1 septembrie - ce înseamnă această primă zi de toamnă a calendarului pentru tine?

Oh, și ai zâmbit cu răspunsul tău. +. nu au auzit niciodată de o vacanță cu un nume similar!
Și personal de la mine, felicitări, începând cu anul universitar. din partea de jos a inimii! - Acum 2 ani

1 septembrie - ce înseamnă această primă zi de toamnă a calendarului pentru tine?

Multe mulțumiri care și-au adus aminte de acest eveniment triste acum 11 ani, aceasta este într-adevăr o pagină "de neuitat" în cartea groasă "a istoriei rusești! Rămâne doar să sperăm că acest coșmar nu se va mai repeta într-unul din orașele atât în ​​Rusia, cât și în întreaga lume! - Acum 2 ani

În ajunul acestei "sărbători" îmi dau seama că vara sa terminat. Încerc să înțeleg dacă am făcut totul în vara pe care am planificat-o. De obicei - nu toate :)

Pentru mulți, aceasta este o sărbătoare profesională, profesorii care îi iubesc pe elevi / elevi sunt cel mai probabil fericiți pentru el, pentru că după aceea vor lucra cu copiii lor preferați pentru următoarele 9 luni))

Oh, da, există câteva gânduri despre transferul începutului anului academic - acest lucru este inacceptabil.

1 septembrie - ce înseamnă această primă zi de toamnă a calendarului pentru tine?

Voi încerca să răspund mai repede, deși vă puteți răspândi mult timp.

În această zi pentru agitație la școală întotdeauna așa că au uitat de mine și sunt deja obișnuită cu asta și nu te supăra :).

Și, în general, nu sunt obișnuit să sărbătorim în această zi - așa cum nu a fost înainte de toate.

Uneori adevărul a fost felicitat, dar în cea mai mare parte a doua sau a treia :).

Și ziua în sine îmi place - pentru mine este grijuliu și trist, dar tristețea este lumină și pace a minții - totul este ca de obicei, viața merge ca de obicei.

Aceasta este o coincidență! De ce răspunsul tău a fost puțin trist, deși ai două sărbători în doar câteva ore.
În orice caz, cu aurul vopsit în toamnă și bineînțeles cu ziua de naștere a mâine! Sănătate și succes în tot. și încercați să zâmbiți mai des, aceasta este o stare frumoasă a sufletului nostru uman! - Acum 2 ani

Pentru mine, întotdeauna această zi a fost groaznică și nervoasă! Am deja 35 de ani, dar încă mă simt inconfortabil în această zi! Ei bine, nu e ca un nebun, sedimentul nu pleacă până acum! Cred că mulți sunt de acord cu mine și cei care-l strigă pentru el a fost o zi frumoasă și l-au așteptat mereu, știi că sunt vicleni! Nu am prieteni care au așteptat această zi cu un fel de agitație!

1 septembrie - ce înseamnă această primă zi de toamnă a calendarului pentru tine?

Chipenko Anton [15.7K]

Disperare, Depresnyak și Tosca Scary și încă o vară profukanoe. Și încă există o durere de cap în pregătirea pentru lunile de iarnă.

1 septembrie - ce înseamnă această primă zi de toamnă a calendarului pentru tine?

Stai, scrie un răspuns, în afara școlii, cineva strigând în microfon, redarea melodiei „în școală sunt predate în școală sunt predate în școală.“ Și un singur gând în minte - „E bine că eu nu sunt la școală.“ ))

Probabil asta e tot.

Dar, desigur, de clasa intai atinge spatele grădiniță înainte putem spune că viața aproape de adult, mai mulți copii, dar în același timp, noua ce-orice etapă în viață, noroc pentru tine, calea ușoară și mai puțin frustrant!

acum foarte puțini oameni își amintește, că până în 1700 această zi a fost sărbătorită Anul Nou .. Și numai Biserica Ortodoxă sărbătorește Anul Noului bisericesc .. cu Anul Nou pe tine!

ca elev și profesor, îmi amintesc întotdeauna cu tremurul că în ziua de azi începe un nou an universitar.

Am doar amintiri plăcute cu școala. cu un nou an școlar.

Yevgeny Burtovoi [7]

Drumul cunoașterii și pragul.

Prag în viață și idei noi

Având un rezultat important al proiectului.

Lăsați bucuria, cunoașterea și distracția

Umplut în fiecare zi.

Și nu va uita generația noastră

Ce înseamnă mândria și strămoșilor captivității.

Și pe cer înflorit puternic

Bilele colorate vor zbura.

Căci nu ne deranjează

Pentru a da un semn, la cunoașterea țării.

Chiar dacă cineva este trist,

Și cineva va muri acasă

Nimeni nu poate anula

Ziua de cunoaștere, mândrie și apel.

Chemarea cunoașterii este un strigăt victorios,

Calea către noi realizări.

Nimeni nu se poate rușina

Această zi este toamna!

Da, și fiul mediu este acum în clasa a treia. De asemenea, frumos!

O zi plăcută, însorită, plină de bucurie. și fiul cu majoritate. + - 2 ani în urmă

1 septembrie - ce înseamnă această primă zi de toamnă a calendarului pentru tine?

Vasily Wick [12.9K]

Mic, dar o sărbătoare. Grandnephew este primul klass.Zhalko care nu trebuie să fie remarcat faptul ca o zi de lucru, și ar foarte mult ca, nici măcar concentrându-se pe alcool.

1 septembrie - ce înseamnă această primă zi de toamnă a calendarului pentru tine?

Articole similare