7 reguli de conduită corporative pe ringul de dans, Marie Claire

7 reguli de conduită corporative pe ringul de dans, Marie Claire

nici striptease

Directorul nu poate refuza

7 reguli de conduită corporative pe ringul de dans, Marie Claire

Dans cu un coleg - să păstreze distanța

Dacă sunteți invitat să danseze cu un coleg sau subordonat, alegerea de a dansa sau nu - este de până la tine. Principalul lucru în timpul dansului, să nu uităm distanța. Chiar dacă situația pare să fie relaxat, și, cum ar fi, „toate dvs.“ trebuie să vă amintiți că mâine, la fiecare ocazie, puteți deveni epicentrul bârfă inutile.

Nu face mișcări bruște

Simte ritmul și pentru a muta în ritm cu muzica. Nu am nevoie, dorind să pară relaxat și îndrăzneț, să facă mișcări neobișnuite, pentru tine în viață. mișcări Sharp și se transformă incomode, din nou, apar atunci când abuzul de alcool. Staratsya nu conduc la astfel de situații, iar dacă vă simțiți că a băut prea mult, sări peste primul „pa“ și așteptați, în timp ce bricheta nu. În cele din urmă, o pereche de piese lipsă, în acest caz, se poate salva fata.

7 reguli de conduită corporative pe ringul de dans, Marie Claire

Spune-mi - „nu“ să danseze pe masă

Mai ales dacă ocupă o poziție înaltă la locul de muncă. Chiar dacă organismul cere „Wild Dances“ și toate se oprește pentru o lungă perioadă de timp zădărnicit ultimul pahar de rom, spune-te - oprește-te! Subordonații pot opri ținându-vă în serios, iar dacă șeful tău nevoie de o astfel de „mâna dreaptă“.

Evita concurența plasticitate

Acest lucru este valabil mai ales incepatori! Chiar dacă sunt foarte bune de dans, nu este necesar să se alăture luptele de dans. Nu se știe ce ar putea conduce o competiție normală, deoarece unul rândul său, a soldurilor în partea dreaptă nu este limitată în mod explicit. Dacă ați inclus recent în această echipă și cred că în acest fel devine imediat „lor“, ești profund greșită. Cel mai adesea, pentru acest concurs se uita cel mai „amuzant“ personalul, iar cel mai inteligent sit și critică pe margine. Pentru a câștiga timp pentru a face contactul cu al doilea va fi mult mai fructuoasă.

7 reguli de conduită corporative pe ringul de dans, Marie Claire

Dacă nu știi cum să danseze, este mai bine să se abțină

Sursa foto: Getty Images

articole similare