16 ani, anastasia kravchenya de la Kalinkovich a spus ceea ce proiectul ei a învățat NTV "esti super! "

Mâine, 26 mai, la exact ora 12.00, ora Moscovei, se va numi câștigătorii proiectului NTV „Tu ești mare!“ - Vocal Concursul International. Triumfatorii sunt aleși de telespectatorii prin vot prin SMS, vor ieși pe scena Palatului Kremlin din Moscova. Printre cei 10 finaliști, Minsker Daria Chernova. Artistul de 17 ani se ridică pe un piedestal, este prea devreme pentru a spune.

Cu toate acestea, Belarusii au simțit deja gustul victoriei: încă un participant al proiectului Anastasia Kravchina a câștigat premiul pentru public. Nastia a revenit de la filmare în Kalinkovichi acasă, la școală (de altfel, este valabil și pentru medalia de aur) și se pregătește pentru următoarea competiție. Ce visează un talent de 16 ani din zona îndepărtată - într-un interviu cu "SG".


16 ani, anastasia kravchenya de la Kalinkovich a spus ceea ce proiectul ei a învățat NTV


Nastia era orfanată foarte devreme: mai întâi, mama ei a murit de cancer, când fetița avea doar 3 luni, apoi tatăl a murit într-un incendiu. Paznicul a fost bunica Juliei Ivanovna, dar acum aproape doi ani a dispărut. Pierderea persoanei native, pe care Nastya la numit-o mama, fata a experimentat foarte tare: ea nu a cântat timp de aproape doi ani și nu a practicat. Acum locuiește în familia nașului Vladimir Nikolaevich, studiază în forma a 10-a, revenind la cântat.

- Nastya, ați parcurs un drum lung în proiect și s-au oprit la un pas de la final. Pentru ce lecții apreciați concurența?

- Nu mă ascund, eram supărat că nu m-am dus la finală. Cu toate acestea, fiecare filmare a fost special. Sunt fericit că am trecut o școală excelentă, sunt recunoscător pentru soarta acestor lecții de pe scena pe care am lucrat în fața camerelor de luat vederi și a cursurilor de masterat pe vocal cu profesioniștii. Nici un concert, nici o experiență. De exemplu, să cânți cu Grigory Leps pe o scenă este o impresie colosală. Și este o mare onoare să-ți reprezinți țara, vorbind membrilor juriului - coryphaeanii afacerilor de spectacol rusesc. Premiul meu pentru proiectul "Sunteți super!" Am primit deja - acesta este un premiu al simpatiei publicului, dragă și importantă pentru mine. Consider acest lucru ca un succes în scenă și nu mă opresc: competiția ma împietrit și mai mult. Și, cred, va veni la îndemână în viitor, pentru că voi lega viața mea cu creativitatea.

- Despre ce sferă vorbim?

- Visez despre profesia de actori de teatru și de cinema. Voi intra în teatru. Continuă să practic vocal: mă pregătesc pentru concursul internațional "Golden Bee" din Klimovici.

- Ați observat corect. Dar aceasta este singura experiență care acționează. În mod surprinzător, participarea la proiectul de film a fost o decizie spontană. Într-o zi, am primit un apel de la actorul Pavel Dubrinsky (întâlnit la proiectul ONT "Cant!"). El a spus pur și simplu: "Mâine este turnarea în Minsk, vei veni?" Am fost de acord, mai ales că iubita mea bunica Yulia Ivanovna ma susținut și am plecat, nu mai a avut loc nici o casting și rolul meu! Mă mărturisesc că, când m-am văzut pe un robinet mare, mi-am dat seama: mă pot reîncarna, am emoții diferite. A jucat în fată fotografie cu un caracter îndrăzneț. Filmarea, desigur, epuizată, dar merită: acum știu ce vreau să devin. Prin urmare, acum toate concursurile și proiectele în care am participat, consider că este un mic pas spre cariera visurilor.

- Acest proiect este recunoscător pentru faptul că, la o vârstă fragedă, am reușit să merg pe scena mare și să înțeleg ce înseamnă să lucrați în fața camerei. Sunt fericit că am făcut cunoștințe interesante cu vedetele din Belarus, de exemplu, cu Herman, Alexandra și Constantin, Iskui Abalyan, cu cei care fac spectacolul, dar rămân în umbră. Am văzut această bucătărie pentru prima dată și am fost uimită. Și am înțeles deja particularitățile muncii când am ajuns la "Ești super!". Filmarea în proiectul rusesc a durat foarte mult timp. În total, școala a ratat cel puțin un sfert. Dar am profesori excelenți, se bucură sincer de succes. Îi sunt recunoscător pentru sprijinul lor.

- Nastya, corelez succesele tale cu reperele din biografia mea și sunt surprins de puterea ta de voință. Pierderea părinților, bunica iubită, care te-a crescut, accident, când ai condus o mașină. Uitandu-ma la o fata atat de fragila, ea nu se potriveste in capul meu, cum ar putea fi cu toata aceasta experienta si sa continue. De unde provin forțele?

- Este o întrebare foarte dificilă. Da, poate că arăt fragil, dar puternic în spirit. Rar plâng. A temperat împrejurările. În general, în ciuda proceselor, sunt un mare credincios. Vreau să trăiesc cât mai mult posibil. Îmi doresc asta rudelor mele. La urma urmei, fără sprijinul lor, nu s-ar fi realizat niciun succes. Îi mulțumesc bunicii târzii Julia Ivanovna, celei mai bune prietene, Zinaida Stepanovna, care ne-a susținut încă din copilarie, când mama a murit. Îi mulțumesc nașului Vladimir Nikolaevici și soției sale Nina Vladimirovna, unchiul meu Alexander Kravchenko. Ele se înrădăcinează pentru mine mereu și peste tot. Acesta este cel mai important lucru.

Proiectul NTV "Sunteți super!" A prezentat o șansă copiilor talentați care s-au găsit fără îngrijire părintească pentru a se exprima. Participanții la concurs sunt 92 de cântăreți din Rusia, Abhazia, Azerbaidjan, Armenia, Belarus, Georgia, Kazahstan, Kârgâzstan, Moldova, Ucraina, Estonia și Osetia de Sud. Aceștia sunt copii - elevi ai orfelinatelor, școlile internat, copii din familii de asistenți maternali și tutori.

Articole similare