5 Semne adevărate că ești prea atașat de ea

5 Semne adevărate că ești prea atașat de ea

Fata viselor lui: Își lasă chiloții la casă

Stuck: Lasă o periuță de dinți la casa lui

Fata viselor lui: Cu înțelegere se referă la disprețul față de cel dintâi

Stuck: Îi disprețuiește pe toți colegii lui drăguți

Își urăște fosta prietena? Atunci și tu poți să o tratezi cu dispreț. Dar dacă el își respectă colegul cu sânii luxurianți, purtând bastoane și un mini, trebuie să-l acceptați și voi. În relațiile de încredere, orice fete și băieți străini nu sunt o problemă, dar dacă simțiți că pământul se îndepărtează de la drum, este timpul să vorbiți sincer cu prietenul tău. Doar nu-l face să se justifice. Este mai bine să spui: "Mă simt nesigur, pentru că secretarul tău Masha e atât de frumos" decât "Această Masha e doar o târfă proastă, nu înțeleg de ce nu o vei da foc". Gelozia este o formă malignă de lipire care provoacă o serie de probleme în relație, inclusiv resentimente, neînțelegeri și minciuni.

Fata viselor lui: Refuză să-i invite pe un prieten, pentru că deja a planificat o seară cu el

Lipirea: Va refuza să se întâlnească cu prietenii de fiecare dată când există o șansă că el va chema și va oferi să meargă împreună

Știi ce e cu adevărat sexy? Independența! Dacă prietenul tău nu este un controlor despotic, nu îți va spune ce să faci sau cere să-ți petreci tot timpul liber cu el. Este normal să ai uneori "alte planuri" - chiar dacă de fapt vrei să stai acasă, să vezi "Sex și orașul" și să bei un pahar de vin. Când el aruncă ocazional o expresie ca: "Am putea viziona fotbalul împreună la mine acasă vineri", oferă o altă opțiune: "Vineri, sunt ocupat. Ce zici de cineva în restaurantul acela italian de duminică? Nu este nimic în neregulă cu dictarea regulilor dvs.!

Fata de visele sale: pleacă mai devreme la petrecere și o roagă să o sune mâine

Lipirea: rămâne, dar toată aparența arată dezamăgire pentru că nu voia să plece cu ea

Dacă sunteți obosit, nu vă simțiți bine sau vă sculați devreme pentru muncă devreme, dați-i un aer sărut și plecați - nu este o problemă. Problema stă lângă el, ca un câine devotat și a jignit că nu dorea să părăsească petrecerea în momentul în care vroiai. Asigurați-vă că va observa nemulțumirea dvs., chiar dacă faceți tot ce vă stă în putință. Și mânia tăcută va fi o dovadă pentru el în favoarea faptului că dorințele lui vor fi întotdeauna mai importante decât ale tale.

Fata viselor lui. Îi trimite sms că va întârzia la o întâlnire

Stuck: îi trimite SMS-uri de fiecare dată când nu are nimic de făcut
Datoria ta: "Ce mai faci?" Tipul înțelege cum: "Hei, am nevoie de atenția ta", deci dacă este așa, spune-i drept. "Mi-a fost dor de tine, ai o zi bună" - o opțiune bună, numai pentru că nu-l forțează la un dialog când este ocupat.