14 fraze de la luptatorii clasici pentru toate ocaziile

14 fraze de la luptatorii clasici pentru toate ocaziile

01. "Îmi place mirosul de napalm în dimineața" ("Apocalipsa Acum")
Este pertinent să spunem, atunci când ați pregătit un mic dejun elegant. Sau știți că ziua va fi o zi de luptă: de exemplu, un sezon fierbinte vine la locul de muncă.

02. "Doar cei săraci sunt psihologi. Și eu sunt excentric "(" Speed ​​")
Deși această frază este rostită de ticălos în interpretarea lui Dennis Hopper, dar ... Nu ești sărac, nu?

03. "Trebuie să rămână doar un singur" ("Highlander")
Excelentă instalare înainte de a trece examenul de conducere.

04. "Dacă poate fi rănit, înseamnă că poate fi ucis" ("Predator").
Situația: hambarul vechi, pe care aveați de gând să-l demolați, a fost mai puternic decât era de așteptat. Dar toate aceleași plăci se sparg și unghiile sunt răzuite ...

05. "Bătrânul meu tată, înainte de a pleca din lumea asta, mi-a spus: o femeie bună nu-și împinge picioarele" (Harley Davidson și cowboy-ul Marlboro)
Aceste cuvinte pot rezuma o jumătate bună a povestirilor spuse de prieteni.

06. "Chiar dacă mă împuști într-un vis, trezește-te și-mi cer scuze" ("Mad Dogs"),
Amenințarea trebuie, de asemenea, să fie frumoasă.

07. "Asta la vista, baby" (Terminator-2: Ziua Judecății)

08. "Sifoane pentru cuțite, cuțite - alegerea maeștrilor" ("Carți, bani, două trunchiuri")
Îți place să gătești - ia-ți aceste cuvinte pentru serviciu.

09. "Bine, rău ... Cel mai important este cine are arma!" ("Evil Dead": Armata întunericului)

10. "Vorbesc numai două limbi: obișnuit și indecent" ("Elementul al cincilea"),
Cineva refuză să înțeleagă cuvintele tale? Nu comutați imediat la mate - avertizați interlocutorul cu oferta potrivită.

11. "Pregătiți micul dejun și mâncați bine. Astăzi avem cină în iad! "(" 300 de spartani ")
Ce nu este calea de a înveseli o echipă de oameni asemănători în fața unor afaceri disperate?

12. "Scuze ca măgari - fiecare au" ("Platoon")
Motivele de a spune acest lucru este întuneric. Repetați în fiecare zi.

13. "Sunt prea bătrân pentru rahatul ăsta" ("Lethal Weapon") O frază ușor cochetă, în spatele căreia se află un indiciu al experienței și dorinței tale de a face o afacere neplăcută cu care știi exact ce vei gestiona.

14. "Yo-ho-ho, nenorocitule!" ("Die Hard")

Articole similare