5 Cele mai bune locuri pentru a rămâne în Goa

Astăzi vă vom spune despre cele mai bune locuri pentru a vă relaxa atunci când veți merge la Goa, sau "pe Goa", unde merg unii turiști. 🙂 Unul dintre stările noastre preferate din India nu-și pierde farmecul, în ciuda frazei de la vechii hippies că "Goa nu este același ..."

Atât atmosfera Gohan îi va lovi pe spate în spiritul libertății, iar ghizii vor agita portofelele groase ale turiștilor, oferindu-le un sentiment de lux pentru bani relativ puțini; căutătorii - chakrele pline ale descoperirilor spirituale și cele pierdute - sarcina vivacității și speranța pentru miracole. Până acum, am sentimentul că India va da totul pentru toată lumea pe care o caută, ceva de-al lor.

Când am fost în India pentru prima dată, căutam senzații neobișnuite, libertate și speranța că în leagănul copiilor din Goan va fi o parte a energiei originale, m-au adus în nordul țării Goa. Acestea sunt dansuri în surf, muzică live, oameni relaxați la petreceri zilnice din Anjuna și pe Vagator.

5 Cele mai bune locuri pentru a rămâne în Goa

Au existat alte minuni - ieșiri de soare și apusuri de soare pe o stâncă între un Vagator mic și mare. Merită să te uiți la plaja populară din Arambol și să decidă pentru tine ceea ce este atât de atractiv pentru oameni.

Patru ani mai târziu, căutarea tăcerii și a frumuseții ne-a condus la plaja Palolem din sudul țării Goa, iar săptămâna relaxată a zburat foarte repede. De aici puteți ajunge cu ușurință la plaja pustie din Agonda. Opțiunile din Goa sunt complete, puteți alege cea mai bună plajă pentru ocupare și activitate.

În vechea Goa puteți veni chiar și pentru o zi, uitați-vă la arhitectura colonială și la catedrale.

5 Cele mai bune locuri pentru a rămâne în Goa

Veți obține o mulțime de fotografii bune și o călătorie în Portugalia poate fi amânată. M-am uitat să arunc o privire la nunta din biserica catolică și să o conving pe polițist că sunt un șofer bun și că nu ar trebui să-mi amendez o mie de rupii pentru că conduc fără drepturi.

Ziua de zi în Anjuna este ca o sărbătoare în fiecare miercuri. Același entuziasm adună mulțimi de oameni pe piața de noapte din Arpor. Acolo vom colecta suveniruri, dacă ne oprim pentru câteva săptămâni sau ne vom perfecționa abilitățile de tranzacționare în bătălia pentru bluze frumoase, pungi, pantaloni cu motley și chiluma - ceva va dori în mod necesar să cumpere acolo.

5 Cele mai bune locuri pentru a rămâne în Goa

În plus față de Vechiul Goa, puteți atinge istoria vizitând fortul din Aguada și fortul ruinat din Chapora, toată această plăcere este în North Goa. Mergând de-a lungul ruinelor fortului vechi. vă puteți imagina că a fost în diferite părți ale acestei clădiri, așteptați pentru seara și scoateți unul dintre cele mai frumoase apusuri de soare din viața voastră.

5 Cele mai bune locuri pentru a rămâne în Goa

Ruinele Fort Chapora.

În același Chapora, există un loc minunat unde merge toată "lumina" Goan - se numește JuiceCenter. Pentru un pahar mare de suc proaspăt stors sau un milkshake, puteți trece în orele cele mai fierbinți. În acest timp, aflați unde se vor aduna oamenii în seara, primiți o pereche de pliante, căutați locuitorii spirituali "locali" și cunoașteți oameni buni.

A stat acolo ore întregi, câteva cocktailuri am avut destule pentru a mânca și a mânca și a fi beat. Cei care vor trăi în partea de sud a orașului Goa, probabil vor fi departe de a conduce la centrul de juss, atunci puteți petrece timp plăcut în cafenea Little World din Palolem. În Goa, incredibil de multe restaurante și cafenele cu bucătărie diferită, sunt sigur că în zona oricărei plaje găsiți câteva care sunt ideale pentru fiecare călător.

Du-te la Goa în avion. biletele sunt mai bine de a alege în avans, dar cu locuințe nu este atât de evident. Poate că în timpul sezonului de vârf, va trebui să călătorim și să ne uităm la opțiuni diferite, dacă nu am rezervat în prealabil, iar în restul timpului, pe site-ul am întotdeauna locuri mai ieftine decât atunci când rezervăm online.

pentru a trimite

Veți fi interesat

M-am gândit la asta, așa că nu pot să mă liniștesc. Oamenii spun adesea că este o nebunie să se întoarcă din nou la un punct de pe planetă, când este mult mai frumoasă și neexplorată. Dar Goa pentru mine - niște descoperiri neașteptate, pur și simplu locul meu pe senzațiile interne. Nici măcar n-am crezut că se întâmplă așa. În general, este absolut adevărat IT. )))
Și când te duci din nou? 🙂

Probabil continuăm să respectăm acest legământ cu privire la noul, frumosul și neexplorat, și rareori ne întoarcem în aceleași locuri. Anul acesta, am fost în partea de sud, dar data viitoare nu știu ... Până acum, există suficiente cazuri în Rusia. 🙂
Într-o zi vom veni din nou! Este minunat că ați găsit un loc atât de special pentru dvs., am fost și eu, a fost foarte cool, dar un plan clar când ajungem nu. Ai fost în nordul Indiei? În Himalaya?

Lasă un răspuns

Articole similare