7 copil lună nu câștigă în greutate, ce să facă în astfel de cazuri

După șase luni, copiii au nu au mult de câștigat în cazul în care există cel puțin o oarecare creștere în greutate și un copil activ, atunci acest lucru poate fi norma. Consultați-vă cu un medic pediatru, și mănâncă cereale dimineața, mai bine hrișcă și fulgi de ovăz, ajută la digestie și creșterea în greutate. Încercați să luați o pauză între feed-uri mai mult, dacă există la fiecare oră sau două este prea des, organismul nu are timp pentru a se face foame și, prin urmare, să mănânce un pic, să kompotik vodichku sau fara zahar intre mese. Poate copilul doar nepretentioasa)) încercați încet diferite piure, se adaugă fulgi de ovăz pentru piure de fructe, pur și simplu nu adăugați sare sau zahăr dulciuri pot fi rasprobuet.

Sistemul a ales acest răspuns cel mai bine

Annette Borr [147K]

Apropo, lipsa poftei de mancare poate fi asociat cu faptul că dinții vor urca în viitorul apropiat - cel mai tânăr meu este aproape o lună, scăderea poftei de mâncare, iar medicul a spus că gingiile sunt deja inflamate, atunci dinții va fi disponibilă în curând. Este posibil ca bebelusul tau si sunt pe cale de a urca. Dar dacă totuși îngrijorat foarte mult, iar pediatrul observate nu au încredere, atunci puteți merge la un alt medic, chiar dacă va trebui să-și petreacă o anumită sumă de bani. Doar cu primul copil, am intrat în panică prea mult, iar al doilea este acum repetă aproape același lucru, acum știu că este în limitele normale, iar în timp va trece, asa ca nu izvozhu vizite medici și întrebări fără sfârșit. Probabil că fiecare mamă cu un copil in primul rand ai nevoie pentru a merge prin toate, ca vocea liniștitoare a mamelor în vârstă și cu experiență nu sunt întotdeauna liniștitoare.

Cu 6 luni sugari administrat de cereale sau de legume piureuri. Pentru cei care sunt slab castiga in greutate recomanda terci. Primul este hrisca terci, porumb, orez. Cel mai „gol“ de porumb. Orezul poate fi dat în cazul în care scaunul toate normale. În mod normal, după cum am intra terci de cereale și piure de cartofi mei, creștere în greutate începe. Și acum, o varsta la fiecare 2 săptămâni, se va introduce un nou copil în meniu. piureuri de fructe, de exemplu. Acasă la anul în care greutatea este 10 kg. Toate au timp!

Există o întrebare interesantă? Cere-i la comunitatea noastră, vom găsi cu siguranță răspunsul!

Împărtășiți experiența și cunoștințele, câștiga recompense și reputația, face prieteni noi si interesante!

Pune întrebări interesante, să calitativ răspunsurile și să câștige bani. Mai mult ..

Statistici Proiect lunare

Noii membri: 6843

Subiecte create: 32653

Lasă un răspuns: 89030

Punctele acumulate de reputație: 1375799

Conexiunea la server.

articole similare