35 Recenzii ale Institutului Umanitar și Economic Moscova de la Moscova, Yakimanka, Leninsky

Am absolvit facultatea de drept timp de 5 ani. Am fost surprins de faptul că nu existau mită în cadrul unei instituții de învățământ superior non-statală. Aproape 40% dintre solicitanți nu au obținut diploma. Aproape toți cei care au numărat ușor și simplu au fugit sau au fost expulzați. La facultatea de drept, majoritatea profesorilor erau atașați de curele de umăr. Fostul sau actualul angajat. Apoi, numai facultatea "pentru vizitatori" a câștigat impuls, dar a fost o realitate paralelă. Cum și pentru ceea ce pun evaluarea pe care nu o cunosc. Probabil prin principiul pentru sat va coborî. Rectorul Demidova a fost în contact. Data viitoare ›

Fac studii la Universitatea Economică de Stat din Moscova pentru al doilea an într-un grup de week-end și vreau să spun că acesta este un loc minunat, fără exagerare, TEMPLE ȘTIINȚEI. Comentariile negative au fost și vor fi întotdeauna, concurenții și oamenii invidiosi foarte mult. Doriți să obțineți cunoștințe, veniți la noi (consider că MGSE este a doua mea casă)! Am 35 de ani, eu sunt mama a doi copii și, desigur, am abordat alegerea instituției cu toată seriozitatea, pentru că nu-mi pasă unde să studiez. Mulțumită profesorilor noștri pentru cunoștințele lor, răbdarea, loialitatea, nu voi lista pe nume de familie. Data viitoare ›

Aș dori să-i mulțumesc numeroșii mei profesori, care, în patru ani de studiu au avut deja destul de prelegeri minunate, proaspete și set profesional de cunoștințe pe un număr foarte mare de subiecți, nu numai umanitar în sensul strict al cuvântului, dar, de asemenea, mai aproape de economie, știință, ecologie, juridic câmp, chiar de student leneș poate duce departe în elementul său profesor interesant, cunostinte si carismatic, iar la Institutul majorității practice. Încă o dată, mulțumesc tuturor!

Astăzi institutul a creat toate condițiile necesare: o sală de mese destul de spațioasă la prețuri rezonabile, unde puteți mânca delicios; o sală de asamblare cu un număr suficient de locuri, aici se desfășoară competițiile anuale KVN. Procesul educațional la MGSE este clar organizat în funcție de programul cursului și constă din clase teoretice și practice. Programul este distribuit o dată pentru o lună, astfel încât studenții să nu aibă niciodată întrebări cu privire la numărul de clase din această zi sau din acea zi. De asemenea, programul de teste și. Data viitoare ›

Pe site se află despre instruirea cu ajutorul DOT (la distanță). Am încercat să intru în universitate. Lucrez foarte mult. Am fost interesat să studiez în absență, folosind tehnologii la distanță. Am găsit informațiile din ISEU. Totul sa triplat. Doar când veniți la comisia de admitere sunt crescuți pentru un curs de corespondență clasic, unde costul este de două ori mai scump. Atunci pentru cine a fost emis ordinul? Nu pierdeți timpul. Atitudinea este amețită.

Profesorii și angajații nu primesc un salariu, deci se schimbă cu viteza spațială. Nimeni nu este interesat de prezența elevilor în clasă și mai ales în educație. Dimpotrivă, ar fi mai bine să nu mergem la orele de curs și imediat la box-office primim diplome în schimbul banilor. Este trist. Foarte.

Cu speranță au venit reclamanții, că odată va exista un institut pentru persoanele cu handicap. Dar din păcate. Rectorul a umilit persoanele cu handicap, spunând de ce au nevoie de educație, nu va funcționa oricum, doar că vor ocupa locul. Sănătos să aștepte pentru ei nu va. Înțeleg că dacă instituția este pentru persoanele cu dizabilități, atunci de ce învață copii sănătoși, este primul. În al doilea rând, de ce instituția a cerut persoanelor cu handicap 1 și 2 grame? RECTOR Bayramov se comportă într-un mod ciudat, umilind persoanele cu handicap, un naționalist, la institut, mai ales hachiki, întregul popor. Data viitoare ›

Nu voi spune prea mult timp. Voi spune așa - doriți ca după absolvire să continuați să studiați în ea - veniți aici. Este adevărat că este greu să numești această "primire" - este una formală, cel mai important este să-l plătești la timp. Nimeni nu va fi expulzat de aici, chiar dacă ați sări peste toate clasele, puteți plăti întotdeauna așa-numita amendă pentru rambursare, cu alte cuvinte, mita legalizată. Rectorul - o doamnă de ani de la Siberia (nu o glumă) cu accent sibirian, este tot felul de a arăta că îi datorați ceva. Data viitoare ›

Unii cetățeni din Turkmenistan studiază și toți, într-un mod ciudat, apar pentru 3 luni de formare (și chiar mai devreme) de diplome de MGSE în învățământul secundar special complet! Nimeni nu ascunde faptul că diploma poate fi cumpărată pentru mai puțin de 20.000 de ruble. Elevii și două cuvinte nu se pot conecta în limba rusă. Declarați deschis că achiziționează toate examenele și testele. Nu numai că nu returnează banii pentru formare, deci chiar și cu returnarea documentelor necesită o compensație suplimentară materială!

După reparare, a devenit confortabil. O clădire a fost construită pe Molodezhka. Vederea este răsfățată doar de dominația oaspeților capitalei, care "învață" într-un mod necunoscut, aproape fără a cunoaște limba rusă. Mai presus de toate, ele sunt atinse de lecții străine pentru ei). Profesori slabi. Vorbind de ei! Timp de 5, 5 ani de studiu nu a existat nici o mită. Toți cadrele didactice din domeniul economic aflat sub conducere militară. A fost foarte plăcut să se ocupe de ei, MULTUMESC! În cadrul examenelor a fost dificil să obțineți un scor mare și să nu treceți (inst este unul comercial). Data viitoare ›

Dacă nu vrei să studiezi, ești binevenit aici. Plătește bani și totul va fi minunat! Pentru toate re-ia 1500 de ruble, pentru certificatul academic - 1500 și se va face 2-3 luni! La transferul la o altă universitate pentru o întoarcere de bani semestru de la zero - DEKANSHA Facultatea de Economie la întrebarea, și cum te întorci pentru un semestru, care nu a început încă - nu merg înapoi, ești doar despre bani și cred! Atât de mult nervi și timpul petrecut pentru a elimina 50% din banii plătiți. Organizarea studiilor este urâtă. Metodiștii. Data viitoare ›

Institutul a fost amintit pe scurt: - de către profesorii incompetenți - greșelile rectorului. Cunoașterea pentru a ajunge acolo este o feat.

Am absolvit facultatea de drept timp de 5 ani. Am fost surprins de faptul că nu existau mită în cadrul unei instituții de învățământ superior non-statală. Aproape 40% dintre solicitanți nu au obținut diploma. Aproape toți cei care au numărat ușor și simplu au fugit sau au fost expulzați. La facultatea de drept, majoritatea profesorilor erau atașați de curele de umăr. Fostul sau actualul angajat. Apoi, numai facultatea "pentru vizitatori" a câștigat impuls, dar a fost o realitate paralelă. Cum și pentru ceea ce pun evaluarea pe care nu o cunosc. Probabil prin principiul pentru sat va coborî. Rectorul Demidova a fost în contact. Data viitoare ›

Pe site se află despre formarea cu utilizarea DOT (la distanță). Am încercat să intru în universitate. Lucrez foarte mult. Am fost interesat să studiez în absență, folosind tehnologii la distanță. Am găsit informațiile din ISEU. Totul sa triplat. Doar când veniți la comisia de admitere sunt crescuți pentru un curs de corespondență clasic, unde costul este de două ori mai scump. Atunci pentru cine a fost emis ordinul? Nu pierdeți timpul. Atitudinea este amețită.

Fac studii la Universitatea Economică de Stat din Moscova pentru al doilea an într-un grup de week-end și vreau să spun că acesta este un loc minunat, fără exagerare, TEMPLE ȘTIINȚEI. Comentariile negative au fost și vor fi întotdeauna, concurenții și oamenii invidiosi foarte mult. Doriți să obțineți cunoștințe, veniți la noi (consider că MGSE este a doua mea casă)! Am 35 de ani, eu sunt mama a doi copii și, desigur, am abordat alegerea instituției cu toată seriozitatea, pentru că nu-mi pasă unde să studiez. Mulțumită profesorilor noștri pentru cunoștințele lor, răbdarea, loialitatea, nu voi lista pe nume de familie. Data viitoare ›

După reparare, a devenit confortabil. O clădire a fost construită pe Molodezhka. Vederea este răsfățată doar de dominația oaspeților capitalei, care "învață" într-un mod necunoscut, aproape fără a cunoaște limba rusă. Mai presus de toate, ele sunt atinse de lecții străine pentru ei). Profesori slabi. Vorbind de ei! Timp de 5, 5 ani de studiu nu a existat nici o mită. Toți cadrele didactice din domeniul economic aflat sub conducere militară. A fost foarte plăcut să se ocupe de ei, MULTUMESC! În cadrul examenelor a fost dificil să obțineți un scor mare și să nu treceți (inst este unul comercial). Data viitoare ›

Fac studii la institut pentru al patrulea an și sunt complet mulțumit de el. Până atunci am participat la cursuri pregătitoare. Vă sfătuiesc cu tărie - în plus față de pregătirea pentru examenele de admitere, ele reînnoiesc perfect cunoștințele școlare. În ceea ce privește instruirea în cadrul MGSE, cred că principala caracteristică sunt profesorii cu calificări excelente. A merge la prelegerile și seminariile lor este o plăcere, deoarece acestea arată ingenuitate în prezentarea informațiilor și sunt capabili să găsească o abordare pentru fiecare elev. Data viitoare ›

Sora - locul unde trăiau surorile milei și morgă - unde ajungem cu toții, când viața noastră se termină. Dar este mai bine să nu te gândești la asta, pentru că viața este un adevărat dar al destinului și trebuie să trăiești în mod rezonabil, cinstit și fericit!

Misterele sunt concurenți! De câțiva ani ați încercat, fără rezultate, să încercați să înființați participanți la MGSE. În ciuda acestui fapt, numărul de boboci din MGSE crește anual. Secretul succesului nostru poate fi împărțit cu dvs.: - licență și stat. acreditare; - cheltuieli de fonduri orientate și atent (rezultatul - două clădiri proprii cu reparații de calitate europeană în apropierea stațiilor de metrou); - costul accesibil al educației (de la 21.000 la 37.000 de ruble pe semestru); - Gratuit. Data viitoare ›

Voi face doar acest an și a devenit interesat de MGSE (nu departe de casă există un prieten sfătuit). Clădiri, într-adevăr, impresionante - au intrat și au învățat despre toate detaliile, le-a plăcut. Pretul mi sa părut, de asemenea, adecvat, pentru că alegerea acum liceu, am fost confruntat cu o prețuri uluitoare - astfel încât prețul de IHEI mi-a plăcut. Și nu a auzit de mită de la prietenul ei și ea studiază anul trecut. De asemenea, a început să observe feedback-ul pozitiv pe internet despre predare. Data viitoare ›

Aș dori să menționez că, de mulți ani, autoritățile au încercat să acorde o atenție universală problemei persoanelor cu dizabilități din țara noastră. Mulți dintre ei, de asemenea, doresc să primească educație. Conducerea Universității va face totul astfel încât oamenii în scaune cu rotile se pot deplasa în jurul clădirii cu confort, în marea majoritate a universităților publice, acest lucru nu este, și este puțin probabil să fie.

A fost lansat anul trecut, când clădirea principală avea încă reparații. Cu câteva săptămâni în urmă, m-am oprit la MGSE în afaceri și am fost plăcut surprins - dacă nu să spun, șocat. Dintr-o clădire mică, nepretențioasă, clădirea principală sa transformat într-o clădire cu multe etaje, dotată cu cea mai recentă tehnologie (vorbesc despre ascensoare, da). Am regretat chiar că am terminat înainte să învăț într-o clădire atât de la modă) și sala de mese este deschisă - alegerea mi sa părut să devină mai diversă și prețurile mai mici. Data viitoare ›

Se întâmplă lucruri ciudate, unele sunt pozitive despre institut, altele sunt ofensatoare, dar noi învățăm ca unul! Astăzi, institutul a creat toate condițiile necesare pentru educația normală, dacă se dorește, bineînțeles. De asemenea, un personal didactic bine ales nu poate fi negat. Fiecare dintre ele are propria metodologie specifică de predare și chiar materialul cel mai complex pe care încearcă să-l prezinte într-o formă mai ușor de înțeles și accesibil pentru studenți și, cel mai important, pentru majoritatea profesorilor. Data viitoare ›

Puteți studia la Universitatea de Stat din Moscova și puteți ieși de acolo de PTUshnik, nu este la universitate, este personalitatea elevului. Cei care doresc cu adevărat să studieze, vor avea cunoștință neapărat, mai ales că sunt dați de profesori minunați, cel puțin profesorii Demin și Dibizhev. În ceea ce privește locația, este foarte convenabil și care este diferența că clădirea este o fostă morgă, mai ales acum că reparația sa terminat. RSCU este modul în care se află pe teritoriul cimitirului. Multi-naționalitatea studenților din universitate vorbește numai despre faptul că oamenii sunt diferiți. Data viitoare ›

Institutul se află în reparație de multă vreme, dar acum totul este bine - frumos și confortabil. Fac studii la Facultatea de Științe Umaniste - cadrele didactice, mai ales bune, dar și exigente, dau cunoștințe foarte bune (cu excepția cazului în care, bineînțeles, nu stai doar pantalonii tăi). În timp ce reparațiile se petreceau - nu aveam unde să mănânc la institut, dar acum există un bufet, prețurile sunt democratice. În ceea ce privește mita: de obicei cei care nu studiază deloc vorbește despre asta, iar apoi sunt surprinși de leu, considerând-o ca un indiciu de mită. Suntem aproape în grup. Data viitoare ›

Aș dori să-i mulțumesc numeroșii mei profesori, care, în patru ani de studiu au avut deja destul de prelegeri minunate, proaspete și set profesional de cunoștințe pe un număr foarte mare de subiecți, nu numai umanitar în sensul strict al cuvântului, dar, de asemenea, mai aproape de economie, știință, ecologie, juridic câmp, chiar de student leneș poate duce departe în elementul său profesor interesant, cunostinte si carismatic, iar la Institutul majorității practice. Încă o dată, mulțumesc tuturor!

Astăzi institutul a creat toate condițiile necesare: o sală de mese destul de spațioasă la prețuri rezonabile, unde puteți mânca delicios; o sală de asamblare cu un număr suficient de locuri, aici se desfășoară competițiile anuale KVN. Procesul educațional la MGSE este clar organizat în funcție de programul cursului și constă din clase teoretice și practice. Programul este distribuit o dată pentru o lună, astfel încât studenții să nu aibă niciodată întrebări cu privire la numărul de clase din această zi sau din acea zi. De asemenea, programul de teste și. Data viitoare ›

Articole similare