am mângâiat - baldetul se întoarce pe spate și brusc am auzit: "Sacha! nu se poate călca! "întreb eu de ce. și am auzit ca răspuns - el e tot de vărsare! și al doilea caz în Italia. Am venit la moșie proprietarului companiei - a avertizat că câinii nu au părăsit mașina6 - au fost eliberați gardieni la terenul proprietății. Am decis că această interdicție nu a fost pentru mine. a ieșit. Mă uit la mine să grăbesc doi câini de oaie. M-am așezat pe traseul brodătorului. Câinii s-au ridicat și am vorbit cu ei în limba rusă. Poate că le-a plăcut limba rusă, nu știu. dar ei s-au așezat pe ambele părți și au început să-și lingă obrajii. Poate că au vrut să o încerce mai întâi. Proprietarul a venit, a văzut tabloul, a fluturat mâna și toată lumea a intrat în casă. Senor Sardini știa deja că m-am făcut deja prieteni cu fabrica de paznici pentru câini.

Reîncarnarea nu este o renaștere literală, și nu poate fi luat ca un alfa și rai și iad, și așa mai departe ... Acesta este conceptul de misticism pervertite, și arată cu adevărat schimbarea (naștere și moarte) a conștiinței. De exemplu, mica ta „I“ - a murit un alcoolic la un moment dat și sa născut „I“ - Serebryannik altă pasiune care caracterizează o persoană. Și astfel omul „moare și se naște“ din suferința pasiunilor lor și până când ajunge la spiritual „I“, care este despătimirea și vă permite să gestionați mici „I“, se va roti într-un cerc de „Samsara“, și suferă de slăbiciunile lor. Și toate cele de mai sus în articol se referă la domeniul psihologiei și sunt ușor de explicat de acesta. Noroc și credință rezonabilă!

Articole similare